پرش به محتوای اصلی

سه رویکرد کار تیمی در چارگون

در هر سازمانی داشتن ویژگی و رویکرد کار تیمی از اهمیت بالایی برخودار است، اما رسیدن به شرایط آرمانی در کار تیمی شاید فقط در تئوری امکان‌پذیر باشد.

هر سازمانی کم یا زیاد با این مدینه آرمانی فاصله خواهد داشت. ما هم در چارگون از این قائده مستثنی نیستم،‌ اما تمام تلاش خود را بر آن داشتیم که روحیه کار تیمی را در تمام ارکان شرکت گسترش دهیم و تا این لحظه، دستاوردهای قابل توجهی بدست آورده‌ایم. در این مطلب چند رویکرد و ویژگی ‌ساده که باعث رشد کار تیمی در شرکت شده‌ است را مرور می‌کنیم:

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
  • روحیه پاسخگویی: از مهمترین خصوصیات یک تیم موفق این است که اعضای تیم این احساس را داشته باشند که باید نسبت به عملکرد و مسئولیت‌های خود به تمام تیم پاسخگو باشد. این پاسخگویی در تیم‌ها به کارشناسان خلاصه نمی‌شود. علاوه بر کارشناسان، مدیران میانی و مدیران ارشد نیز این وظیفه را برای خود متصور هستند که باید به دیگران پاسخگو باشند. شاید روش‌های پاسخگویی در بین سطوح سازمان متفاوت باشد، اما ماهیت پاسخگویی وجود دارد. به وسیله این احساس وظیفه، کسی از پاسخگو بودن احساس بدی را تجربه نخواهد کرد.
  • خنثی نبودن: یکی از بزرگترین آفت‌های تیمی این است که افرادی از تیم نسبت به چگونگی و کیفیت اجرای کار دیگر افراد بی‌توجه باشند. این ذهنیت که من کار خود را خوبی انجام می‌دهم کار بقیه به من ربطی ندارد می‌تواند به راحتی نتیجه کار کل تیم را به نابودی بکشاند. در تیم‌های موفق علاوه بر اینکه هر فرد تمام تلاش خود را برای اجرای بهتر وظیفه خود دارد، مراقب است که هم تیمی‌های خود، وظیفه‌شان را به درستی انجام دهند. آنها را کمک می‌کند، آنها را تصحیح می‌کند، معایب کار آنها را به درستی گوشزد می‌کند و …
  • تلاش برای بهبود تیم: تیم خوب زمانی شکل می‌گیرد که همه خوب باشند و  افراد تیم به همان اندازه که به رشد خود فکر می‌کنند برای رشد دیگر افراد تیم هم دغدغه داشته باشند. در چارگون صرف زمان و انرژی برای آموزش و رشد هم تیمی‌ها یک ارزش محسوب می‌شود. گواه این ادعا تعداد قابل توجه دوره‌ها و کارگاه‌هایی است که در چارگون، توسط خود همکاران برگزار می‌گردد.

با همین سه رویکرد ساده روحیه کار تیمی در هر سازمانی متحول خواهد شد. پر واضح است که رسیدن به این سه ویژگی به راحتی نگارش این مطلب نیست. تعالی این خصوصیات در هر سازمانی نیاز به زمان، صبر و تمرین دارد.

مطالب مرتبط

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات
روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات

پیدایش و توسعه تکنولوژ‌ی‌های مختلف اطلاعاتی و ارتباطی، باعث ایجاد تحولات عمیق و محسوسی در زندگی افراد از اقشار مختلف ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در همایش روز جهانی کاربردپذیری 90
حضور شرکت چارگون در همایش روز جهانی کاربردپذیری 90

همایش روز جهانی کاربردپذیری روز پنج‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۰ با حمایت و حضور شرکت چارگون، در دانشگاه علم و فرهنگ ... ادامه مطلب »

برگزاری هفتمین سمینار توسعه منابع انسانی با حضور شرکت چارگون
برگزاری هفتمین سمینار توسعه منابع انسانی با حضور شرکت چارگون

هفتمین سمینار منابع انسانی کشور، توسط مؤسسه مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی و با همکاری انجمن مدیریت منابع انسانی و ... ادامه مطلب »

حضور تیم UX شرکت چارگون در کنفرانس ICIMT 2011
حضور تیم UX شرکت چارگون در کنفرانس ICIMT 2011

مقاله‌ای که از سوی تیم UX شرکت چارگون در کنفرانس ICIMT 2011 شرکت داده شده است، از میان ده‌ها اثر ... ادامه مطلب »

چه‌کسی مسئول ایجاد تغییرات در سازمان می‌باشد؟
چه‌کسی مسئول ایجاد تغییرات در سازمان می‌باشد؟

[caption id="attachment_228" align="alignright" width="240"] تغییرات پیش‌رو[/caption] سازمان‌ها و شركت‌ها برای اينكه بتوانند در بازار رقابتی و نابسامان فعلی به حيات ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.