آموزش الکترونیکی

یادگیری الکترونیکی

مدت‌ها یکی از جامع ترین و اصلی‌ترین منابع آموزشی، کتاب بود که با رشد و پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات در دهه اخیر، بسیاری از جنبه‌های زندگی بشری را مورد تغییر و تحول قرار داده است. یکی از این تحولات آموزش و یادگیری است که بسیاری از محدودیت‌ها و کاستی‌های این مهم، با توسعه ICT، در حال رفع شدن است. آموزش الکترونیک یکی از مواردی است که گام‌های موثری در جهت ارتقای کیفیت آموزشی نیز برداشته است.

 

فواید آموزش الکترونیکی

از مهمترین فواید و مزایای آموزش الکترونیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. صرفه‌جویی در هزینه‌های یادگیری
  2. آموزش در هر ساعت از شبانه روز و هر روز هفته (امکان فراگیری مستقل از زمان و مکان)
  3. آزمایش موارد جدید در محیطی بدون ریسک
  4. آموزش به صورت فراگیر و بدون در نظر گرفتن محدودیت حضور در کلاس آموزشی
  5. ارائه مطالب براساس نیازهای شخص
  6. بالا بودن میزان یادگیری مشارکتی و گروهی

 

شیوه آموزش و ارائه محتوا:

آموزش الکترونیکی از طریق “سایت آموزش الکترونیکی شرکت چارگون” انجام می‌پذیرد. در این روش کاربر پس از ورود به سایت آموزش، سرفصل‌های آموزشی در هر حوزه از مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه را مشاهده کرده و این سرفصل‌ها قابل انتخاب خواهد بود. در شیوه یادگیری الکترونیکی، با استفاده از ابزارهای مختلف، محتوای آموزشی ارائه می‌شود. محتوای آموزشی این سامانه در قالب بسته‌های آموزشی که شامل فایل های چند رسانه‌ای، ویدئوهای آموزشی، فایل‌های صوتی (در قالب پادکست) و انواع فایل های آموزشی بوده، قابل ارائه است.

این نوع از ارائه محتوا باعث شده تا همواره کاربران، در هر زمان به محتوای آموزشی دسترسی داشته و امکان مرور مستندات آموزشی را به دفعات داشته باشند.

آزمون الکترونیکی:

به منظور ارتقا و ارزیابی میزان یادگیری شرکت‌کنندگان در دوره آموزش الکترونیکی، این مرکز پس از پایان هر دوره آموزش اقدام به برگزاری آزمون الکترونیکی می‌نماید. از مزایای این آزمون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. انجام آزمون به صورت آنلاین
  2. اعلام نمره در پایان آزمون
  3. مشاهده ریز اطلاعات آزمون و پاسخ صحیح سوالات