پرش به محتوای اصلی

نرم افزار حضور و غیاب

نرم ­افزار حضور و غياب به عنوان نرم افزار کنترل تردد کارکنان در سازمان استفاده می‌شود و با ثبت اطلاعات كاركرد پرسنل و تهيه گزارشات ساعات حضور و غياب كاركنان و ارسال خودکار این داده‌ها به نرم افزار حقوق و دستمزد دیدگاه، نقش مهمی در محاسبه حقوق کارکنان ایفا می‌کند. كاربرد سيستم «حضور و غياب»، دريافت و كنترل اطلاعات كاركرد پرسنل سازمان و تهيه گزارشات متنوع در مورد ساعات حضور و غياب كاركنان سازمان با توجه به برنامه‌های كاری تعريف شده برای هر دسته از كاربران است.

نرم افزارهای منابع انسانی دیدگاه چه تأثیری در سازمان‌ها دارد؟

انعطاف‌پذیری و ساختار داینامیک نرم افزار حضور و غیاب دیدگاه اجازه ارتباط با انواع مختلف سخت‌افزارهای ثبت تردد و دستگاه‌های كارت‌ساعت را فراهم می‌کند و سازمان‌های مشتری در این زمینه با هیچ محدودیتی مواجه نیستند.

امکانات نرم افزار حضور و غیاب دیدگاه

نکات شاخص نرم افزار حضور و غیاب دیدگاه

اپ موبایل پیشخوان دیدگاه همراه

برای افزایش راحتی کاربران محترم و کاهش دغدغه آن‌ها بسیاری از عملیات منوی پیشخوان نرم افزار‌های تحت وب دیدگاه در حوزه منابع انسانی، در برنامه موبایلی پبشخوان همراه در دسترس کاربران قرار گرفته است.

مشاهده و دریافت گزارش‌های حضور و غیاب شخصی و پرسنل زیرمجموعه از ویژگی‌های شاخص اپ موبایل پیشخوان است.

دانلود اپ موبایل

اپ موبایل پیشخوان دیدگاه همراه در پلتفرمهای مختلف

نرم افزار حضور و غیاب چه مزیت‌هایی دارد؟

قابلیت‌های دیگر این نرم افزار در پشتیبانی از شیفت‌های کاری متنوع و مختلف مانند شیفت‌های شناوری، شیفت‌های چرخشی بیمارستانی و شیفت‌های نگهبانی جالب توجه است. از ويژگي‌های مهم ديگر اين سيستم، امكان ورود اطلاعات به‌صورت دستی و غيرمكانيزه است كه در صورت عدم استفاده سازمان از دستگاه‌های كنترل ورود و خروج، مورد كاربرد است.

دانشگاه پیام نور

گفت‌وگو با آقای محمد حاجی محمدعلی، مدیرکل امور اداری دانشگاه پیام نور کشور:

کارکرد راهکار جامع مدیریت منابع انسانی دیدگاه در دانشگاه پیام نور، حذف سیستم‌های جزیره‌ای و پوشش یکپارچه‌ فرآیندها با وجود تنوع نظام‌های حقوقی قابل توجه بوده است.

اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار در کاتالوگ محصولات چارگون قابل دسترس است

با این مطلب بیشتر آشنا شویم

كاربرد سيستم «حضور و غياب»، دريافت و كنترل اطلاعات كاركرد پرسنل سازمان و تهيه گزارشات متنوع در مورد ساعات حضور و غياب كاركنان سازمان با توجه به برنامه‌های كاری تعريف شده برای هر دسته از كاربران است. از فعاليت‌های مهم اين سيستم، ارسال خودكار اطلاعات حضور و غياب جهت انجام محاسبات حقوق كاركنان به سيستم «حقوق و دستمزد» است. اين سيستم كه امكان ايجاد ارتباط با انواع دستگاه كارت‌ساعت را داراست، به سازمان امكان برنامه‌ريزی جهت ارتباط با اين دستگاه‌ها را ارائه می‌نمايد و بدين‌ترتيب، با استفاده از اين سيستم، اطلاعات خروجی هر نوع دستگاه كارت‌ساعت قابل دريافت و پردازش خواهد بود. از ويژگی‌های مهم ديگر اين سيستم، امكان ورود اطلاعات به‌صورت دستی و غيرمكانيزه است كه در صورت عدم استفاده سازمان از دستگاه‌های كنترل ورود و خروج، مورد كاربرد است.

برخی از ویژگی‌هایی که باید در نرم افزار حقوق و دستمزد مورد نظر شما وجود داشته باشد، شامل موارد زیر است:

1- مدیریت حقوق و دستمزد پرسنل: این ابزار باید قابلیت مدیریت حقوق و دستمزد پرسنل را داشته باشد، شامل ایجاد و مدیریت پرونده کارمندی، محاسبه حقوق و دستمزد، محاسبه کسورات و بیمه‌ها و پورسانت‌های مختلف، پرداخت و چاپ فیش حقوقی و دستمزدی و گزارش‌گیری مربوط به آن.

2- محاسبه و پرداخت مالیات: نرم افزار حقوق و دستمزد باید قابلیت محاسبه و پرداخت مالیات برای پرسنل را داشته باشد، به عنوان مثال مالیات درآمد، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر ارث.

3- پشتیبانی از قوانین و مقررات: نرم افزار باید با قوانین و مقررات کشور شما سازگاری داشته باشد، به عنوان مثال قوانین مربوط به حقوق کارکنان، مالیات و بیمه‌ها.

4- گزارش‌گیری: نرم افزار باید قابلیت گزارش‌گیری داشته باشد تا کاربران بتوانند گزارش‌های مختلفی را برای مدیریت ایجاد کنند، مانند گزارش پرداختی‌ها، گزارش حقوق و دستمزد، گزارش کسورات و بیمه‌ها و غیره.

5- قابلیت هماهنگی با سیستم‌های دیگر: برای سازمان‌هایی که از سیستم‌های مدیریتی دیگری مانند CRM و ERP استفاده می‌کنند، نرم افزار حقوق و دستمزد باید قابلیت هماهنگی با این سیستم‌ها را داشته باشد.

اطلاعات بیشتر اطلاعات کمتر