پرش به محتوای اصلی

تببین سیاست‌های چارگون در فروش و توسعه بازار در گفت‌وگو با رییس واحد فروش

رییس واحد فروش چارگون از تدوین استراتژی‌های توسعه بازار و ورود به حوزه‌های جدید خبر داد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

سامان اسماعیلی در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون تاکید کرد: خوشبختانه سال گذشته در واحد فروش علاوه بر ثبت جهش در حجم ریالی پروژه‌های شرکت، توانستیم پروژه‌های بزرگی را به شرکت ملحق کنیم که همگی جنبه ملی دارند و در ساختاری اداری و مالی کشور سهم بسزایی ایفا می‌کنند.
وی پروژه سازمان تامین اجتماعی، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دانشگاه پیام‌نور و چندین سازمان بزرگ دیگر را از جمله پروژه‌های ملی چارگون دانست و گفت: سازمان تامین اجتماعی با بیش از 100 هزار پرسنل در فهرست بهره‌برداران مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه قرار گرفت که به این ترتیب بزرگترین پروژه تاریخ چارگون رقم خورد.
رییس واحد فروش چارگون همچنین به موفقیت کارشناسان این واحد در دستیابی به هدف برنامه‌ریزی شده در سال 95 اشاره کرد و افزود: سال گذشته 8/1 برابر هدف تعیین شده، توانستیم بازاریابی و فروش شرکت را توسعه دهیم.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: در سال جدید، تدوین استراتژی‌های توسعه‌ای و عملی در واحد فروش چارگون مهمترین اقدام بوده است که بر اساس آن، اهداف چهار ماهه واحد تعیین شده‌اند.
به گفته وی، استراتژی سال جدید شرکت چارگون بر پایه فروش مجدد رقم خواهد خورد.
رییس واحد فروش چارگون اضافه کرد: در حال حاضر در بیش از 1300 سازمان مشتری نرم‌افزارهای مختلف دیدگاه تحت بهره‌برداری است که لزوما از همه نرم‌افزارهای ما در راهکارهای پنچ‌گانه دیدگاه استفاده نمی‌کنند.
وی یادآورشد: امسال برنامه جدی داریم تا محصولات‌مان در بخش‌های مختلف را برای سازمان‌های کاربر دیدگاه معرفی و آنها را به بهره‌برداری از نرم‌افزارهای جامع و یکپارچه شرکت چارگون تشویق کنیم.
اسماعیلی با بیان اینکه فرآیند فروش مجدد، بازار جدیدی را در بین مشتریان فعلی چارگون ایجاد می‌کند، افزود: برنامه‌ ویژه فروش و تعیین بازار هدف برای برخی از محصولات خاص نیز طراحی کرده‌ایم تا علاوه بر نرم‌افزارهای فعلی دیدگاه، سایر تولیدات شرکت چارگون که هریک در ساختارهای اداری و مالی تحول‌آفرین خواهند بود را نیز به مخاطبان عرضه کنیم.
رییس واحد فروش چارگون همچنین به تحقیق و بررسی به منظور تعیین بازارها و کسب‌وکارهای جدید اشاره کرد و گفت: قطعا از ورود به بازارهای جدید غافل نخواهیم شد و با شناخت و آگاهی به سمت آنها قدم خواهیم برداشت.
وی خاطرنشان کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد در سال‌های اخیر، نیاز بازار به نرم‌افزارهای منابع انسانی و مالی گوی سبقت را از نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری ربوده‌اند و در بازار با اقبال بیشتری همراهند.
به گفته وی، تغییر ذائقه بازار به نرم‌افزارهای منابع انسانی و مالی از یکسو و توانمندی چارگون در این حوزه‌ها از سوی دیگر، قطعا افق تازه‌ای را در حوزه بازاریابی و فروش برای ما روشن خواهد کرد.
اسماعیلی با تاکید بر اهمیت نقش کارشناسان بازاریابی و فروش به عنوان پیشانی هر شرکت گفت: در چارگون، هر کارشناس فروش نماینده 300 نفر از کارکنان شرکت است و با ایجاد ارتباط آگاهانه، مسئولانه و موثر علاوه بر صیانت از وجهه شرکت با مخاطبان و مشتریان احتمالی در بالاترین سطح به تعامل و همراهی می‌پردازد.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.