پرش به محتوای اصلی

متخصص فنی پشتیبانی چارگون: تهیه نسخه پشتیبان‌، راهکار مطمئن حفظ امنیت اطلاعات سازمان‌های مشتری است

متخصص فنی پشتیبانی چارگون تاکید کرد: بررسی‌ رخدادها نشان می‌دهد، بیشترین سهم در ایجاد اختلالات سرورها را مسائل سخت‌افزاری، باج‌افزارها و بد‌افزارها تشکیل می‌دهند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

mzarjoee

مهدی زرجوئی در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون با اشاره به اهمیت نگهداری سرور و امنیت در سازمان‌های کاربر مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه گفت: در مسائل فنی بویژه در حوزه فناوری اطلاعات مراحلی وجود دارد که مدیران و کارشناس حوزه فناوری اطلاعات خود می‌توانند ازعهده برطرف کردن مشکلات بر‌آیند؛ اما شرایطی وجود دارد که ممکن است سرورهای مرتبط با دیدگاه دچار مشکل شوند و بدون داشتن نسخ پشتیبان مناسب و مطمئن، راهبران و مدیران حوزه فناوری اطلاعات سازمان مشتری و حتی شرکت چارگون از عهده برطرف نمودن مشکلات برنیایند.
وی با بیان اینکه بخش عمده اختلالات سرورها و شبکه‌های سازمان‌های مشتری دیدگاه قابل پیشگیری است، افزود: همیشه اینگونه نیست که سخت‌افزارها مشکل پیدا کنند؛ بلکه گاهی از اوقات ممکن است اتفاقاتی سهوی یا حتی عمدی با قصد نفوذ و خرابکاری در اطلاعات صورت گرفته و یا در حین اعمال تغییرات یا جابجایی داده‌ها، اطلاعات سرور دچار اختلال شوند و یا حتی نرم‌افزارهایی که در سرورها استفاده می‌شوند، اطلاعات نرم‌افزارها را دچار اختلال کنند.
متخصص فنی پشتیبانی چارگون ادامه داد: در بررسی اینکه چه زمان‌هایی سرورها دچار اختلال می‌شوند، مشخص شد بیشترین سهم در ایجاد این اختلالات را مسائل سخت‌افزاری و پس از آن باج‌افزارها، بد‌افزارها، خطاهای انسانی، مشکلات نرم‌افزاری، بلایای طبیعی و سایر موارد شامل می‌شوند.
زرجوئی با تاکید براینکه اخیراً در سازمان‌های مشتری آلوده شدن شبکه و سرورها به بدافزارها زیاد گزارش شده‌اند خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی اگر آنتی ویروس‌ها به درستی نصب و بروز نشده باشند، قطعاً کلیه اطلاعات سرور و حتی نسخ پشتیبان هم دچار اختلال می‌شوند. وجود چنین اختلالاتی که در برخی مواقع قابل برگشت هم نیستند، فقدان اطلاعاتی بسیار بدی به سازمان‌ها وارد می‌کند که حتی با صرف هزینه‌های گزاف غیرقابل جبران است.
وی تصریح کرد: در چارگون برای جلوگیری از این مسائل همواره به همه سازمان‌ها، تدوین استراتژی و نظارت مناسب بر پشتیبان‌گیری را توصیه می‌کنیم که در صورت وقوع هر مشکلی بتوان اطلاعات را با کمترین فاصله مجدداً بازیابی کرد.
متخصص فنی پشتیبانی چارگون با بیان اینکه 95 درصد اختلالات سازمان‌های کاربر دیدگاه این است که درست پشتیبان‌گیری انجام نمی‌شود، اضافه کرد: برای اجرای درست این عملیات می‌توان به سرفصل‌های مهمی مانند تهیه و بروز‌ رسانی استراتژی، اطمینان از صحت محل‌های ذخیره اطلاعات، زمانبدی صحیح، مدت زمان نگهداری و در نهایت، نظارت پیوسته بر اجرای مناسب پشتیبان‌گیری و انجام مانور بازیابی اطلاعات اشاره کرد که هر سازمانی برای انجام درست عملیات تهیه نسخ پشتیبان از اطلاعات باید به آنها توجه کند.
زرجوئی یادآور شد: تا دو سال قبل سیاست چارگون چابک‌سازی در توان و فرآیندهای پشتیبانی و برآورده نمودن سریعتر مشکلات و رخداد‌های گزارش شده مشتریان بود؛ اما پس ازآن علاوه بر ارتقاء توان نیروهای پشتیبانی، استراتژی چارگون به پشتیبانی پیشگیرانه وهمراهی با مشتری برای جلوگیری از وقوع مشکلات و اختلالات، تغییر کرد.
به گفته وی، چارگون برای تحقق این استراتژی به نرم‌افزار پایشگر به عنوان ابزاری برای پیشگیری و اطلاع‌رسانی در لحظه و ارائه گزارشی از عملکرد و وضعیت سرورها به سازمان‌های مشتری، روی آورد .خوشبختانه این نرم‌افزار در چندین حوزه سیستم عامل، بانک‌های اطلاعاتی، کارکرد صحیح مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه و سرویس‌‌های وابسته‌‌اش فعالیت می‌کند و کمک بزرگی به متولیان نگهداری سرور مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه به شمار می‌رود.
متخصص فنی پشتیبانی چارگون همچنین به نرم‌افزار پایشگر همراه اشاره کرد و گفت: با داشتن این نرم‌افزار می‌توان بر روی تلفن‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید و iOS اطلاعات بررسی وضعیت سرویس‌های دیدگاه، نمایش روند رشد نامه‌ها، ‌پیش‌نویس‌ها، پیام‌ها، فکس‌ها و اعلام موارد امنیتی کاربران مشکوک سیستم عامل و بانک اطلاعاتی، اخطارهای لازم و ایمیل و پیام کوتاه را دریافت کرد.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.