تغییر ماهیت کار در دنیا و رویکرد متفاوت کسب‌وکارها در عصر اینترنت، نقش افراد را بسیار پررنگ‌تر از گذشته کرده و شناخت قابلیت‌های هر فرد را در این میان جهت ساخت تیم‌های حرفه‌ای‌تر الزامی نموده است.

برنامه تلویزیونی ۱/۶۱۸  که از شبکه چهار سیما پخش می‌شود، میزبان امیر مهرانی رییس واحد توسعه و تعالی سازمانی شرکت چارگون و اسد صفری مربی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان بود. در این برنامه با محوریت نقش افراد در کار تیمی، امیر مهرانی نقش هر فرد را در تیم مهم دانست و توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های انسانی را در این میان مهم برشمرد. امیر مهرانی در زمینه توانمندسازی در یک تیم یا سازمان به این موضوع پرداختند که هر یک از افراد بر اساس قابلیت‌هایی که دارد برای یک نوع کار خاص ساخته شده است که به طور مثال می‌توان به افراد ایده‌پرداز، اجرایی یا سازمانده اشاره کرد. تأثیرگذاری بیشتر زمانی در یک تیم یا سازمان رخ خواهد داد که وظایف کاری و شغلی با توجه به توانمندی‌های افراد به آن‌ها تعلق بگیرد. اینجاست که می‌توان با شناخت توانایی‌های افراد و تشخیص قابلیت‌های هر فرد، تقسیم وظایف درستی در تیم داشت.

امیر مهرانی در پاسخ به سؤالی که در زمینه تاکید روی مهارت‌های فردی از وی پرسیده شد گفت در تیم‌های مختلف و به خصوص تیم‌های فناوری اطلاعات، یکی از چالش‌های موجود، ورود به تیم و کار سپاری با استفاده از قابلیت‌های فنی است که می‌تواند محل چالش در موفقیت تیم‌ها باشد. در واقع سؤالی که مطرح می‌شود، این است که چرا افرادی در زمینه‌ای موفق‌تر از زمینه دیگر هستند؟ پاسخ به این سؤال در شناخت توانمندی و توانایی افراد و همچنین سرمایه‌گذاری بیشتر روی آن‌هاست که می‌تواند هم عملکرد بهتری برای فرد به جای بگذارد و هم تیم را موفق‌تر از قبل کند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

در ادامه امیر مهرانی در پاسخ به بحثی مبنی بر توانمندی افراد در یک حوزه به این نکته اشاره کرد که لزوماً برتر بودن توانایی یک فرد در یک حوزه خاص به منزله این موضوع نیست که فرد مورد نظر سایر توانایی‌ها را نداشته باشد. وی به این موضوع اشاره کرد که هر فرد مجموعه‌ای از قابلیت‌های مثبت و منفی است که در واقع می‌توان به آن‌ها ویژگی گفت که با دو وجه مثبت و منفی خود را نشان می‌دهند. افراد و تیم‌ها باید با راهبُرد استفاده و تقویت نقاط قوت سعی کنند تا عملکرد بهتر و مناسب‌تری از خود نشان دهند.

برای مشاهده ویدئوی کامل این برنامه می‌توانید به پیوند ویدیوی این برنامه در کانال شرکت چارگون در سایت آپارات مراجعه فرمایید.

اشتراک گذاری :