هفتمین گردهمایی سالانه چارگون با حضور بیش 1300 نماینده از سازمان‌های مشتری و رونمایی از چندین پروژه و نرم‌افزار جدید دیدگاه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی چارگون، در این گردهمایی که با تاکید بر نقش فناوری و نرم‌افزارهای سازمانی در سرآمدی و موفقیت سازمان‌های مشتری برگزارشد، فرزاد رحمانی-مدیرعامل چارگون به تبیین نقش دولت، سازمان‌ها و شرکت‌ها و مردم در برتری و سرآمدی کشور پرداخت.
وی با اشاره به تاکید سازمان ملل و کشورهای عضو آن به توسعه همگانی و پایدار همه کشورها تا سال 2030 گفت: در ایران نیز بنابر سند چشم‌انداز 1404 توسعه اقتصادی، رفاهی، توزیع عادلانه امکانات عمومی و افزایش رفاه عمومی اهداف بلند مرتبه‌ای است که همه باید برای تحقق آنها تلاش کنند.
وی بکارگیری فناوری و ابزارهای متنوع آن را بهترین و اقتصادی‌ترین روش برای دستیابی به اهداف توسعه کشور دانست و گفت: تحقق دولت الکترونیک با دستاوردهای مهمی چون یکپارچه‌سازی، ‌شفافیت، ارائه سرویس‌های آنلاین و افزایش مشارکت مردمی، تاثیرگذارترین اقدام برای تحقق توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی است.
رحمانی در ادامه هفتمین گردهمایی سالانه چارگون بیان کرد: در آخرین گزارشات ارزیابی بین‌المللی که سال 2016 منتشر شده‌اند، شاخص‌های توسعه‌ای ایران در حوزه فناوری در بسیاری از معیارها در رده متوسط رو به بالا قرار دارد. این امر نشان می‌دهد جامعه ایران به لحاظ پذیرش فناوری به ویژه در کسب‌وکارهای نوین و خدمات اینترنتی از آمادگی زیادی برخوردار است که نمونه آن را می‌توان در اقبال عمومی مردم از تاکسی‌های آنلاین کشور، مشاهده کرد.
وی ادامه داد: شرکت چارگون به سهم خود و با تناسب فرصت و اعتمادی که بیش از 1400 نهاد، سازمان، وزارت‌خانه و شرکت خصوصی در اختیار او قرار داده است، تلاش می‌کند تا وظیفه و تعهد خود در سرآمدی کشور را به خوبی انجام دهد و از فرصت‌های پیش‌رو برای هم‌افزایی و جلب مشارکت‌های عمومی در زمینه توسعه فنی و مسئولیت‌های اجتماعی استفاده کند.

همیاران بحران؛ آن روی دیگر مسئولیت اجتماعی چارگون
در ادامه مراسم برگزاری هفتمین گردهمایی سالانه چارگون،‌ شاهین طبری- رییس هیات مدیره چارگون از تجربه 8 ساله این شرکت در موسسه خیریه همگام و تجربه متفاوت آن در حادثه زلزله کرمانشاه گفت.
او تاکید کرد: تجربه ما از انجام فعالیت‌های خیرخواهانه که از روی علاقه و با تصمیم جمعی خانواده چارگون در طول سال‌ها شکل گرفته است در حادثه زلزله کرمانشاه به شکل دیگری به ظهور رسید.
وی ادامه داد: به دلیل ابعاد وسیع حادثه، در موسسه همگام با همراهی چندین موسسه نیکوکاری دیگر تصمیم گرفتیم تا مسئولیت خودمان را در قالبی جمعی و مشارکتی و با تشکیل گروه همیاران بحران،‌اجرایی کنیم که خوشبختانه بسیار موفق بودیم.
به گفته وی،‌گروه همیاران بحران در زمینه اسکان موقت و اسکان دائمی ساکنین روستای «حسن سلیمان» واقع در دشت ذهاب وارد عمل شده‌اند.
رییس هیات مدیره چارگون همچنین به برگزاری رویداد توان‌تک به مناسبت گرامی‌داشت هفته معلولان اشاره کرد و افزود: تجربه موفق ما در برپایی مسابقات بوچیا، آینده بهتر و همچنین کمپین اجتماعی 11ایران با محوریت توانیاب‌ها‌ با برگزاری رویداد توان‌تک برای افزایش بکارگیری فناوری و تکنولوژی در بین توانیاب‌ها و جلب توجه کارآفرینان برای تولید محصولات و خدماتی ویژه توایاب‌ها، ‌ادامه یافت.
طبری با اشاره به همکاری برترین و خوشنام‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری در برگزاری رویداد توان‌تک خاطرنشان کرد: ما امیدواربودیم هر دو طرف مخاطب این رویداد را نسبت به اهمیت و مزیت‌های فناوری، آگاه‌تر کنیم که خوشبختانه موفق بودیم.
به گفته وی، حمایت 23 شرکت از این رویداد،‌ حضور حدود 30 شرکت در نمایشگاه این رویداد، جمع‌آوری تعداد زیادی رزومه از توانیاب‌ها و اطلاع‌رسانی این رویداد از طریق بیش از 80 شبکه و سایت خبری نشان داد،‌این بار هم درایفای مسئولیت اجتماعی‌مان با هم‌افزایی و مشارکت سایرین موفق بوده‌ایم.

 

همکاری موفق چارگون در توسعه مفاهیم نوین در بانکداری الکترونیکی کشور
عبدالرضا شریفی- معاون بانکداری الکترونیک بانک آینده، سخنران مهمان هفتمین گردهمایی سالانه چارگون بود که از تجربه همراهی و همکاری این بانک و چارگون برای وارد کردن مفهوم نوین «بانکداری باز» برای مدعوین سخن گفت.
او با بیان اینکه هم‌افزایی بانک آینده و چارگون، اولین تجربه بانکداری باز در کشور را با موفقیت رقم زده است گفت:‌ این مشارکت، روی نوآورانه و خلاقانه بکارگیری فناوری را به خوبی نشان می‌دهد.
شریفی با توضیح تاریخچه‌ای از بانکداری در کشور تاکید کرد: از دهه 90 مفاهیم جدیدی در بانکداری الکترونیک، جای خود را باز کرده‌اند و به صورت موازی با یکدیگر پیش می‌روند که از آن جمله می‌توان به بانکداری دیجیتال و بانکداری باز اشاره کرد.
وی ادامه داد: بانکداری دیجیتال، مشتری‌محور است و در آن بر مشابهت کانال‌های توزیع خدمات برای جلوگیری از سردرگمی مشتری تاکید می‌شود؛ اما در بانکداری باز بر شخصی‌سازی امور بانکی و آزادی عمل مشتری تاکید می‌شود.
معاون بانکداری الکترونیک بانک آینده خاطرنشان کرد: از 2 سال پیش موفق شدیم درگاه کربانکینگ بانک آینده را از طریق نرم‌افزارهای مالی دیدگاه باز کنیم و مجموعه دیدگاه را بر روی cloud دریافت کنیم تا برای انواع مشتری‌ها و متناسب با کسب و کارهایشان، خدمات دلخواهشان را ارائه کنیم.
شریفی با بیان اینکه بانکداری باز در بانک آینده با همکاری چارگون،‌ روی دیگری از فناوری نوآورانه را در کشور به نمایش گذاشته است گفت: از یکسال پیش این خدمت نوین بانکداری الکترونیکی روی حجم finnotech پوشش داده می‌شود و دارندگان آن می‌توانند انواع خدمات مانند استعلام مانده حساب، ‌صورتحساب، ‌دستور پرداخت، واریز به حساب،‌ شارژ آنی کارت و.. را بدون هیچ واسطه‌ای و به راحتی انجام دهند.

