کارگاه آموزشی مدیریت پروژه چابک با اسکرام در ششمین گردهمایی سالانه چارگون برای علاقه‌مندان و مدعوین برگزار می‌شود.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
مدیریت پروژه چابک با اسکرام
مدیریت پروژه چابک با اسکرام

اسد صفری، مدرس این کارگاه در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون با اعلام این خبر افزود: اسکرام، چارچوبی چابک و پیشرو برای اجرای پروژه‌های پیچیده است و از سوی سازمان‌های مطرح جهانی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.
وی ادامه داد: ابتدا این رویکرد در حوزه توسعه نرم‌افزار مورد استفاده قرار گرفت؛ اما پس از گذشت مدتی اثبات شد که آن را می‌توان در مدیریت هر پروژه پیچیده‌ای به کارگرفت. در واقع ضعف‌های موجود در روش‌های سنتی موجب شد تا روش چابک بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
صفری، درباره ضعف‌های روش‌های سنتی مدیریت پروژه خاطرنشان کرد: در روش‌های سنتی، پروژه فاز به فاز اجرا می‌شد و نتیجه کار از قبل به صورت یک طراحی (Up-front Design) پیش بینی می‌شد که چندین ایراد اساسی داشت که ازجمله می‌توان به صرف زمان زیاد و در واقع اتلاف زمان برای طراحی اولیه دقیق در فاز اولیه پروژه، مشخص نبودن و واضح نبودن نیازمندی‌ها به دلیل ارتباطات کاغذی به جای ارتباطات چهره به چهره و کج‌روی‌های متعاقب، اشاره کرد.
مدرس کارگاه آموزشی مدیریت پروژه چابک با اسکرام در ششمین گردهمایی سالانه چارگون همچنین اذعان داشت: بالا بودن هزینه تغییرات، طولانی شدن پروژه و گذر از زمان تعیین شده، عدم وجود زمان برای آزمایش محصول و ارائه محصولات پر از باگ و بدون کیفیت و عدم شفافیت در پروسه توسعه و تولید را نیز می‌توان از دیگر ایرادات روش‌های سنتی مدیریت پروژه دانست.
به گفته صفری، در اسکرام چابک به جای تمرکز بر برنامه‌ریزی پروژه بر تسهیل کردن و رهبری آن تمرکز خواهیم داشت.
وی یادآور شد: در کارگاه آموزشی مدیریت “پروژه چابک با اسکرام” که در جریان ششمین گردهمایی سالانه چارگون بر پا می‌شود، شرکت‌کنندگان در دوره یاد می‌گیرند که چگونه یک فرد متخصص در حوزه Scrum باشند و یک تیم، پروژه و یا سازمان را به صورت چابک توسعه دهند.
گفتنی است؛‌ ششمین گردهمایی سالانه چارگون در تاریخ 18 دیماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری :