سومین کارگاه آموزشی«هنر شناخت مردم» با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان ارشد منابع انسانی ۱3 سازمان مشتری از سوی مرکز آموزش و مشاوره چارگون برگزار می‌شود.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
سومین کارگاه آموزشی هنر شناخت مردم در چارگون

به گزارش روابط عمومی چارگون، کارگاه یک‌روزه هنر شناخت مردم از ساعت۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰ روز پنج‌شنبه 28 دیماه با ارائه راهکارهای عملی شناخت افراد، نگاه درست به دیگران و درک تفاوت انکارنشدنی دنیای آدم‌ها با یکدیگر از سوی جهانگیر پورصمیمی- مدرس رسمی تیپ‌شناسی شخصیت به روش(MBTI) دایر می‌شود.
آموزش یکی از معروفترین و پرکاربردترین روشهای شناخت افراد به نام MBTI شامل سرفصل‌های شخصیت و تیپ‌شناسی شخصیت، ترجیحات انسانی،‌ معرفی ۴ ترجیح دوگانه MBTI،‌ برون‌گرا (Extraversion) در مقابل درون‌گرا (Introversion)، شناخت نکته‌های اصلی برای تعامل با برون‌گرایان و درون‌گرایان، چگونگی تعامل با افراد حسی و افراد شمی، فکری، افراد احساسی، قضاوتی و ادراکی، در این کارگاه ارائه خواهد شد.
بنابراین گزارش، برگزاری این کلاس‌های آموزشی در حوزه مسئولیت اجتماعی چارگون تعریف می‌شوند؛ چراکه مدیران و دست‌اندرکاران شرکت معتقدند می‌توان فارغ از زمینه‌های کاری و تجاری برای افزایش توانمندی‌ها و مهارت‌های فردی و اجتماعی جامعه گام برداشت و بر روی افراد مختلف که نقش‌های متفاوتی از عضوی در خانواده، کارمند یک شرکت، مدیری تصمیم‌ساز در یک سازمان و … تاثیر مثبت گذاشت. افراد مختلف با حضور در این کلاس‌ها خود و دیگران را بهتر می‌شناسند و زمینه تعامل مناسب با دیگران را پرورش می‌دهند.
چارگون تلاش می‌کند با برگزار کردن کارگاه‌های آموزشی «هنر شناخت مردم» برای مدیران سازمان‌های مشتری، بستر تعاملی و ارتباط موثری را در سطح مدیران تصمیم‌گیر و بدنه کارشناسی ایجاد کند تا در نهایت هم‌افزایی بین آنها به حرفه‌ای‌تر شدن فضای کسب و کار کشور منجر شود. به دلیل استقبال مدیران سازمان‌های مشتری از 2 کارگاه قبل و بنا بر درخواست‌های مکرر سایر مشتریان از سوی مرکز آموزش و مشاوره چارگون، برگزاری دوره سوم این کارگاه‌ آموزشی برای جمعی دیگر از مدیران سازمان‌های مشتری تدارک دیده شده است.
لازم به یادآوری است؛ نخستین کارگاه یک‌روزه هنر شناخت مردم روز ۲۸ اردیبهشت‌ماه و دومین کارگاه 26 مردادماه امسال با حضور جمعی از کارشناسان و نمایندگان منابع انسانی سازمان‌های مشتری برپا شده است.

اشتراک گذاری :