پرش به محتوای اصلی

راهکار مدیریت فرآیندها و نرم افزار BPMS

مجموعه نرم‌افزاری “دیدگاه” با ارائه سیستم‌های مدیریت فرآیندهای کسب و کار، ابزارهای متعددی برای طراحی و مدیریت گردش فرم‌های سازمانی در اختیار شما قرار می‌دهد. این راهکار با ارائه گزارش‌های متعدد، به شما کمک می‌کند تا بر تصمیم‌گیری‌ها، اجرای تغییرات و بهینه‌سازی فرآیندهای کاری سازمان خود نظارت دقیق داشته باشید.

معرفی نرم افزار BPMS

نرم افزار BPMS با مکانیزه کردن فرآیندهای دستی و تکراری در سازمان‌ها، مدیریت و بهره‌وری سازمان‌ها را بهبود می‌بخشد.

قابلیت‌های نرم افزاری راهکار مدیریت فرآیندهای کسب و کار دیدگاه

موتور BPMS دیدگاه تعداد قابل توجهی از نمادهای تعریف شده در استاندارد BPMN2 را اجرا می‌کند. جریان کارهای انسانی، رسیدگی رویدادها و موارد دیگر را می‌توان با استفاده از BPMN در نمودارهایی که از لحاظ فنی قابل اجرا هستند، ترسیم کرد و به صورت مکانیزه در اختیار سازمان‌ قرار داد.

نرم افزار BPMS دیدگاه امکان ارتباط با دیگر نرم افزارهای سازمان را فراهم و یکپارچگی نرم افزاری در درون سازمان را محقق می‌کند.

با استفاده از قابلیت Service Task می‌توان فعالیت‌های مختلف را خارج از موتور گردش کار BPMS دیدگاه اجرا و اثر آن را از نظر داده‌ای به BPMS دیدگاه منتقل کرد.

موتور BPMS دیدگاه قابلیت اجرای کدهای زبان برنامه‌نویسی C# را دارد. در قسمت‌های مختلف این برنامه از جمله در Script Task ،User Task و همچنین Service Task، این امکان مهیا شده است که کدهای متنوع توسط طراحان و برنامه‌نویسان فرآیند نوشته و توسط BPMS دیدگاه اجرا شود.

موتور BPMS

نرم افزار مدیریت فرایندها دیدگاه در عمل

ماژول مدلسازی فرآیند BPMS دیدگاه به طراحان فرایند‌های کسب و کار در سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا فرآیندهای سازمان را در بستر وب با زبان مدلسازی BPMN 2.0 مدل و مستند نمایند.

برای استفاده از ماژول مدلسازی BPMS دیدگاه نیاز به نصب هیچ‌گونه ابزاری بر روی سسیستم‌عامل یا مرورگر نیست.

ماژول مدلسازی فرآیند BPMS دیدگاه ضمن پشتیبانی کامل از زبان BPMN 2.0، فراتر از ابزار مدلسازی که ابزاری برای مستندسازی فرآیندهای کسب و کار در سازمان‌هاست، عمل می‌کند.

با استفاده از این قابلیت علاوه بر مدلسازی و ترسیم بصری فرآیند، این امکان در اختیار سازمان وجود دارد تا مستندات و توضیحات لازم که برای اجرای درست فرآیند را به هر المان و به هر قسمت از اجزای فرآیند الصاق نموده تا در زمان‌های لازم به آنها مراجعه نمایند.

مدل‌سازی فرآیند

نرم افزار مدیریت فرایندها دیدگاه در بخش مانیتورینگ

ماژول‌های آرشیو فعالیت‌های من، آرشیو فعالیت‌های سازمان و فرآیندهای اجرایی در نرم افزار BPMS دیدگاه قابلیت رصد و پیگیری فرآیند‌های اجرا شده در یک سازمان را در اختیار افراد دارای دسترسی به این ماژول‌ها ارائه می‌کند.

در این ماژول‌های امکان جستجوی نمونه‌های اجرا شده از فرآیندهای کسب و کار بر اساس ویژگی‌های مختلف فرآیند وجود دارد. با انتخاب هر نمونه از فرآیندها می‌تواند نقاط توقف فرآیند را شناسایی کرد.

کاربران دارای دسترسی می‌توانند با مراجعه به این ماژول‌ها به اطلاعاتی از جمله زمان تولید یک فعالیت، زمان مشاهده یک فعالیت توسط کاربر و زمان تکمیل فعالیت دست پیدا کنند. در صورت داشتن دسترسی این امکان را نیز خواهند داشت که به محتوای فرم‌های هر فعالیت کاربر دسترسی داشته باشند و سیر تغییرات اطلاعات را ملاحظه کنند.

در قسمت فعالیت‌های اجرایی این امکان در اختیار مدیر سیستم قرار گرفته است تا نمونه‌هایی از یک فرآیند را لغو یا برای مدت زمانی متوقف نمایند.

