پرش به محتوای اصلی

قابلیت‌های پرتال مشتریان و پایشگر همراه چارگون معرفی شدند

قابلیت‌های پرتال مشتریان و پایشگر همراه چارگون معرفی شدند

مهدی عامری، مدیر پشتیبانی و آموزش چارگون در پنجمین گردهمایی سالانه مشتریان با ارائه گزارشی از میزان تاثیرگذاری پرتال مشتریان در پاسخگویی و تعامل باسازما‌ن‌های مشتری از قابلیت‌های اضافه شده به این پرتال و محصول جدید پایشگر همراه سخن گفت.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
4Gon-Mani.l_91

وی تصریح کرد: راه‌اندازی پرتال مشتریان، نقطه عطفی در واحد پشتیبانی چارگون بود به طوریکه هم‌اکنون با ارتقا و افزایش امکانات و قابلیت‌های این پرتال، مشتریان می‌توانند ضمن پیگیری کلیه درخواست‌های خود ، دوره‌های آموزشی مورد نیاز سازمان خود را نیز انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه پرتال مشتریان اطلاعات دقیق و جزیی درباره سرفصل‌هالی آموزشی و حضور در آنها به سازمان‌های مشتری خواهد داد، اضافه کرد: همه تلاش ما در راه اندازی این پرتال، تسهیل تعامل و ارتباط دوسویه بین چارگونو مشتریان است.
وی همچنین از ارئه فهرست تغییرات دیدگاه در پرتال و خبر رسانی درباره آن اشاره کرد و گفت: مشتریان با مراجعه به پرتال از این پس می‌توانند از فهرست تغییرات خود به راحتی آگاه شوند، آن را در اختیار کاربران خود قرار دهند و متناسب با این تغییرات زمان بروزسانی سیستم خود را انتخاب و به چارگون اعلام کنند.
به گفته وی، مهمترین مزیت این قابلیت جدید در پرتال مشتریان این است که از میزان مشکلات و ناهماهنگی‌های قبل از به روز رسانی‌ها نسخه دیدگاه در سازمان‌های مشتری به طور چشمگیری کاسته خواهد شد.
مدیر پشتیبانی و آموزش چارگون ادامه داد: با قابلیت افزوده شده به پرتال مشتریان می‌توانند از این پس سازمان‌های مشتری می‌توانند مشکلات خود را ثبت و مراحل پیگیری و رسیدگی به آن را مشاهده کنند. آنها می‌توانند ثبت و پیگیری درخواست‌های نرم‌افزار، ارائه بازخورد پس از حل مشکلات و مستندات اختصاصی را نیز از این پرتال پیگیری کنند.
وی همچنین از ارائه محصول پایشگر همراه خبر داد و گفت: نرم‌افزار پایشگر را در چهارمین گردهمایی مشتریان رونمایی کردیم و از فروردین سال 94 نخستین محصولات را در سازمان‌های مشتری نصب و راه‌اندازی کردیم.
به گفته وی،به دنبال استقبال بی‌نظیر از نرم‌افزار پایشگر، چارگون تصمیم گرفت تا با تلاشی مضاعف بر روی توسعه این نرم‌افزار کار کند.
عامری خاطرنشان کرد: پایش سرورهای سازمانهای توزیع شده، مدیریت متمرکز کاربران، مدیریت پورت‌ها و ارتباطات از جمله قابلیت‌ها و امکاناتی است که در یکسال گذشته بر روی نرم‌افزار پایشگر افزوده شده‌اند.
وی با اعلام خبر ارائه پایشگر همراه از سوی چارگون خاطر نشان کرد: این محصول جدید با دارا بودن قابلیت‌های نرم‌افزار پایشگر ابزاری است تا مدیران سازمان‌ها بدون وابستگی زمانی و مکانی بتوانند به اطلاعات سرورهای سازمان خود دسترسی داشته باشند و آن‌ها را کنترل کنند.
به گفته وی مهمترین قابلیت‌های پایشگر همراه را می‌توان ارائه کلیه‌ها اطلاعات و هشدارها به صورت طبقه‌بندی شده بر روی تلفن‌های همراه، ارائه چکیده‌ای از گزارش بررسی وضعیت سرورها و کنترل سرورهای واحدهای زیرمجموعه سازمان‌های مشتری دانست‌.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.