پرش به محتوای اصلی

بهره‌برداری از سامانه مکاتبات دیدگاه در اداره کل تجهیزات پزشکی کشور

سامانه مکاتبات دیدگاه اداره کل تجهیزات پزشکی برای کاهش مراجعات حضوری شرکت‌های تجهیزات پزشکی و انجام امور ایشان به صورت الکترونیکی نصب و راه‌اندازی شد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.


آتنا صاحب‌پناه- کارشناس فروش و مشاروه با اعلام این خبر به روابط عمومی چارگون گفت: اداره کل تجهیزات پزشکی با توجه به حجم بالای درخواست‌های مکاتباتی و دریافتی و همچنین تجربه مشابه سازمان غذا و دارو، سفارشی‌سازی سامانه مکاتبات دیدگاه را برای ایجاد ارتباط آنلاین با شرکت‌های تجهیزات پزشکی در دستور کار قرار داد.
وی ادامه داد: شرکت چارگون در فاز نخست این پروژه، تعریف و طراحی 1500 نام کاربری را برای شرکت‌های تجهیزات پزشکی متقاضی در نظر گرفته‌اند که احتمال افزایش این تعداد به 2 هزار نام کاربری وجود دارد.
کارشناس فروش چارگون یادآورشد: با بهره‌برداری از سامانه مکاتبات دیدگاه در اداره کل تجهیزات پزشکی از این پس کلیه امور مربوط به ارسال درخواست‌ها،‌مجوزها، نامه‌ها و اعلامیه‌ها بین این اداره و شرکت‌های تجهیزات پزشکی در سامانه مکاتبات دیدگاه به آدرس chargoon.com/imed صورت می‌پذیرد.
صاحب‌پناه اضافه کرد: هدف از راه‌اندازی سامانه مکاتبات دیدگاه در اداره کل تجهیزات پزشکی را می‌توان ایجاد شفافیت در پاسخگویی و تکریم ارباب رجوع، امکان ارسال، دریافت، پیگری و مشاهده چرخه مراحل ارجاع مکاتبات و نامه بدون مراجعه حضوری برای شرکتها دانست.
به گفته وی، سیستم ثبت و گردش مکاتبات شرکت چارگون برای اداره کل تجهیزات پزشکی، مبتنی بر وب و با امکان ثبت‌نام سازمان‌های فعال، ارائه شده است. متقاضیان بهره‌برداری از این سیستم پس از تکمیل فرم ثبت نام و پرداخت هزینه حساب کاربری با استفاده از نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد، می‌توانند از طریق سامانه مکاتبات دیدگاه در اداره کل تجهیزات پزشکی، علاوه بر ارتباط مستقیم و مکاتبه با مدیران سازمان، روند رسیدگی به درخواست‌های خود را به صورت آنلاین پیگیری کنند.
کارشناس فروش و مشاروه چارگون خاطر نشان کرد: ویژگی مهم سامانه مکاتبات دیدگاه در اداره کل تجهیزات پزشکی را می‌توان وجود بستر ارتباطی یکپارچه با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو دانست که در صورت تعریف فرآیندها و روال‌های کلان، تحول بزرگی در پاسخ‌گویی سریع، ‌شفاف و آسان به مخاطبان و ایجاد یک چرخه تکاملی در حوزه بهداشت و درمان کشور به همراه خواهد داشت.
بنابراین گزارش، روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، نیز اعلام کرده است؛ از مبلغ اعلام شده به متقاضیان برای بهره‌برداری از سامانه مکاتبات دیدگاه در اداه کل تجهیزات پزشکی فقط 50% هزینه اصلی است و مابقی هزینه‌ها، بنابر برنامه‌های دولت الکترونیک و ایجاد بستر مناسب برای ارتباط هرچه بهتر ذینفعان و بهره‌مندی حداکثری تمامی آنها از این امکان از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی تامین شده است.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.