معماری
نرم_افزارهای رفاهی دیدگاه؛ بستری برای افزایش رضایتمندی کارکنان و بهره_وری سازمانی
نرم_افزارهای رفاهی دیدگاه؛ بستری برای افزایش رضایتمندی کارکنان و بهره_وری سازمانی

نرم‌افزارهای رفاهی دیدگاه؛ بستری برای افزایش رضایتمندی کارکنان و بهره‌وری سازمانی

نرم‌افزارهای رفاهی دیدگاه شامل سیستم‌های بیمه مکمل، وام و تسهیلات و  مهمانسرا با پوشش کلیه فرآیندهای ترغیبی و انگیزشی کارکنان، بستر لازم برای مدیریت منابع انسانی و افزایش رضایتمندی آنها را در اختیار مدیران می‌گذارند.

قدردانی و تقدیر از کارکنان و دیده شدن تلاش و انرژی‌هایی که در راه تعالی سازمان به خرج می‌دهند، بهترین راه برای افزایش انگیزه‌ها و جذب استعدادها و خلاقیت‌های ایشان در سازمان است. ابزاری که به مدیران سازمان‌ها کمک می‌کند تا علاوه بر افزایش رضایتمندی کارکنان، سازمان‌های خود را در مسیر بهره‌وری و پیشرفت نگه دارند.
ایجاد یک مکانیزم فراگیر برای مشارکت‌دهی همه کارکنان در فرآیند قدردانی و سپاس‌گذاری از آنها همواره دغدغه مدیران منابع انسانی سازمان‌های بزرگ و کوچک است. گاهی این قدردانی‌ها به صورت شخصی و با اعطای پست‌ها و ترفیع‌های شغلی و پرداخت پاداش‌ و .. صورت می‌گیرند؛ اما برای ایجاد یک بستر مستمر، همه‌گیر و منصفانه به بستری کارآمدتر و عمومی‌‌تر نیاز است.

نرم‌افزارهای دیدگاه؛ ابزاری برای توزیع عادلانه امکانات سازمانی
از میان ابزارهای مدیریت منابع انسانی که فرآیندهایی به غیر از مسائل حقوق و دستمزد و امور پرسنلی را شامل می‌شوند،‌ نرم‌افزارهای رفاهی دیدگاه، بهترین ابزار برای توزیع عادلانه امکانات سازمانی به صورت شفاف و همه‌گیر هستند.
سیستم‌ جامع رفاه دیدگاه شامل نرم‌افزارهای بیمه مکمل، وام و تسهیلات و  مهمانسرا با پوشش کلیه فرآیندهای ترغیبی و انگیزشی کارکنان، بستر لازم برای مدیریت منابع انسانی و افزایش رضایتمندی آنها را در اختیار مدیران قرار می‌گذارد. شرکت چارگون در مسیر توسعه نرم‌افزارهای سازمانی دیدگاه در حوزه رفاه کارکنان، سال گذشته را با تجربه‌های موفقی در چندین سازمان، نهاد بانکی و مالی کشور پشت سر گذاشته است. این تجربه‌ها به شناخت نیازهای بیشتر کارکنان در حوزه رفاه و توسعه و بهبود ماژول‌های این سیستم‌ها منجر شده‌است.

بیشتر بخوانید:   چطور نگاه فرآیندی به مشاغل، ضامن حقوق مستمری‌بگیران در دوران بازنشستگی است؟

وام و تسهیلات

اختصاص تسهیلات و وام به کارکنان سازمانی و ساده‌ بودن فرآیندهای دریافت آن‌ها معمولا از محبوبیت و اهمیت زیادی در بین پرسنل برخوردار است.
تعریف گردش کار مشخص و شفاف و تعریف آیین‌نامه‌ها و قوانین اجرایی برای اختصاص وام به پرسنل و تعیین فرآیند دسترسی به آن با ذکر کلیه جزییات از کارکردهای اصلی نرم‌افزار وام و تسهیلات دیدگاه است.
شرکت چارگون سال گذشته تجربه ارزشمندی در استقرار نرم‌افزار وام و تسهیلات در دو سازمان بزرگ مالی و بانکی کشور داشته است. پیچیدگی‌های زیاد و تنوع وام‌ها و تسهیلات در سیستم بانکی، بزرگترین صورت مساله چارگون در استقرار نرم‌افزار وام و تسهیلات در ۲ بانک بزرگ مهر اقتصاد ایران و بانک آینده بود که با موفقیت و با در نظر گرفتن همه جوانب، پیاده‌‌سازی شد.
توسعه نرم‌افزار وام و تسهیلات دیدگاه با بهبودها و توسعه‌های زیاد در زمینه شرایط احراز وام و تقسیط، تعلیق و تسریع بازپرداخت آنها به ابزاری کارآمد و کنترل‌گر برای مدیران منابع انسانی سازمان‌ها بدل شده است.

