پرش به محتوای اصلی

مدیر منابع انسانی و آموزش شرکت بیمه کارآفرین: افتخار می‌کنیم در بین مشتریان چارگون هم جزو برترین‌ها هستیم

مدیر منابع انسانی و آموزش شرکت بیمه کارآفرین پس از دریافت نشان سازمان الکترونیکی برتر از سوی شرکت چارگون گفت: از حضور در جمع مشتریان و  همکاران چارگون خوشحالیم و افتخار می‌کنیم که یکی از برترین‌ها در میان آنها هستیم. 

به گزارش روابط عمومی شرکت چارگون، در ششمین گردهمایی سالانه مشتریان چارگون که 18 دی ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد، شرکت بیمه کارآفرین با ارزیابی‌های صورت گرفته از سازمان‌های کاربر مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه نشان سازمان الکترونیکی برتر را دریافت کرد.
این نشان از سوی مدیران چارگون به جناب آقای عبدالرشیدی، مشاور مدیرعامل و مدیر منابع انسانی و آموزش شرکت بیمه کارآفرین اهدا شد.
وی پس از دریافت تندیس سازمان الکترونیکی برتر گفت: این انتخاب و تندیس به همکاران خوب من در حوزه فناوری اطلاعات شرکت، خانم‌ها نادری و رضایی تعلق دارد که زحمت فراوانی در این بخش عهده دار بود‌ه‌اند و از تلاشگران عرصه افزایش نفوذ اینترنت و فعالیت‌های آن در شرکت بیمه کارآفرین هستند.
عبدالرشیدی اضافه کرد: بیمه کارآفرین تا به حال به این افتخار می‌کرد که اولین شرکت بیمه خصوصی در کشور است که مدتی بعد از تصویب قانون تاسیس بیمه‌های خصوصی، فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی تصریح کرد: ما همچنین در بیمه کارآفرین مفتخریم که مبدع بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری در کشور هستیم و از سازمان‌های رسمی به ویژه وزارت اقتصاد و بازرگانی به عنوان یکی از بهترین بیمه‌‌های این  دو عرصه معرفی شده‌ایم.
مدیر منابع انسانی و آموزش بیمه کارآفرین تاکید کرد: خوشحالیم که در بین مشتریان و همکاران شرکت چارگون قرار داریم و مطمئنا بعد از این نیز افتخار می‌کنیم که در بین مشتریان این شرکت هم جزو برترین‌ها هستیم.
شرکت بیمه کارآفرین از جمله کاربران مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه است که تاکنون نرم‌افزارهای مکاتبات و مدیریت اسناد از راهکار اتوماسیون اداری،‌ پایشگر و پایشگر همراه، نرم‌افزارهای پرسنلی و حضور و غیاب از راهکار منابع انسانی و سرویس‌های ارسال و دریافت فکس و تبادل اطلاعات برون سازمانی ECE در آن استقرار یافته‌اند.
گفتنی است؛ معیارهای انتخاب سازمان الکترونیکی برگزیده را مجموعه‌ای از ویژگی‌های کمی و کیفی شامل چگونگی استقرار سیستم‌ها، میزان بهره‌برداری از نرم‌افزار در سطوح مختلف سازمانی، میزان بومی‌سازی دانش نرم‌افزار در سازمان، رویکرد توسعه سیستم‌ها و همچنین ضریب نفوذ سیستم‌ها در سازمان‌ها، تشکیل داده است.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

بازتاب خبر برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون در رسانه‌ها
بازتاب خبر برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون در رسانه‌ها

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون با حضور جمعی از کارشناسان و مدیران سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی برگزار خواهد شد. ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.