استقرار سینک سرور و نرم افزار مکاتبات چارگون در شرکت چادرملو:

سینک سرور چارگون؛ ابزار یکپارچگی سازمانی در چادرملو

عملیات اکتشاف معدن چادرملو در سال 1319 آغاز و در سال 1371 شرکت چادرملو در حوزه استخراج معدن در ثبت شرکت‌های یزد به ثبت رسید و در سال 1372 وارد بورس تهران شد. محصولات این شرکت شامل تولید کنستانره سنگ آهن، درشت‌دانه و ریزدانه سنگ آهن وهمچنین گندله سنگ آهن است. معدن سنگ آهن و کارخانه فرآوری کنسانتره و همچنین تولید سنگ‌های دانه‌بندی این شرکت در 180 کیلومتری جاده طبس، یزد نزدیک کوه‌های ساغند مستقر و کارخانه گندله‌سازی در 25 کیلومتری اردکان در جاده نائین قرار گرفته است. سیاست اصلی اداره شرکت چادرملو براساس برون‌سپاری و نظارت عالیه بر پیمانکاران بنا شده است.

مهندس سعید ذاکرزاده، مدیر امور فناوری اطلاعات و توسعه سیستم‌های شرکت صنعتی و معدنی چادرملو و ابراهیم قلی‌پور، مدیر پروژه چارگون در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون از تجربه همکاری دو شرکت برای استقرار سینک سرور و نرم افزار مکاتبات چارگون در شرکت صنعتی و معدنی چادرملو گفته‌اند که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

تمرکز چندگانه و قابلیت ارتباط آنلاین محصولات چارگون

مهندس سعیدذاکرزاده، مدیر امورفناوری اطلاعات و توسعه سیستم‌های شركت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به علل اصلی گرایش به مکانیزه شدن سیستم مکاتبات شرکت چادرملو گفت: اصولا به لحاظ پراکندگی بسیار وسیع مراکز اداری و تولیدی شرکت چادرملو ارسال و دریافت مکاتبات رسمی با بی‌نظمی و مخاطرات بسیاری همراه بود. مکانیزم مکاتبات از طریق روش‌های مختلف ایمیل، فاکس و یا ارسال فیزیکی نامه‌ها صورت می‌گرفت و برای ارسال اصل اسناد از محل کارخانه‌ها به دفتر ستاد ( و یا برعکس) عمدتا از طریق بارنامه فرودگاهی استفاده می‌شد. بدیهی است که تکمیل فرآیند مکاتبات به دلیل بعد مسافت با کندی خاصی روبرو بود.

به گفته وی، ‌از طرف دیگر به لحاظ تعدد مدیاهای مکاتبات ( ایمیل، فاکس، ارسال مستقیم و …)، نگهداری و پیگیری‌های مربوط به نامه‌ها، ارجاعات و تشخیص مراحل اقدامات انجام شده در مضامین مکاتبات، بسیار سخت و دشوار شده بود؛ بنابراین وجود سیستم اتوماسیون نرم‌افزاری که بتواند تمام این نیازها را پوشش دهد بسیار محسوس بود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های بسیاری در سطح کشور وجود دارند که سیستم‌های اتوماسیون مکاتبات خصوصا سیستم‌های تحت وب را ارائه می‌دهند گفت: بسیاری از این سیستم‌ها بصورت متمرکز عمل کرده و چرخه مکاتبات و ذخیره‌سازی آن‌ها را در یک سرور متمرکز انجام داده و کاربران این سیستم‌ها نیز از طریق شبکه اینترنت به این سرورها متصل و عملیات مکاتباتی خود را انجام می‌دهند. هرچند که تمرکز این سیستم‌ها می‌تواند به عنوان یک نقطه قوت درنظر گرفته شود، ولی به لحاظ عدم قابلیت اطمینان به کیفیت بستر اینترنت و برقراری مستمر آن در کشور، احتمال کندی و یا قطعی ارتباط وجود داشته که این امر می‌تواند در فرآیند مکاتباتی اختلالات جدی بوجود آورد. به همین دلیل یکی از پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب سیستم مکاتبات چارگون،علاوه بر کلیه توانمندی‌های ذاتی یک سیستم مکاتبات تحت وب، وجود تمرکز چندگانه و ارتباط آنلاین بین این مراکز بود.

قابلیت‌های دیدگاه، پیمانکاران چادرملو را برای بهره‌مندی از آن مجاب کرد

ذاکرزاده در خصوص سایر دلایل انتخاب سیستم دیدگاه نیز خاطر نشان کرد: ماهیت نرم‌افزار، ظاهر گرافیکی مناسب، طراحی هوشمندانه، امنیت نرم‌افزار، کاربر‌پسند بودن و همچنین قدرت پشتیبانی، کادر تخصصی و سابقه شرکت از مهمترین شاخصه‌هایی بود که ما به انتخاب سیستم دیدگاه از شرکت چارگون ترغیب کرد.

مدیر امور فناوری اطلاعات و توسعه سیستم‌های شركت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه سیستم سینک سرور شرکت چارگون در حال حاضر در تمام مراکز این شرکت راه‌اندازی شده گفت: تمام روندهای مکاتباتی شرکت، بصورت مستقل در شبکه اینترانت هر مرکز به صورت مستقل عمل کرده و از طرف دیگر بواسطه وجود قابلیت سینک، ارتباط انلاین بین این مراکز بر بستر اینترنت مهیا شده است. بگونه‌ای که از دید کاربران، کل مراکز به صورت واحد و در قالب یک چارت سازمانی و یک سیستم متمرکز دیده می‌شود.

