پرش به محتوای اصلی

راهکار سازمان‌های توزیع‌شده

پراکندگی جغرافیایی یکی از اصول اجتناب‌ناپذیر بنگاه‌های کاری بزرگ است که به واسطه آن کاهش هزینه‌های ارتباطی و تسهیل و تسریع تبادل اطلاعات بین مراکز توزیع‌شده را به یکی از نیازهای بنیادین کسب‌وکار در این سازمان‌ها بدل کرده است.

حاصل تمرکز چارگون بر روی ارائه راهکار متناسب با نیازمندی‌های سازمان‌های بزرگ، ارائه «دیدگاه» به عنوان اولین مجموعه نرم‌افزاری تحت وب کشور است که در آن کلیه قابلیت‌های نرم‌افزاری از طریق وب و به صورت single sign on‌ در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. این مزیت رقابتی به سازمان‌های توزیع‌شده این امکان را می‌دهد تا با راه‌اندازی سرور مرکزی و بهره‌گیری از بسترهای ارتباطی مختلف، سربارهای هزینه ناشی از راه‌اندازی مراکز سرور متعدد را تا سطح حداقل کاهش دهند.

یکی دیگر از راهکارهای برقراری ارتباط بین سرورها و نرم‌افزارهای مختلف اتوماسیون اداری، استفاده از پروتکل ECE است که  تبادل اطلاعات بین سرورهای مختلف را تسهیل می‌کند. هر چند چارگون از پروتکل ECE پشتیبانی می‌نماید اما به دلیل نواقص موجود در آن، اقدام به طراحی سرویس ویژه ارتباطی خود با نام سینک سرور در حوزه مکاتبات اداری نموده است. علی‌رغم شباهت‌های عملکردی این دو سرویس، انتقال درخت پیگیری نامه را می‌توان یکی از قابلیت‌های کلیدی متمایزکننده، راهکار سینک سرور دیدگاه دانست. با استفاده از این سرویس،‌ هزینه‌های ناشی از ورود چندباره اطلاعات پایه سازمان که یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سازمان‌های توزیع‌شده است، به حداقل رسیده و امکان انتقال اطلاعات هامش‌های مرتبط با نامه از سروری به سرور دیگر وجود خواهد داشت؛ به عبارت دیگر در پروتکل ECE چرخه حیات مستند در حین انتقال از یک سرور به سرور دیگر قطع می‌شود، درحالی‌که با استفاده از سینک سرور چارگون امکان انتقال درخت پیگیری از سروری به سرور دیگر وجود داشته و قابلیت پیگیری تاریخچه مستند وجود خواهد داشت.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

تجمیع اطلاعات مالی یکی دیگر از امکانات ویژه مجموعه دیدگاه برای سازمان‌هایی با پراکندگی جغرافیایی متعدد است. سرویس انتشار کدینگ مالی، به سازمان این امکان را می‌دهد تا با تعریف متمرکز کدینگ و انتشار آن بر روی سرورهای مختلف از یک سو و تهیه گزارشات تجمیعی از سوی دیگر، نبض حیات خود را در دست داشته باشند.

قابلیت ایجاد واحدهای عملیاتی در حوزه منابع انسانی،‌ تعریف جمع‌دار جهت مدیریت انبارهای غیرمتمرکز در حوزه لجستیک از دیگر امکانات دیدگاه است که در جلوگیری از ورود چندباره اطلاعات،‌ مستقل مراکز توزیع‌شده را نیز امکان‌پذیر می‌سازد.

به این ترتیب چارگون با استفاده از ابزارهای در دسترس و درس آموخته‌ها و تجارب گذشته، راهکار جامع و کارآمدی را با توجه به شرایط موجود در سازمان‌های مختلف ارائه می‌نماید.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات
روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات

پیدایش و توسعه تکنولوژ‌ی‌های مختلف اطلاعاتی و ارتباطی، باعث ایجاد تحولات عمیق و محسوسی در زندگی افراد از اقشار مختلف ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در همایش روز جهانی کاربردپذیری 90
حضور شرکت چارگون در همایش روز جهانی کاربردپذیری 90

همایش روز جهانی کاربردپذیری روز پنج‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۰ با حمایت و حضور شرکت چارگون، در دانشگاه علم و فرهنگ ... ادامه مطلب »

برگزاری هفتمین سمینار توسعه منابع انسانی با حضور شرکت چارگون
برگزاری هفتمین سمینار توسعه منابع انسانی با حضور شرکت چارگون

هفتمین سمینار منابع انسانی کشور، توسط مؤسسه مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی و با همکاری انجمن مدیریت منابع انسانی و ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.