رونمایی چارگون از پروژه زاگرس
رونمایی از محصولات جدید و تشریح دستاوردهای یکساله چارگون مهمترین بخش گردهمایی سالانه مشتریان بود که مشتاقانه منتظر آن بودند. این بخش با اعلام خبر راه‌اندازی نسخه جدید پورتال ارتباط با مشتریان با هدف شفاف‌سازی از روند ثبت و پیگیری درخواست‌های مشتریان و قابل مشاهده بودن آن‌ها برای همه، آغاز شد.
در ادامه، شهباز توکلی-مدیر توسعه محصول و زیرساخت شرکت چارگون از معماری جدید مجموعه دیدگاه با عنوان «زاگرس» رونمایی کرد.
او خاطرنشان کرد: با تغییر بستر مجموعه دیدگاه که از آن با عنوان پروژه زاگرس یاد می‌کنیم، ‌بستری امن‌تر،‌ چابک‌تر، پایدارتر و بهینه‌تر برای مشتریان آماده کرده‌ایم و تحت عنوان دیدگاه 5 آن را عرضه می‌کنیم.
توکلی، همچنین ‌از ایجاد قابلیت OTP (احراز هویت دو عاملی)، زیرساخت امضای دیجیتال در فایل‌های pdf، پروژه دیدبان برای ارائه خدمات پشتیبانی پیشگیرانه و چندین دستاورد دیگر در حوزه زیرساخت برای مهمانان گردهمایی سالانه چارگون، ‌سخن گفت.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

رونمایی از نرم‌افزارهای تابلوی اعلانات و پیشخوان ارباب رجوع در راهکار اتوماسیون اداری
خشایار رفعتی- مدیر راهکار اتوماسیون اداری،‌ دیگر مدیر چارگون بود که از محصولات، قابلیت‌ها و امکانات جدید نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری به مخاطبان گزارش داد.
او با تاکید بر تلاش چارگون برای پوشش کلیه رویدادهای مرتبط در حوزه اتوماسیون اداری یک سازمان گفت: نرم‌افزار جدید تابلوی اعلانات برای پوشش رویدادهای داخلی سازمان و ارائه خدمات به کارکنان و حتی ارباب رجوع‌ها خارج از سازمان طراحی و ارائه شده است.
او همچنین از افزایش امکانات نرم‌افزارهای کارها و جلسات راهکار اتوماسیون اداری دیدگاه خبر داد.
نرم‌افزار پیشخوان ارباب رجوع محصول جدید راهکار اتوماسیون اداری دیدگاه نیز به عنوان محصول خلاقانه دیگری از سوی چارگون رونمایی شد.
رفعتی با اشاره به تعداد انبوه ارباب رجوعان در سازمان‌ها و نهادها و شرکت‌های مختلف به ویژه در بخش دولتی گفت:‌ نرم‌افزار پیشخوان ارباب رجوع، ‌محصولی است که در سطح ملی می‌تواند به بوروکراسی‌های موجود اداری پایان دهد.
وی ادامه داد: این نرم‌افزار با قابلیت اطلاع‌رسانی دقیق به مراجعین از روند ثبت و پیگیری مکتوباتشان در ادارات و سازمان‌های مختلف می‌تواند مفهوم تکریم ارباب رجوع را به طور دقیق و مناسب در کشور پیاده‌سازی کند.

تشریح جزییات نسخه جدید نرم‌افزار BPMS دیدگاه
رونمایی از نسخه جدید مدیریت فرآیندهای دیدگاه با ارائه مهدی عامری مدیر راهکار مالی و مدیریت فرآیندهای چارگون بخش دیگری از ارائه گزارش عملکرد یکساله چارگون به مشتریانش بود.
او به بهره‌برداری از نسخه جدید نرم‌افزار مدیریت فرآیندها درهفته‌های آتی اشاره کرد وافزود: چارگون برای انطباق هرچه بیشتر با استانداردها نسخه جدید BPMS دیدگاه را با هدف پوشش فرآیندهای خاص منظوره و اختصاصی در سازمان‌های مشتری خلق کرده است.
به گفته وی، قابلیت پیاده‌سازی هم‌زمان چند مدل از یک فرآیند در سازمان با نسخه جدید مدیریت فرآیندهای دیدگاه و همچنین زبان ساده و کارآمد آن از نقاط قوت این محصول است.

