مسئولیت‌پذیری اجتماعی

چارگون نهادی اجتماعی است و برهمین اساس خود را در قبال جامعه متعهد دانسته و انجام مسئولیت‌های اجتماعی را رسالت خود می‌داند. تلاش جهت ارائه خدمات خلاقانه با بیشترین کارآیی ممکن، همواره از دغدغه‌های مهم همکاران چارگون در اجرای طرح‌های مسئولیت‌پذیری اجتماعی بوده است. در این راستا طرح‌هایی چون خیریه همگام، دوره‌های آموزشی آینده بهتر و پروژه پارسی‌بان در سال‌های اخیر در شرکت چارگون به اجرا درآمده است.

گسترده شدن این تلاش‌ها توجه شرکت‌های همکار و نهادهای صنفی را جلب نموده و این امر به دریافت نخستین جایزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی شرکت‌های ICT کشور در همایش هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان منجر شد.

طرح‌های مسئولیت‌پذیری اجتماعی چارگون

همگام:
گروه نیکوکاری «همگام» به صورت خودجوش و با کمک‌های خیرخواهانه پرسنل چارگون تشکیل شده و در کنار انجام فعالیت‌های خیریه کلاسیک، مهمترین ماموریت خود را توانمند‌سازی کودکان، نوجوانان و جوانان تحصیل‌کرده قرار داده است. همچنین، در راستای مکانیزه نمودن فرآیندهای موسسات نیکوکاری، «همگام» با ارائه رایگان محصولات نرم‌افزاری شرکت چارگون و خدمات تخصصی مشاوره‌ای چندین موسسه معتبر و نام‌آشنا را یاری رسانده است.
آینده بهتر:
دوره آموزشی آینده بهتر حاوی آموزش‌های عملی و کاربردی است که جوانان و دانشجویان را برای ورود قدرتمند به بازار کار آماده می‌کند. در این دوره ضمن شناخت توانایی‌ها و نقاط قوت و ضعف، نحوه هدف‌گذاری آینده و نهایتا شیوه‌های دستیابی به موفقیت مطرح می‌شود.
پارسی‌بان:
شرکت چارگون با هدف پاسداشت و پیشبرد زبان پارسی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، پروژه «پارسی‌بان» را به اجرا گذاشته است. در این راستا محصولات و همه مستندات مرتبط با آن‌ها، پالایش و ویرایش شده تا نوشته‌هایی که به کاربران و مشتریان شرکت چارگون ارائه می‌شود دارای نگارشی درست، زیبا، گویا و با کمترین شمار واژه‌های بیگانه باشد.
در ابتدای تابستان سال 94 نیز، تلاش‌های چارگون برای اجرای پروژه پارسی‌بان در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به تشکیل کارگروه واژه‌گزینی رایانه در فرهنگستان زبان و ادب فارسی منجر شد.