خدمات مشتریان نرم‌افزار دیدگاه

خدمات مشتریان چارگون

نقطه عطف تعامل چارگون با مشتریان ارائه خدمات پس از فروش محصولات نرم‌افزاری در سه بخش خدمات استقرار، پشتیبانی و آموزش است. چارگون از طریق مجموعه این خدمات گسترده سعی دارد تجربه ناب و دلپذیری از کار با نرم‌افزارهای سازمانی برای بیش از یک میلیون و دویست کاربر خود در سراسر کشور ایجاد کند. بی‌شک تجارب موفق پیاده‌سازی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه مرهون شیوه حرفه‌ای مدیریت پروژه، روال منظم پشیبانی و برنامه‌ریزی دقیق آموزشی برای کاربران است.

خدمات استقرار

خدمات استقرار

به منظور فراهم‌سازی ارزش‌ متفاوت برای مشتریان، شرکت چارگون خدمات استقرار و پیاده‌سازی متمایزی را مدنظر قرار داده که حاصل تجربه اجرای صدها پروژه موفق در سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی می‌باشد. شیوه منحصربه فرد مدیریت پروژه، توان کارشناسی و تحلیل تخصصی کسب‌وکارهای مختلف موجب شده تا چارگون دشوارترین پروژه‌های تغییر سازمان را با موفقیت به اجرا درآورد.

خدمات پشتیبانی

خدمات پشتیبانی

برخورداری از تیم پشتیبانی منسجم، ‌متخصص و پاسخگو، فصل مشترک نقطه نظرات مشتریان چارگون است. واحد پشتیبانی چارگون همگام با استانداردهای بین‌المللی خدمات فناوری اطلاعات در سه لایه‌ی پشتیبانی مشتریان، پشتیبانی فنی و پشتیبانی محصول، نیازهای کاربران و راهبران دیدگاه را دریافت، شناسایی و رفع می‌نماید.

آموزش

آموزش

استقرار و بهره‌برداری موثر از سیستم‌های نرم‌افزاری، مستلزم یادگیری صحیح دانش فنی مربوط به آن نرم‌افزار است. در چارگون علاوه بر آموزش‌های حضوری که در مراحل استقرار در محل سازمان مشتری ارائه می‌شود، سعی بر آن است که همگام با توسعه قابلیت‌های نرم‌افزارها و اضافه شدن کاربران جدید، آموزش‌های مجدد به‌ صورت مستمر ارائه شود.

Collaboration platform
پرتال مشتریان
پرتال مشتریان

شرکت چارگون بمنظور تعامل بیشتر با کاربران مجموعه نرم‌‌افزاری دیدگاه، «پرتال مشتریان» را به عنوان رابط بین کاربران و بخش‌های اجرایی شرکت طراحی کرده است. ثبت آنلاین درخواست‌های پشتیبانی و پیگیری آن‌‌ها در کنار بانک اطلاعاتی آموزش‌های مرتبط با نرم‌افزارهای دیدگاه، بخشی از امکانات این پرتال می‌باشد.

نرم‌افزار پایشگر
نرم افزار پایشگر

شرکت چارگون با اتخاذ رویکرد پیشگیرانه، نرم‌افزار «پایشگر» را به عنوان نرم‌افزاری جانبی، به منظور تسهیل فرآیندهای نگهداری و پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه» تولید نموده است. با نصب نرم‌افزار پایشگر، سرورهای دیدگاه دائما در حال پایش خواهند بود.

این پایش شامل بررسی مداوم وضعیت استفاده از منابع سخت‌افزاری، بررسی سرویس‌های مختلف نرم‌افزاری، jobهای قابل برنامه‌ریزی، موارد امنیتی نظیر Firewall، ضد ویروس و … می‌باشد که عملکرد دیدگاه به کارکرد صحیح آن‌ها بستگی دارد.

آموزش الکترونیکی
آموزش الکترونیکی

یادگیری الکترونیک همگام با توسعه ابزارهای مبتنی بر فناوری، رفته‌رفته نقش بزرگی در برنامه‌های آموزشی سازمان‌ها به خود اختصاص می‌دهد.

چارگون این مهم را همسو با سیاست‌های مشتریان در دستور کار قرار داده و قابلیت‌های گسترده‌ای را در قالب سامانه یادگیری الکترونیکی ارائه می‌نماید به نحوی که هزاران نفر از این سامانه برای یادگیری و بازآموزی بخش‌های مختلف نرم‌افزارها استفاده ‌نمایند.