پرش به محتوای اصلی

دیدگاه ۵ نسل جدید نرم افزارهای چارگون

تیم تجربه‌کاربری همسو با استانداردهای جهانی و با نگاهی به برترین نمونه‌های نرم‌افزار‌های پرکاربرد در حوزه‌های مربوطه، در راستای ایجاد تجربه ناب کاربری سیستم‌های اداری، از مدت‌ها قبل تحقیقات خود را در این زمینه آغاز نمود.

این تحقیقات در فاز‌های مختلف دسته‌بندی شد که به عنوان اولین گام، بررسی نحوه کارکرد و تعامل کاربران با «مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه»، با استفاده از روش‌های گوناگون همچون مشاهده، تست کاربری، مصاحبه و نظرسنجی مورد ارزیابی و تحقیق قرار گرفت و خواسته‌ها و فرآیندهای مطلوب کاربران استخراج و با استانداردهای طراحی مطالبقت داده شد.

تغییر نسل دیدگاه

فرآیند تغییر نسل مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

درخواست دمو

معرفی دیدگاه ۵

مهاجرت به زاگرس

نسل جدید زیرساخت نرم‌افزارهای دیدگاه و معماری جدید زاگرس، داستان مهاجرت یک مجموعه بزرگ نرم‌افزاری به فناوری روز دنیاست. بیشتر مشتریان چارگون از پنج سال پیش مهاجرت به زیرساخت جدید زاگرس را در نرم‌افزارهای حوزه اتوماسیون اداری تجربه کرده‌اند.

داستان تغییر نسل مجموعه نرم افزاری دیدگاه

طراحی

تیم تجربه‌کاربری همسو با استانداردهای جهانی و با نگاهی به برترین نمونه‌های نرم‌افزار‌های پرکاربرد در حوزه‌های مربوطه، در راستای ایجاد تجربه ناب کاربری سیستم‌های اداری، از مدت‌ها قبل تحقیقات خود را در این زمینه آغاز نمود.

این تحقیقات در فاز‌های مختلف دسته‌بندی شد که به عنوان اولین گام، بررسی نحوه کارکرد و تعامل کاربران با «مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه»، با استفاده از روشهای گوناگون همچون مشاهده، تست کاربری، مصاحبه و نظرسنجی مورد ارزیابی و تحقیق قرار گرفت و خواسته‌ها و فرآیندهای مطلوب کاربران استخراج و با استانداردهای طراحی مطالبقت داده شد.

 

 

 

 

 

 

بومی‌سازی استانداردهای طراحی با توجه به نتایج حاصل از تحقیق صورت گرفته، باعث ایجاد عناصر بصری جدید و واحد برای بخش‌هایی با کارکرد مشابه شد که زمینه‌ساز ایجاد زبان یکسان طراحی، برای همه بخش‌های مختلف را فراهم نمود. دانش و تجربه حاصل از این یکدست‌سازی، باعث تولد نسل جدید دیدگاه شد که تجربه‌کاربری استاندارد، ظاهری زیباتر و ‌کارکردی ساده‌ را به کاربران خود ارایه کرد.

پیاده‌سازی

پیدایش و توسعه web 2.0 ابزاری قدرتمند برای خلق مدل‌های جدید کسب‌وکار و برگ برنده سازمان‌ها در فضای رقابتی ایجاد نموده است. بهبود تعامل بیشتر با برنامه‌های تحت وب، افزایش امکانات برنامه‌نویسی جهت استفاده از حجم بیشتری از داده‌ها و همچنین بهبود قدرت پردازش رایانه‌ها، استفاده از گرافیک و وب‌سایت‌های چندرسانه‌ای در ساخت و تولید برنامه‌های سازمانی تحت وب را با سهولت بیشتری فراهم کرده است. کنسرسیوم‌های جهانی نیز همزمان با پیشرفت سخت‌افزار، استانداردهای جدید وب مانند HTML5 و CSS3 را بنیان‌گذاری کردند که اکنون توسط تمامی مرورگرهای جدید وب پشتیبانی شده و با فراهم شدن بستر مناسب، فریم‌ورک‌های سمت کاربر همچون JQuery محبوبیت یافتند.

چارگون در کنار استفاده از تجربه‌کاربری و گرافیک‌های استاندارد در طراحی رابط کاربری دیدگاه ۵، با استفاده از patternهای توسعه جدید، فریم‌ورک سمت کاربر خود را به صورت شی‌گراء توسعه داد و با استفاده از فناوری‌های جدید نظیر web socket،‌همگام‌سازی پایانه‌های ارتباط زنده و دو طرفه سمت خدمات‌دهنده-گیرنده را محقق ساخت. همچنین دیدگاه ۵ بر پایه استانداردهای جدید وب همانند HTML5 و CSS3 توسعه یافته و بنابراین طیف وسیعی از مرورگرها را پشتیبانی می‌کند.

نرم‌افزار ارتباطات

روزانه تعاملات و ارتباطات گسترده‌ای میان کارکنان و ارکان مختلف سازمان انجام می‌شوند که لازمه پویایی آن سازمان هستند. از طرف دیگر گسترش استفاده از مفهوم شبکه‌های اجتماعی و فرصت‌های بی‌نظیری که این پدیده‌ها به همراه خویش می‌آورند، چارگون را بر آن داشته تا بستر مناسبی برای انجام تعاملات روزانه میان کارکنان سازمان‌های مشتری خود فراهم نماید.

 بدون شک امکاناتی همچون قابلیت تعامل چند رسانه‌ای، امکان استفاده از صندوق صوتی و تصویری و ثبت محاورات چندرسانه‌ای بر روی هر مکتوب می‌تواند باعث تسهیل ارتباطات سازمانی، ثبت تعاملات پیرامونی مکتوبات، نوآوری کارکنان در اتخاذ روال‌های جدید و تسریع در رسیدگی به امور خواهد شد.

ابزار پیشنهادی چارگون در قالب نرم‌افزاری جدید به نام «ارتباطات» به دیدگاه اضافه شده است که درآمیخته با هسته مرکزی «دیدگاه» امکان تعاملات گسترده متنی و چندرسانه‌ای را برقرار می‌نماید.