سرویس سینک سرور مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

یکی از مهم‌ترین چالش‌های استقرار سیستم اتوماسیون اداری در سازمان‌های غیرمتمرکز پراکندگی جغرافیایی است، چرا که به علت گستردگی جغرافیایی و محدودیت‌های زیرساختی و استفاده از یک بستر ارتباطی واحد، بهره‌گیری از سرور متمرکز برای چنین سازمان‌هایی میسر نیست.

راه‌کار انحصاری شرکت چارگون در این شرایط استفاده از سرورهای غیرمتمرکز و استفاده از سرویس سینک سرور برای حفظ یکپارچگی در عملکرد اتوماسیون اداری سازمان است. در این راهکار، علیرغم نصب سرورهای مجزا برای واحدهای مختلف سازمان، پیوستگی چرخه حیات محتوای سیستم اتوماسیون اداری نیز حفظ می‌شود

دستیابی به  این هدف با انتقال صحیح و قابل اطمینان اطلاعات از یک سرور به سرورهای دیگر میسر می‌شود. به عبارت دیگر، تعبیه مکانیزم  مشابه  replication-یکی از امکانات SQL Server- در سیستم، که کل اطلاعات را از سروری به سرورهای دیگر منتقل کند.

اما چارگون با رویکردی بهینه‌شده در این موضوع و توجه  به پهنای باند مورد استفاده در سازمان‌ها، سرویس سینک مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه را با  سازوکار و منطق نرم‌افزار طراحی کرده‌ است. با کمک این سرویس،حداقل اطلاعات، با توجه به نیازمندی‌های کسب و کار حوزه اتوماسیون اداری، بر روی سرورهای مختلف سینک شده و به این ترتیب مدیریت کارآمد جابجایی اطلاعات میسر می‌شود.

sync server

نکته مهم دیگر این است که هرچند سرورها به طور غیرمتمرکز نصب و راه‌اندازی شده‌اند، ولی کاربر در هنگام کار با سیستم مکاتبات این موضوع را احساس نکرده و تمامی اطلاعات مورد نیاز او (مانند ساختار سازمان، چرخه حیات مستند، هامش‌های انجام شده و …) هر لحظه و از طریق سرور محل خدمتش در اختیار او قرار می‌گیرد.

یکی از قابلیت‌های مهم سرویس سینک مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، یکسان‌سازی ساختار سازمانی در اولین زمان ارتباط سرورها با یکدیگر است. در این حالت تغییرات مختلف در نمودار سازمانی و منابع انسانی هر بخش از سازمان، پس از اتصال سرورها با یکدیگر به کلیه سرورها، منتقل می‌شود. همچنین انتقال کلیه اطلاعات و مستندات کاربران پس از انتقال جغرافیایی از دیگر قابلیت‌های این سیستم است.

مورد دیگری که اشاره به آن قابل توجه است، امنیت بالای اطلاعاتی این سازوکار است. چرا که سینک سرور با رمزگذاری بسته‌های اطلاعاتی در حال تبادل، امکان شنود را از بین می‌برد.

 همچنین، عدم وابستگی این سرویس به نوع خاصی از بستر ارتباطی را می‌توان از موارد مهم دیگر این خدمت نام برد، به بیان دیگر، برای پیاده‌سازی این راهکار نه تنها سرورهای مختلف سازمان می‌توانند با اینترنت، اینترانت ملی، MPLS و یا Direct Network به هم متصل باشند بلکه ممکن است از یک بستر ارتباطی ترکیبی استفاده نمایند.

مانیتورینگ سرورها و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر نیز از قابلیت‌های مهم این سرویس است. در واقع می‌توان به قابلیت مانیتورنیگ سرورهای مختلف به طور یکپارچه و از طریق خود نرم‌افزار سینک  اشاره کرد که در هر لحظه، به راهبر سیستم این امکان را می‌دهد تا با توجه به نوع و سطح دسترسی،‌ وضعیت ارتباطی سرورها را  در واسط کاربری گرافیکی مشاهده و تواتر سینک اطلاعات را مدیریت نماید. همچنین در صورت بروز خطاهای مختلف امکان اطلاع‌رسانی از طریق پیامک و یا ایمیل برای افراد منتخب از سازمان و یا حتی همه کاربران وجود دارد.