وی تصریح کرد: حسن این روش آن است که در صورت اختلال در شبکه اینترنت، روند مکاتبات محلی مراکز این شرکت کاملا برقرار بوده و پس از رفع اختلالات اینترنتی، مکاتبات سریعا سینک شده و مخاطبان در دسترس قرار می‌گیرند.

ذاکرزاده همچنین به موضوع اهمیت تعامل با پیمانکاران اصلی شرکت اشاره کرد و گفت: بعد از استقرار سیستم‌های چارگون در چادرملو توانسته‌ایم برخی از پیمانکاران را نیز با همین روش در مجموعه دیدگاه و در سینک مکاتباتی قرار داده و تعاملات مکاتباتی را در یک روند روان و یکپارچه قرار دهیم.

مدیر امور فناوری اطلاعات و توسعه سیستم‌های شركت معدنی و صنعتی چادرملو تاکید کرد: با توجه به قابلیتی که سیستم شرکت چارگون دارد مجموع پیمانکاران چادرملو نیز مجاب به استفاده از این سیستم شده و متقاعد شده‌اند که استفاده از این سیستم باعث بهره‌وری در روند داخلی شرکت مطبوعه نیز می‌شود؛ چراکه ضمن استقلال و محرمیت مکاتبات درون سازمانی خود، به صورت کامل با سیستم مکاتبات کارفرما نیز در ارتباط قرار می‌گیرد.

وی درباره ادامه همکاری شركت معدنی و صنعتی چادرملو با چارگون نیز اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم به ترتیب تمام پیمانکاران را مجهز به سیستم شرکت چارگون کرده تا درحالیکه مستقل از شرکت ما هستند بتوانند از طریق سینک سرور به یکدیگر نیز مرتبط باشند؛ بطوریکه اطلاعات محرمانه در سرور مختص به خودشان باشد و در سطح‌های مختلف ارجاعات را انجام دهند.

پروژه چادرملو از نظر ایجاد سیستم برای کارفرما و پیمانکار تجربه‌ای متفاوت بود

ابراهیم قلی‌پور- مدیر پروژه چارگون در شركت معدنی و صنعتی چادرملو نیز با اشاره به سابقه آشنایی مدیران دو شرکت درباره این پروژه تاکید کرد: چادرملو از بزرگترین شرکت‌های معدنی و صنعتی کشور و جزو 100 شرکت اول بورس است که از سال 89 با خرید نرم‌افزار مکاتبات مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه در جمع مشتریان چارگون قرار گرفته است.

وی ادامه داد: چادرملو 2 سایت یکی در محل معدن و دیگری در تهران دارند که برای موضوع مکاتباتشان به دنبال سیستمی بودند که بتوانند نقطه ضعف ارتباط شبکه‌ای‌شان را برطرف کنند، به همین منظو از پیشنهاد شرکت چارگون برای استقرارسرویس سینک سرور دیدگاه استقبال کردند.

به گفته وی، سیستم سینک سرور چارگون ابتدا در دفتر تهران و سپس درسایت چادرملو راه اندازی شد. در مرحله بعد سیستم مکاتبات چارگون در شرکت پیمانکار پامیدکو راه‌اندازی شد؛ چراکه حجم مکاتبات این شرکت و چادرملو نیز بسیار زیاد است .

قلی‌پورادامه داد: اولین اقدام در چادرملو مثل همه پروژه‌های دیگر، فاز آنالیز بود. بعد از تایید سیستم‌‌ها تلاش کردیم تا در جریان استقرار، نیازمندی‌های شرکت را تا آنجایی که سیستم اجازه می‌داد، مطابقت دهیم. در حال حاضر چادرملو در مجموع با 320 تا کاربر در شرکت اصلی و شرکت‌های تابعه‌اش از سیستم مکاتبات چارگون استفاده می‌کنند و برنامه توسعه همکاری را در دستور کار دارند.

مدیر پروژه چارگون مزیت ویژه استقرار مکاتبات در شرکت صنعتی، معدنی چادرملو را تهیه یک نسخه برای پامیدکو، پیمانکار این شرکت دانست و گفت: حجم بالای مکاتبات شرکت کارفرما با پامیدکو به عنوان شرکت پیمان‌کارش به قدری حائز اهمیت بود که برای آن سیستمی را تهیه کرد تا ارتباط مکاتباتی بین دو شرکت به صورت یکپارچه و مکانیزه اتفاق بیفتد چراکه اصولا سینک سرور دیدگاه سرویسی است که در سازمان‌هایی با زیرمجموعه‌های فراوان، بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: مهمترین اصل در موفقیت پروژه چادرملو آگاهی و آشنایی معاون فناوری اطلاعات این شرکت و تیم‌اش بود. ما در ارتباطات خوبی که با آقای مهندس ذاکرزاده هم در این پروژه و هم در پروژه‌های بعدی شرکت مثل نسل جدید مجموعه دیدگاه داشتیم از نظرات فرد باتجربه‌ای مثل ایشان استفاد کرده‌ایم.