کارشناس مسئول استقرار اتوماسیون اداری چارگون گفت: ایجاد روش مکانیزه برای تبادل الکترونیکی مکاتبات، بین نرم‌افزارهای مختلف نیازی جدی است که سرویس ECE دیدگاه آن را کاملا پوشش می‌دهد.

حامد حاتم در گفت‌گو با روابط عمومی چارگون، ضرورت ایجاد سرویس ECE دیدگاه را تشریح کرد و گفت: پیشرفت در فناوری اطلاعات موجب ایجاد تحولات بزرگی از جمله نظام‌های مکانیزه شده است، از میان آنها سیستم‌های اتوماسیون اداری بخش قابل توجهی از سیستم‌های نرم‌افزاری موجود در سازمان‌های دولتی و خصوصی است که به صورت فراگیر راه‌اندازی شده یا در شرف استقرار هستند.
وی ادامه داد: امروزه بسیاری از سازمان‌ها از نرم‌افزار مکاتبات برای تولید، ثبت و پیگیری مکاتبات خود استفاده می‌کنند، به دنبال فراگیر شدن این نرم‌افزارها که در محدوده سازمانی فعالیت می‌کنند، ایجاد روش مکانیزه برای تبادل الکترونیکی مکاتبات بین نرم‌افزارهای مختلف یک نیاز جدی و اساسی محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: نرم‌افزار دیدگاه با در نظرگرفتن شیوه‌نامه تبادل الکترونیکی مکاتبات Electronic Correspondence Exchange Protocol سرویسی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است که با توجه به تفاوت‌های بسیاری که در نرم‌افزارهای مکاتبات وجود دارد امکان ارتباط بین آن‌ها را فراهم می‌کند.
کارشناس مسئول استقرار اتوماسیون اداری چارگون تاکید کرد: سرویس ECE دیدگاه با هدف ایجاد سهولت در کار کاربران و نیز سرعت بخشیدن به مکاتبات بین سازمانی به صورت الکترونیکی (بدون کاغذ) به وجود آمده است.
به گفته حاتم، دیدگاه با در نظر گرفتن شیوه نامه ECE بسته‌هایی را که شامل اطلاعات، متن و پیوست نامه است را از سروری به یک سرور دیگر منتقل می‌کند. برای حفظ امنیت تبادل اطلاعات، ملحقات ارسالی به کدهایی تبدیل می‌شوند که از طریق ایمیل به سرور سازمان مقصد، ارسال می‌گردند. در این مرحله مجددا محتوای ارسال شده به کدی تبدیل می‌شود تا نرم‌افزار اتوماسیون اداری سازمان مقصد بتواند آن را بخواند و آنها را به صورت نامه، ثبت و به گردش درآورد.
کارشناس مسئول استقرار اتوماسیون اداری چارگون، شرکت خدمات انفورماتیک و بانک مرکزی را از سازمان‌های موفق در بهره‌برداری از ECE معرفی کرد.
او گفت:‌ شرکت خدمات انفورماتیک و بانک مرکزی تمامی نامه‌هایشان را از طریق ECE ارسال و دریافت می‌کنند و برای ایجاد ارتباط با سایر بانک‌ها از آنها می‌خواهند تا نرم‌افزار اتوماسیون اداری که پروتکل ECE را ساپورت می‌کند،‌خریداری کنند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

اشتراک گذاری :