پرش به محتوای اصلی

نرم افزار بهای تمام شده

حسابداری بهای تمام شده شکلی از حسابداری است که به هزینه‌های سازمان نگاه و عملکرد مالی آن را ردیابی می‌کند. این شامل تجزیه و تحلیل هزینه فرآیند تولید، زنجیره تأمین، تصمیمات مدیریتی و موارد دیگر برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک در مورد بودجه و سرمایه‌گذاری است.

حسابداری بهای تمام شده به سازمان‌ها کمک می‌کند تا تشخیص دهند که کجا می‌توانند هزینه‌ها را کاهش دهند و در عین حال کارایی را به حداکثر برسانند. این نوع حسابداری همچنین سودآوری را اندازه‌گیری می‌کند. سودآوری کلی شرکت را با مقایسه هزینه‌های واقعی کسب‌وکار با آنچه بودجه در نظر گرفته شده تعیین می‌کند.

معرفی نرم افزارهای مالی حسابداری دیدگاه

با امکانات سیستم‌های مالی حسابداری دیدگاه تبادل اطلاعاتی، میان عملیات تخصصی با سیستم‌های مالی و سایر سیستم‌های پردازش تراکنش (TPS) سازمان‌ها در دسترس خواهد بود.

ویژگی‌های نرم افزار بهای تمام شده

درخواست دمو

نکات شاخص نرم افزار بهای تمام شده

نرم افزار بهای تمام شده چه مزیت‌هایی دارد؟

منطبق با سیاست‌های سازمان برنامه و بودجه

  • طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه کلیه سازمان‌های دولتی ملزم به اجرای نظام بودجه‌ریزی مبتی بر عملکرد هستند و بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد از سه عنصر اصلی تشکیل شده که شامل برنامه‌ریزی سالانه، هزینه‌یابی و ارزیابی عملکرد است. برای اینکه سازمان بتواند یک پیش‌بینی دقیق از بودجه مد نظر خود داشته باشد، نیاز دارد تا بهای تمام شده خروجی‌ها (محصول/خدمت) را به طور دقیق محاسبه نماید. امروزه فرآیند هزینه‌یابی معمولاً در سازمان‌ها از روش هزینه‌یابی مبتی بر عملکرد یا ABC صورت می‌پذیرد که در این روش سازمان می‌تواند بهای تمام شده خروجی‌های خود را از طریق محاسبه هزینه‌های فعالیت به دست آورد.

سیستم پویا

  • از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به داینامیک بودن سیستم برای تعریف عناصر تأثیرگذار در محاسبه بهای تمام شده برای هر سازمان اشاره کرد تا در صورت نیاز علاوه بر رسیدن به بهای تمام شده برای فعالیت‌ها، برنامه‌ها و خروجی‌ها، سازمان بتواند بر اساس هر عامل دیگری که مدنظر دارد محاسبه بهای تمام شده داشته باشد.

امکان تعریف محرک‌های هزینه‌ای

  • قابلیت تعریف محرک‌های هزینه‌ای به صورت ساده و ترکیبی و استفاده از آنها در فرمول‌های شرطی به سازمان این امکان را می‌دهد تا بتواند در قالب سناریوهای مختلف، بهای تمام شده یک خروجی را با چند روش محاسبه کند و به دقیق‌ترین روش برای محاسبات خود برسد.

یکپارچگی با سایر نرم افزارهای دیدگاه

از دیگر مزایای این سیستم می‌توان یه یکپارچگی این سیستم با سایر نرم افزارهای مجموعه نرم افزاری دیدگاه اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار در کاتالوگ محصولات چارگون قابل دسترس است