مانیتورینگ فرآیند

نرم افزار مدیریت فرایندها دیدگاه برای طراحی فرایند

کارتابل نرم افزار BPMS دیدگاه محل تعامل کاربر نهایی (End User) با BPMS است و ابزاری برای شروع فرآیندهای سازمانی و انجام وظایفی که از طریق فرآیندهای مختلف به کاربر اختصاص داده است.

در حین اجرای فرآیند‌های کسب و کار، موتور نرم افزار BPMS دیدگاه بر اساس مدل فرآیندی تعریف شده فعالیت‌های کاربر (User Task) را ایجاد می‌کند و این فعالیت‌ها را در کارتابل کاربرانی که مسئول انجام وظایف هستند، قرار می‌دهد.

کاربر با انتخاب هر فعالیت که در کارتابل مشاهده می‌کند، به فرم آن‌ فعالیت دسترسی داشته و می‌تواند آن را بررسی و یا تکمیل نماید. پس از اعلام تکمیل فرم توسط کاربر، موتور BPMS دیدگاه بر اساس قوانین کسب و کار تعریف شده، فرآیند را به مرحله بعد انتقال می‌دهد.

در کارتابل BPMS دیدگاه مجموعه‌ای از قابلیت‌ها برای کاربر در نظر گرفته شده است تا ایشان با استفاده از آنها بتواند به سهولت فعالیت‌های گوناگون که از فرآیندهای متنوع سازمانی به ایشان محول شده است را سازمان‌دهی کند.

کارتابل BPMS

نرم افزار مدیریت فرایندها دیدگاه بخش کارتابل

درخواست دمو

ویدئو‌های سیستم BPMS دیدگاه

اخبار عملکرد نرم افزار BPMS

مقالاتی درباره کاربرد نرم افزار BPMS

راهنمای جامع نرم افزار BPMS

BPMS یا Business Process Management System یک نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار است که قابلیت‌های گسترده‌ای دارد. این نرم افزارها به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا فرایندهای خود را به صورت بهینه مدیریت کنند و بهبود کیفیت و بهره‌وری کار خود را تجربه کنند. BPMS یا Business Process Management System یک نوع نرم افزار است که برای مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) استفاده می‌شود.

نرم افزار BPMS شامل چندین ابزار و قابلیت‌های مختلف است که شامل مدیریت های فرایند، مانیتورینگ، گزارش‌گیری، اتصال به سیستم‌های مختلف و همچنین امنیت و حریم خصوصی است. با استفاده از نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار BPMS، شرکت‌ها می‌توانند فرآیندهای خود را به صورت اتوماتیک مدیریت و کنترل کرده و بهینه‌سازی کنند. همچنین، BPMS به شرکت‌ها امکان مانیتورینگ در زمان واقعی و تحلیل داده‌هایی که در فرآیندها تولید می‌شوند را فراهم می‌کند که این اطلاعات برای بهبود فرآیندها و تصمیم‌گیری‌های استراتژیک در آینده مفید هستند.

 

در واقع یک سیستم مدیریت فرایند است که توسط یک سامانه نرم افزاری پشتیبانی می‌شود. این سیستم، فرآیندهای کسب و کار را به صورت خودکار و در قالب یک سیستم یکپارچه مدیریت می‌کند و تغییراتی که در آن‌ها صورت می‌گیرد را بررسی و به‌روزرسانی می‌کند. از مزایای استفاده از نرم افزار BPMS می‌توان به بهبود کیفیت خدمات، کاهش زمان انجام فرآیندها، کاهش هزینه‌های اجرای فرآیندها، افزایش قابلیت اطمینان و دقت در اجرای فرآیندها، افزایش امنیت و کاهش خطاها، افزایش کارآیی و بهبود تصمیم‌گیری‌های استراتژیک اشاره کرد.

نرم افزار BPMS شامل مراحل زیر است:

  • طراحی فرایند: در این مرحله، فرایندهای کسب و کار با استفاده از یک ابزار طراحی گرافیکی طراحی و تمامی جزئیات و فعالیت‌های مربوط به آن‌ها شناسایی می‌شود.
  • اجرای فرایند: بعد از طراحی فرایند، مرحله اجرا آغاز می‌شود. در این مرحله، فرایندها اجرا و به صورت خودکار مدیریت می‌شوند.
  • مانیتورینگ و کنترل: در این مرحله، فرایندهای اجرا شده با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده در مراحل قبلی، مانیتورینگ و کنترل می‌شوند. این مرحله به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا به‌روزرسانی و بهبود فرایندهای خود را انجام دهند.
  • بهبود فرایند: با توجه به داده‌های جمع‌آوری شده در مراحل قبلی، می‌توان فرایندهای خود را بهبود داد و بهره‌وری بیشتری را تجربه کرد.

 

اطلاعات بیشتر اطلاعات کمتر