پرش به محتوای اصلی

روایتی از 10 سال همراهی چارگون با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز

مدیر اتوماسیون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز، دستاورد 10 سال همکاری با شرکت چارگون را سازماندهی ساختار اداری این دانشگاه دانست.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

نویده خدایی، مدیر اتوماسیون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز در گفت‌‌وگو با روابط عمومی چارگون تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز حدود 10 سال است که همکاری نزدیک با شرکت چارگون دارد بطوریکه وارد شدن به چرخه اتوماسیون را با این شرکت تجربه کرده است .
وی ادامه داد: 10 سال قبل با وجود نبود سیستم‌های جامع، هدف ما از ورود به چرخه اتوماسیون و تلاش برای مکانیزه شدن، تنها ساماندهی امور و ساختار اداری دانشگاه بود تا بتوانیم با استفاده از اتوماسیون موجود تا حدودی فرآیندهای اداری را بهینه‌تر و به تدریج، کاغذ را از سیستم اداری و مکاتبات خود حذف کنیم.
مدیر اتوماسیون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز با اشاره به بررسی محصولات چندین شرکت تصریح کرد: در آن مقطع زمانی، همکاران ما با بررسی محصولات شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار اتوماسیون در نهایت محصولات چارگون را کامل‌تر و جامع‌تر تشخیص دادند؛ به همین دلیل ابتدا این نرم‌افزارها را در چندین مرکز راه‌اندازی و بعد، سیستم را در ستاد برقرار کردیم.
خدایی با بیان اینکه 6 هزار کاربر در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز از محصولات چارگون استفاده می‌کنند، افزود: در سال‌هایی که همراه با محصولات چارگون پیش آمده‌ایم همراه با تغییر و تکمیل این محصولات، مزیت‌های بهره‌گیری از آنها نیز به طور قابل توجهی در ساختار دانشگاه و امور آن تاثیر داشته است به طوریکه هم اکنون با بهره‌گیری از سیستم جامع اتوماسیون اداری و منابع انسانی چارگون و سایر خدماتش کلیه امور مربوط به مکاتبات، پرسنل و احکام کارگزینی مرتبط با آنها و سایر حوزه‌ها تحت پوشش قرار داده شده‌اند.
وی اذعان کرد: طبیعتا چالش‌هایی هم در این راه داشته‌ایم که به مرو زمان کمتر شده‌اند؛ چرا که معتقدیم نرم‌افزار نمی‌تواند بدون ایراد باشد اما موضوع مهم این است که واحد پشتیبانی چارگون در هنگام وقوع مشکلات به بهترین شکل خدمات خود را ارائه داده است.
وی درباره ادامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز با شرکت چارگون نیز خاطرنشان کرد: با مهندس زرجویی و عامری برای استفاده بهینه‌تر از سیستم‌های موجود، برنامه‌هایی تدوین کرده‌ایم که مهمترین آنها تجمیع سرورهایمان در مراکز مختلف است که تلاش داریم تا پایان سال آنها را تحت یک سیستم یکپارچه فعال کنیم.
وی با اشاره به ارائه نرم‌افزار پایشگر به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز گفت: بررسی اجمالی درباره این نرم‌افزار داشته‌ایم و تهیه آن در مرحله تصمیم‌گیری است که به احتمال زیاد تهیه خواهد شد.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.