بیمه مکمل

استقرار نرم‌افزار بیمه مکمل دیدگاه در دانشگاه پیام نور و کلیه شعب آن در سراسر کشور را می‌توان از موفق‌ترین تجربه‌های چارگون، برشمرد. نرم‌افزار بیمه مکمل مجموعه دیدگاه، با فراهم کردن امکان تعریف نوع بیمه، مبلغ حق بیمه، هزینه‌های درمانی و هزینه‌های فرانشیز، تنوع خدمات رفاهی در سازمان‌های مختلف را به دنبال دارد. شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی درباره فرآیند محاسبات مربوط به شرکت‌های بیمه‌گر در طول سنوات مختلف به همراه میزان تعهدات و فرانشیز‌های مربوطه با در نظر گرفتن سهم بیمه کارمند و کارفرما از نکات مهمی‌ست که در سیستم بیمه مکمل دیدگاه مورد توجه قرار گرفته و به محوری برای توسعه و بهبود ماژول‌های این نرم‌افزار تبدیل شده است.
کنترل سقف شرایط جبران خدمات درمانی در سیستم بیمه مکمل دیدگاه مهمترین توسعه کیفی در این نرم‌افزار است که فرآیند اختصاص بیمه به کارکنان و مدیریت هزینه‌های جبران خدمات درمانی را آسانتر می‌کند.

بیشتر بخوانید:   پنجمین جشن حضور فرزندان همکاران در چارگون

مهمانسرا

کارکرد اصلی سیستم مهمانسرا از راهکار منابع انسانی دیدگاه، امکان ثبت و نگهداری اطلاعات مهمانسراها و یا هتل‌های طرف قرارداد سازمان و ایجاد بستری برای و برنامه‌ریزی یا رزرو آنها از سوی کارکنان است.
بهره‌برداری از امکانات رفاهی طرف قرارداد با سازمان در صورت وجود شفافیت و عدالت در بهره‌برداری از آنها معیاری بسیار جذاب و لذت‌بخش برای کارکنان سازمانی است.
سیستم مهمانسرا در مجموعه دیدگاه از ۲ منظر کاربری و مدیریتی توسعه‌ها و بهبودهایی یافته است که توزیع عادلانه امکانات را ممکن می‌کنند. طراحی رابط کاربری ساده برای امکان ثبت درخواست‌ها، بهره‌گیری از اطلاعات مندرج درباره امکانات اعم از انتخاب مکان مورد نظر از روی گالری عکس‌ها و بررسی تقویم زمانی آنها و همچنین امکان شرایط احراز کارکنان، سهمیه بندی و توزیع شفاف امکانات و همچنین نظارت بر کل فرآیندها زیر مجموعه این سیستم از توسعه‌های کیفی صورت‌گرفته در نرم‌افزار مهمانسرای دیدگاه است.

درباره ی اعظم راستی

اعظم راستی
اعظم راستی خبرنگار و کارشناس روابط عمومی است که بیش از ده سال سابقه مطبوعاتی در رسانه‌های مختلف کشور دارد.

همچنین ببینید

ارزش افزوده مجموعه دیدگاه در سازمان_های مشتری در حوزه نرم_افزار انبارداری،اموال و سیستم_های مالی

یکپارچگی نرم‌افزار انبارداری، خرید و تدارکات و سیستم‌های مالی

یکپارچگی و ارتباط مستقیم نرم‌افزار انبارداری و مدیریت اموال راهکار لجستیک با سیستم‌های مالی، ارزش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 − = 57