معماری
سیستم حضورو غیاب دیدگاه
سیستم حضورو غیاب دیدگاه

توسعه و بهبودهای نرم‌افزار حضور و غیاب دیدگاه و افزایش مقیاس‌پذیری سیستم

توسعه کمی و کیفی ماژول‌های نرم‌افزاری سیستم حضور و غیاب دیدگاه و اتصال آن به نرم‌افزارهای پرسنلی و حقوق و دستمزد، ارائه چرخه کامل مدیریت منابع انسانی و سهولت و سرعت محاسبه حقوق کارکنان سازمان‌ها را به دنبال دارد.

امروزه دیگر نقش و اثرگذاری نرم‌افزارهای سازمانی در مدیریت بهینه یک کسب و کار بر هیچ کس پوشیده نیست به ویژه نرم‌افزارهایی که در حوزه مدیریت منابع انسانی، ابزارهای اصلی مدیران برای تضمین موفقیت کسب و کارشان به شمار می‌آیند. در این بین سیستم‌های کنترل عملکردهای پرسنل از جایگاه خاصی برخوردار هستند. با در نظر گرفتن اهمیت کنترل تردد و محاسبه دقیق کارکرد پرسنل و نیازهای جدیدتر مدیریت و دسترسی سریع به اطلاعات، سیستم حضور و غیاب بهترین ابزاری است که می‌تواند جوابگوی نیازهای پرسنلی سازمان باشد.
معیارهای تعیین و محاسبه عملکرد پرسنل را می‌توان در میزان کارکردها، غیبت‌ها، مرخصی‌ها، ماموریت‌ها و اضافه ‌کاری‌ها دانست که در سیستم حضور و غیاب ثبت و محاسبه می‌شود.
سیستم حضور و غیاب با تسهیل فرآیند نظارت و مدیریت امور کارکنان و ورود و خروج آنها از کم‌کاری‌های احتمالی می‌کاهد، میزان اعتماد پرسنل به دقت در محاسبات و پرداخت‌ها را افزایش می‌دهد و در نهایت چرخه اطلاعات را در سازمان شفاف و روشن می‌سازد.
مکانیزاسیون فرآیند حضور و غیاب در واقع کلیه با ثبت و کنترل ورود و خروج کارکنان، اضافه‌کاری‌ها، شیفت‌ها مرخصی‌ها، ماموریت‌ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل و آرشیو اطلاعات، مدیران سازمانی را در تحلیل اطلاعات پرسنل،‌محاسبه پرداخت‌ها و میزان بهره‌وری سازمان، همراهی می‌کنند.
ارائه چرخه کامل مدیریت منابع انسانی در مجموعه دیدگاه و اتصال سیستم حضور و غیاب به نرم‌افزار پرسنلی و حقوق و دستمزد، مزیت مهمی در سهولت و سرعت محاسبه حقوق کارکنان سازمان ایجاد می‌کند. ثبت درخواست‌ها توسط پرسنل از طریق سیستم و گردش آن‌ها بر اساس سطوح دسترسی متفاوت و مطابق با چارت سازمانی به آسانی قابل پیاده‌سازی است. از سوی دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار در پشتیبانی از شیفت‌های کاری متنوع و مختلف مانند شیفت‌های شناور و همچنین شیفت‌های چرخشی برای بکارگیری در بیمارستان‌ها و سازمان‌های بزرگ و.. بر کارآمدی نرم‌افزار افزوده است.
توسعه‌ها و بهبودهای صورت گرفته بر روی این نرم‌افزار موجب پویایی و کارآیی بیشتر آن شده است که به مواردی از آن اشاره می‌کنیم:

بیشتر بخوانید:   فرآیندکاوی چیست و چه نقشی در مدیریت کسب و کار دارد؟

کاردکس مرخصی:
یک لغت قدیمی اما متغیر به لحاظ مفهومی‌ در حوزه منابع انسانی است که برای همگان آشناست. این لغت در بستر زمان و متاثر از ورود آی‌تی و تولید نرم‌افزارهای سازمانی دچار تحولاتی شگرف شده است. نرم‌افزار حضورو غیاب دیدگاه در آخرین تغییرات و بهبودها در زمینه کاردکس مرخصی با نیازهای امروز تطابق زیادی یافته است.
این ماژول نرم‌افزاری که در واقع چکیده و تاریخچه‌ای از انواع مرخصی‌های پرسنل به اضافه محاسبه آنها را در خود جای داده است در نرم‌افزار حضورو غیاب دیدگاه و در زمینه مفاهیم مختلف مانند پاداش‌ها، کسورات، باقی‌مانده مرخصی‌ها و… باز تعریف شده و بر روی دیدگاه برای کاربران قابل بهره‌برداری است.

مقیاس‌پذیری

عملکرد شرکت چارگون و پیاده‌سازی نرم‌افزار حضور و غیاب دیدگاه در سازمان تامین اجتماعی با بیش از ۷۰ هزار پرسنل در سراسر کشور، پروژه‌ای بزرگ و ملی را برای شرکت رقم زده است.
این تجربه بزرگ تغییرات و بهبودهای کمی و کیفی زیادی را در نرم‌افزار به همراه داشته است؛ به طوریکه تاثیرات آن را می‌توان در تقویت زیرساخت نرم‌افزار و افزایش پرفورمنس آن دید. افزایش سرعت نرم‌افزار همراه با طراحی ماژول‌‌های جزیی‌تر مانند شیفت‌ها، اصلاح ورود و خروج و … و پیاده‌سازی آنها در work flow کارآیی نرم‌افزار را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است.

برخی امکانات شاخص نرم‌افزار حضور و غیاب دیدگاه
• ورود اطلاعات به‌صورت دستی و غیرمکانیزه در صورت عدم استفاده سازمان از دستگاه‌های کنترل ورود و خروج
• پشتیبانی از انواع روش‌های برقراری ارتباطDLL، web service، ارتباط دیتابیسی و..
• درج فایل حاوی اطلاعات دستگاه کارت ساعت به‌صورت آفلاین
• تعریف محدودیت استخراج اطلاعات تردد پرسنل بر اساس دستگاههای کارت ساعت
• تعریف فیلد تکمیلی به همراه تعیین ماهیت آن به عنوان فیلد محاسباتی یا غیر محاسباتی

بیشتر بخوانید:   تجربه استقرار نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری دیدگاه در بانک کشاورزی

درخواست دموی نرم افزار حضور و غیاب دیدگاه درخواست دمو نرم‌افزارهای مجموعه دیدگاه

درباره ی اعظم راستی

اعظم راستی
اعظم راستی خبرنگار و کارشناس روابط عمومی است که بیش از ده سال سابقه مطبوعاتی در رسانه‌های مختلف کشور دارد.

همچنین ببینید

مدیریت عملیات اتوماتیک در نرم‌افزار مکاتبات اداری دیدگاه

مدیریت عملیات اتوماتیک در نرم‌افزار مکاتبات اداری دیدگاه؛ گامی به سوی اتوماسیون اداری هوشمند

شرکت چارگون با طراحی و راه‌اندازی قابلیت مدیریت عملیات اتوماتیک در نرم‌افزار مکاتبات اداری دیدگاه، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 2