افزایش قابلیت‌ نرم‌افزارهای منابع انسانی و لجستیک دیدگاه متناسب با نیاز مشتری
به گزارش روابط عمومی چارگون، ‌روزبه بهرامی – مدیر فروش چارگون نیز در سخنانی، عملکرد راهکار مدیریت منابع انسانی چارگون را تشریح کرد.
او به قابلیت جدید نرم‌افزار حقوق و دستمزد دیدگاه در محاسبات دیون و انجام محاسبات متوالی و بی‌نهایت اشاره کرد و گفت:‌ کنترل شرایط احراز هویت، ایجاد قابلیت تعریف دوره‌های آموزشی پودمانی در نرم‌افزار آموزش،‌ افزایش یکپارچگی بین نرم‌افزارهای منابع انسانی دیدگاه و ارائه نسخه جدید پیشخوان کارکنان 5 در معماری جدید دیدگاه از جمله دستاوردهای راهکار منابع انسانی چارگون است.
امیرهوشنگ کرمی- مدیر راهکار لجستیک دیدگاه نیز در سخنانی از افزایش قابلیت‌های نرم‌افزارهای این حوزه به ویژه در نرم‌افزار املاک و اموال اشاره کرد و گفت:‌ افزایش قابلیت‌های این دو نرم‌افزار با هدف پوشش کلیه نیازهای سازمان‌های دولتی و خصوصی و تفکیک میان آنها و مصوبات دولتی صورت گرفته است.
به گفته وی، ارسال اتوماتیک اسناد مالی در بانک‌ها، ارائه داشبوردهای مدیریتی برای انواع گزارش‌گیری‌ها و دستیابی به راهکارهای فنی برای پوشش نیازهای سازمان‌های بزرگ با چراکندگی جغرافیایی در سطح کشور به ویژه در حوزه انبارداری از دیگر دستاوردهای راهکار لجستیک دیدگاه‌ است.‌

ارائه اتوماسیون جامع مالی دیدگاه از سوی چارگون
مسعود عنوانی مسئول واحد استقرار مالی دیدگاه با تاکید بر تغییر رویکرد چارگون از ارائه فرآیندهای مکانیزاسیون مالی به ارائه راهکارهای جامع مالی گفت:‌ به هیچ‌وجه قصد نداریم در سطح ارائه کننده مکانیزاسیون مالی سازمان‌های مشتری باقی بمانیم؛بلکه تلاش می‌کنیم با رویکردهایی خلاقانه به سوی ارائه دهنده اتوماسیون جامع مالی پیش برویم.
وی به تمرکز ویژه چارگون بر نرم‌افزار قراردادها اشاره کرد و گفت: تلاش کرده‌ایم تا با شناسایی رخدادهای مالی و ارائه خدمات متناسب از بدو انعقاد قراردادها، سازمان‌ها را از روش‌های سنتی و صدور دستی اسناد، دور کنیم.
او با اشاره به تجربه برخی سازمان‌های مشتری مانند سازمان برنامه و بودجه و دانشگاه شهید بهشتی در ثبت خودکار اسناد گفت: با این نوع پیاده‌سازی، عاملین مالی دیدگاه به نظارت‌گران مالی تغییر رویکرد می‌دهند و شفافیت اطلاعاتی در در سازمان‌های مشتری،‌ حاکم می‌شود.

معرفی 10 سازمان الکترونیکی برگزیده
به گزارش روابط عمومی چارگون، تقدیر از 10 سازمان الکترونیکی برگزیده پایان بخش گردهمایی یک‌روزه مشتریان چارگون بود.
وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی،‌ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها،‌ شرکت پاکسان،‌ موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی، شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور، شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر، سازمان بورس و اوراق بهادار، دانشگاه ارومیه و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان، سازمان‌های برگزیده هفتمین گردهمایی چارگون را شامل شدند.

اشتراک گذاری :