پرش به محتوای اصلی

آشنایی کاربران دیدگاه با تکنولوژی AlwaysOn در کارگاه فنی آموزشی چارگون

رامیار سحاب در آموزش تکنولوژی AlwaysOn در کارگاه فنی آموزشی چارگون

کارشناس پشتیبانی فنی چارگون گفت: کارگاه آموزشی« تکنولوژی AlwaysOn برای سرویس بدون وقفه درSQL Server 2017» با هدف آشنایی هرچه بیشتر مدیران و کارشناسان سازمان‌های مشتری با این تکنولوژی پیشرو، تدارک دیده شده است.

 

رامیار

کاربران دیدگاه در کارگاه آموزشی آشنایی با تکنولوژی AlwaysOn
کاربران دیدگاه در کارگاه آموزشی آشنایی با تکنولوژی AlwaysOn

سحابکارشناس پشتیبان فنی  در گفت وگو با روابط عمومی چارگون گفت: کارگاه آموزشی«تکنولوژی AlwaysOn برای سرویس بدون وقفه در SQL Server 2017» برای آشنایی هر چه بیشتر تکنولوژی AlwaysOn  با فراخوان وعمومی و دعوت از تمامی مشتریان علاقمند به مبحثA.O  برنامه ریزی شده است.
وی تاکید کرد: با توجه به تجارب قبلی در برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نظرسنجی دوره‌های قبل و همچنین اهمیت تکنولوژی AlwaysOn برای سرویس بدون وقفه در سازمانهای حساس، لازم دیدیدم تا موضوع تکنولوژی AlwaysOn را با برگزاری کارگاهی آموزشی، بیش از گذشته برای علاقمندان توضیح و تشریح دهیم.
وی با اشاره به مزیت‌ها و کارکردهای این آموزش‌ها در سازمان‌های بهره‌بردار مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه گفت: برگزاری این کارگاه‌ها از سوی چارگون با هدف ارتقای سطح دانش و توانمندسازی هرچه بیشتر کارشناسان و رابطان سازمان‌های مشتری و همچنین معرفی تکنولوژی‌های جدید تدارک دیده می‌شوند.
به وگفته وی، ارائه آموزش‌های فنی چارگون به کارشناسان و مدیران سازمان‌های بهره‌بردار دیدگاه برای نگهداری و بهینه‌سازی بانک‌های اطلاعاتی و نرم‌افزارهای میزبان در سرور و پیشگیری از بروز شرایط بحرانی و برنامه ریزی مدیریت بحران در سازمان، بسیار ضروری و کمک‌کننده است.
به گفته کارشناس پشتیبان فنی چارگون، عناوین و سرفصل‌های آموزشی کارگاه تکنولوژی AlwaysOn برای سرویس بدون وقفه در SQL Server 2017 عبارتند از:

– DBA responsibilities

– An overview of HA technologies

– Failover Clustering without SAN

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

– Synchornous vs Asynchronous Replicas

– Steps for implementing AlwaysOn

– Readable Routing

– Load balancing

– Q & A

گفتنی است؛ این کارگاه به پیشنهاد واحد پشتیبانی فنی چارگون در سطح مشتریان چارگون پنجم شهریور از 9 صبح تا 13 با موضوع آموزش‌های عملی و فنی آموزش تکنیک‌ها و انتقال تجربیات درباره تکنولوژی در مرکز آموزشی فراتر از دانش، دایر می‌شود.  برای حضور در این کارگاه آموزشی، مدیران و کارشناسان فنی کاربر دیدگاه می‌توانند با مراجعه به پرتال مشتریان چارگون، ثبت‌نام کنند.
مدرس این کارگاه اموزشی مهندس پرویز آقاصادقی از مدرسان بنام و مطرح در حوزه SQL Serve خواهد بود. مهندس آقا صادقی در 36 سال تجربه کاری خود از برنامه‌نویسی تا طراحی سیستم و مدیریت IT به شکل مستمر به تدریس دوره‌های مختلف برنامه‌نویسی و بانک‌های اطلاعاتی مشغول بوده و از سال 77 تاکنون به طور اختصاصی و حرفه‌ای در زمینه SQL Server و Visual Studio فعالیت داشته است.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.