مدیر فناوری و اطلاعات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی معتقد است: تغییر نسل دیدگاه و بهره‌برداری از نرم‌افزارها در معماری زاگرس، ساختاری اداری این سازمان را به روز کرده است.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

کامران پزشکی با اشاره به بهره‌برداری نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه از سوی ۹۰۰ پرسنل ستاد و ۷۰ نمایندگی خارج از کشور این سازمان گفت: نسل جدید نرم‌افزارهای دیدگاه در پلتفرم زاگرس، یک‍پارچگی بی‌نظیری را در ساختار اداری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دنبال داشته است.
وی ادامه داد:‌ مولتی براوزر بودن دیدگاه ۵ مهمترین ارزش افزوده سازمانی یعنی یک‍پارچگی واحدهای صف و ستادی را برایمان به ارمغان آورده است و نقص‌های دیدگاه ۴ را کاملا مرتفع کرده است.
به گفته وی، به دلیل تنوع سیستم‌‌عامل‌های کاربران دیدگاه به ویژه در نمایندگی‌های خارج از کشور و امکان‌پذیر نبودن تنظیم سیستم‌ها و به کار نبردن بروزر IE در بسیاری از آنها، امکان یک‍پارچه کردن اطلاعات ممکن نبود که این امر در نسل جدید دیدگاه، کاملا برطرف شده است.
مدیر فناوری و اطلاعات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یادآور شد:‌ در جلسات متعدد با کارشناسان چارگون از نیازهای سازمان و استراتژی‌های سازمان برای الکترونیکی کردن کامل امور حرف زده و دغدغه‌هایمان را بازگو کرده بودیم. خوشبختانه چارگون بیشترین همکاری را برای تحقق این اهداف با ما داشت و توانستیم به اهدافمان دست پیدا کنیم.
پزشکی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۹ سیستم و زیرسیستم از مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال بهره‌برداری است که هر یک از آنها در تحقق اهداف سازمانی ما را یاری می‌کنند.
وی تاکید کرد:‌ قابلیت‌های جدید نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری دیدگاه و کاربری آسان آنها، مقاومت سازمانی در برابر تغییر نسل دیدگاه در سازمان را از بین برد و کاربران اداری ما به راحتی این تغییرات را پذیرفتند.
به گفته وی، ‌تغییر نسل دیدگاه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ابتدا با ارائه آموزش‌های مجازی در نمایندگی‌های این سازمان و سپس با آموزش حضوری کارشناسان چارگون در ستاد مرکزی، انجام شده است.
مدیر فناوری و اطلاعات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به قابلیت‌های نسل جدید دیدگاه در معماری زاگرس اشاره کرد و گفت: در دیدگاه ۵ علاوه بر Multi-Browser بودن و قطع اتکا به IE، بعضی از عملیات‌ها مانند الگوی نامه‌ها که قبلا به صورت دستی انجام می‌شد به صورت مدیریت اتوماتیک و هوشمند انجام ‌می‌شوند. این امر به بهره‌وری و افزایش سرعت کارها منجر شده است.
پزشکی ادامه داد: سهولت کاربری از دیگر ویژگی‌های این تغییر نسل است. بسیاری از همکاران ما به راحتی و بدون مراجعه به کارشناسان چارگون توانسته‌اند نرم‌افزارها را عملیاتی کنند. این امر نشان از انعطاف‌پذیری بالا و کاربرپسند بودن سیستم‌ها در نسل جدید دیدگاه دارد.
وی، همکاری چارگون و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را در طول سال‌های متمادی بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: همکاری ما با این شرکت از سال ۸۲ و با راه‌اندازی سامانه مکاتبات آغاز شد و کم‌کم به سایر حوزه‌های مالی و لجستیک نیز تسری، پیدا کرد.
وی ادامه داد: امروز مفتخریم تا از تصمیم مدیران سابق سازمان در انتخاب شرکت چارگون به عنوان همکاری پیشرو در عرصه نرم‌افزاری کشور که نخستین ارائه‌کننده نرم‌افزارهای سازمانی تحت وب بود، قدردانی کنیم؛ چراکه مسیر طراحی شده برای الکترونیکی شدن سازمان به خوبی طراحی و اجرایی شده است.
به گفته وی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از معدود دستگاه‌های است که در عرصه بین‌الملل از سامانه مکاتبات داخلی دیدگاه استفاده می‌کند.
مدیر فناوری و اطلاعات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خاطرنشان کرد: بی‌اغراق شرکت چارگون را همراهی مطمئن و قابل اعتماد در کنار خودمان می‌دانم؛ چراکه کمتر شرکتی را دیده‌ام که اینطور با حوصله و پیگیر در کنار مشتریانش حاضر باشد و نسبت به رفع مشکلات آنها در لحظه، اقدام کند.
وی اضافه کرد:‌ حضور بیش از ۱۵۰۰ مشتری بزرگ و کوچک در فهرست مشتریان چارگون و تنها دارنده سند افتا در بین شرکت‌های نرم‌افزاری، نشان می‌دهد این شرکت همچنان پس از سال‌ها تجربه یکی از شرکت‌های پیشتاز در صنعت نرم‌افزاری است که همزمان به توسعه و ارتقای خود و مشتریانش فکر می‌کند.

اشتراک گذاری :