پرش به محتوای اصلی

تجربیات موفق مدیریت فرایند در کسب و کارها

مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) یک رویکرد سیستماتیک برای بهبود فرآیندهای کسب و کار است. این فرآیند شامل شناسایی، مدل‌سازی، مستندسازی، تجزیه و تحلیل و بهبود فرآیندهای کسب و کار است.

BPM می‌تواند با شناسایی و حذف هدررفت در فرآیندهای کسب‌وکار، کارایی را بهبود بخشد و با خودکارسازی فرآیندهای کسب‌وکار و کاهش نیاز به منابع انسانی، هزینه‌ها را کاهش دهد.

استقرار نظام مدیریت فرایندهای کسب‌وکار (BPM) در هر کسب‌وکاری با ده‌ها انتظار و امید شروع می‌شود اما موفقیت این مهم به عوامل مختلفی وابسته است. توجه به این عوامل می‌تواند ریسک شکست استقرار BPM را کم کند و شرایط بهبود فرایندهای کسب‌وکار را در سازمان تسهیل کند.

 

عوامل موفقیت در استقرار BPM

بلوغ فرایندی سازمان

نحوه اجرای مدیریت فرایندهای کسب‌وکار بسیار وابسته به بلوغ فرایندی سازمان است. آگاهی از بلوغ فرایندی کسب‌وکار در اجرای پروژه‌ها بسیار تأثیرگذار است.

بلوغ فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات بازوی اجرایی مهم در نظام BPM است. سازمان‌ها باید انتظارات خود را با بلوغ فناوری اطلاعات خود منطبق کنند.

برنامه‌ریزی گام‌به‌گام

اصرار برای رسیدن به نقطه مطلوب در عملکرد یک فرایند یکی از دلایل شکست BPM در کشور است.

انتخاب درست ابزار درست

انتخاب ابزاری متناسب با نیاز و شرایط سازمان یکی از ارکان لازم برای موفقیت BPM در کسب‌وکارها است.

مدیریت تغییر

پیاده‌سازی نظام مدیریت فرایند در دسته موضوعات مدیریت تغییر لحاظ می‌شود. در صورت لحاظ نکردن اصول مدیریت تغییر، ریسک شکست این سازوکار بسیار بالا خواهد بود.

آموزش

یکی از عواملی که باعث همراهی و اثربخشی بیشتر نیروی انسانی و در نتیجه موفقیت پروژه‌های BPM می‌شود، صرف زمان برای آموزش است.

چرا از BPMS استفاده کنیم؟

ابزارهای BPMS به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا استراتژی‌های تجاری خود را هماهنگ با تغییر و بهبود فرآیند کسب‌وکار در بخش‌های مختلف شرکت و حتی با شرکای خارجی پیاده‌سازی کنند. آنها یکپارچه‌سازی در سیستم‌های سازمانی و برنامه‌های کاربردی سازمانی مانند برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را امکان‌پذیر می‌کنند.

ابزارهای BPMS داده‌ها را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل‌ها را اجرا می‌کنند تا به شرکت‌ها کمک کنند تا بفهمند کدام بخش از فرآیند کسب‌وکار را می‌توان به صورت خودکار درآورد و یا تغییر داد. با به‌کارگیری صحیح ابزارهای BPMS، بهره‌وری و روحیه کارکنان با خودکارسازیِ وظایف دستی بالا می‌رود، همچنین رسیدگی به مشکلات و چالش‌های فرآیند به امری آسان‌تر تبدیل می‌شود و موجب ارائه دید بیشتر در مورد نحوه انطباق کار کارکنان با یک فرآیند بزرگ‌تر می‌گردد.

سخنرانان

مهدی عامری

مهدی عامری

مدیر راهکار BPMS چارگون

محمد اکبری

محمد اکبری

تیم لید مدیریت فرآیندها

سرور رضایی

سرور رضایی

مدیر امور مشتریان

خشایار رفعتی

خشایار رفعتی

مدیر توسعه BI

نرم افزار BPMS دیدگاه

سیستم‌های مدیریت فرآیند کسب‌وکار BPMS مجموعه نرم افزاری «دیدگاه»، شامل ابزارهای متعددی به منظور طراحی و مدیریت گردش فرم‌های سازمانی است. این راهکار با در اختیار قرار دادن گزارش‌های متعدد، ابزار مطمئن نظارت بر تصمیم‌سازی، اجرای تغییرات و بهینه کردن فرآیندهای کاری سازمان محسوب می‌شود.

نرم افزار BPMS دیدگاه با مکانیزه کردن فرآیندهای دستی و تکراری در سازمان‌ها مدیریت و بهره‌وری را در سطوح بالاتر ممکن می‌کند. ماژول مدلسازی فرآیند BPMS دیدگاه به طراحان فرآیند‌های کسب‌وکار در سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا فرآیندهای سازمان را در بستر وب با زبان مدلسازی BPMN 2.0 مدل و مستند نمایند.

آنچه در وبینار تجربیات موفق مدیریت فرایند در کسب و کارها خواهیم گفت

ارائه دهندهعنوان موضوعزمان
سرور رضاییاهمیت BPM و BPMS در کسب‌وکارها۱۱:۰۰ تا ۱۱:۱۵
مهدی عامریمدیریت تغییر در استقرار مدیریت فرایند۱۱:۱۵ تا ۱۱:۳۰
خشایار رفعتیمزایای BPMS دیدگاه نسبت به محصولات Open Source۱۱:۳۰ تا ۱۱:۴۵
محمد اکبریابزارهای حوزه BPM۱۱:۴۵ تا ۱۲:۰۰
مهدی عامریپرسش و پاسخ۱۲:۰۰ تا ۱۲:۳۰

دسترسی به ویدئوهای وبینار تجربیات موفق مدیریت فرایند در کسب و کارها

  • 7 + 2 =