پرش به محتوای اصلی

هوش تجاری، برگ برنده مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها

جعبه ابزار منابع انسانی

«گسترش و توسعه سیستم‌های منابع انسانی، سرعت فرایندهای اداری مرتبط با پرسنل را افزایش داده و منجر به کاهش هزینه در سازمان‌ها شده است.» در رویداد آنلاین مدیریت منابع انسانی این موضوع مطرح و عنوان شد که یکپارچگی و ارتباط اتوماتیک در سیستم‌های منابع انسانی، رشد و پیشرفت روزافزون کسب‌وکارها را به همراه دارد. به گزارش روابط عمومی چارگون، متخصصان حوزه مدیریت و توسعه منابع انسانی در رویداد اول وبینار «جعبه ابزار منابع انسانی» با موضوع جبران خدمات، که در ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ برگزار شد، نظرات و دیدگاه‌های خود را در این خصوص مطرح کردند.

سخنان سرور رضایی و شاهین عاضدی

سرور رضایی مدیر امور مشتریان چارگون، در بخش اول این رویداد آنلاین گفت: «یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مدیریت منابع انسانی، تدوین، محاسبه و ارائه نظام‌مند مزایای مالی و غیرمالی‌ به پرسنل در ازای خدمات شغلی‌شان است. تدوین و اجرای این نظام پرداختی هرچند می‌تواند فرایند پیچیده و زمان‌بری باشد ولی برای اطمینان حاصل کردن از رضایت‌مندی و مولد بودن کارکنان ضروری است.»

در این رویداد آنلاین، شاهین عاضدی مالک محصول نرم‌افزارهای منابع انسانی با اشاره به تأثیر تجربه کارکنان در توسعه و پیشرفت سازمان گفت: «پژوهش‌ها و تحقیقات در حوزه تجربه زیسته کارکنان نشان داده که چرا لزوماً یک اقدام مثبت سازمان برای کارکنان، تجربه خوشایندی برای تمام پرسنل تلقی نشده و هر طرح و اقدامی همواره اثرات جانبی ناخوشایندی برای عده‌ای از کارکنان به همراه دارد که باید دیده شده و در جهت بهبود و تغییر آنها اقدام شود.»

در ادامه رویداد آتنا امین کارشناس و مشاور فروش با اشاره به فرایند جذب و استخدام پرسنل به کمک سیستم‌های منابع انسانی گفت: «در مکانیزم یکپارچه منابع انسانی، چیزی که سازمان‌ها حتی پیش از استخدام افراد به آن نیاز دارند، یک ساختار سازمانی است که در آن تمام چارت سازمانی پیاده‌سازی شود. پس از آن افراد با دسترسی‌هایی که دارند می‌توانند براساس پست‌های خالی چارت سازمانی، درخواست نیرو ثبت کنند تا بعد از دریافت رزومه وارد مرحله استخدام نیرو شوند.»

بسته‌های امکانات رفاهی در سازمان‌ها نقش مهمی در انگیزه‌بخشی کارکنان و ایجاد مزایای رقابتی در جذب نیروهای جدید دارد. الهام یگانه‌راد کارشناس خبره استقرار نرم‌افزارهای منابع انسانی با طرح این موضوع ادامه داد: «مدیریت امور رفاهی با توجه به تنوع زیاد و نظارت‌های بسیار می‌تواند به مسئله چالش‌زایی بدل شود. امکاناتی که نرم‌افزارهای رفاهی در جعبه ابزار منابع انسانی ارائه می‌دهد به سازمان‌ها کمک می‌کند ضمن اجرای عادلانه آیین‌نامه رفاهی، شفافیت را نیز در این فرایندها همراه کنند.»

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

سخنان سهیل اسرار و خشایار رفعتی

در بخش دیگر رویداد، سهیل اسرار مالک محصول نرم‌افزارهای منابع انسانی در خصوص مدیریت یکپارچه حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان گفت: «صحبت و شفافیت در محاسبات حقوق و دستمزد پرسنل چه در زمان خدمت افراد چه در زمان بازنشستگی یکی از چالش‌هایی است که هم کاربران حقوق و دستمزد و هم پرسنل هر سازمان با آن درگیرند. سیستم‌های حقوق و دستمزد و بازنشستگی پایان مسیر فرایندهای منابع انسانی است و آخرین گام‌های جعبه ابزار منابع انسانی در این بخش از سیستم طی می‌شود.»

در ادامه وبینار، علی آب‌روشن مشاور و مدرس منابع انسانی در خصوص گذار از شغل‌محوری به فردمحوری در سازمان‌های ایرانی صحبت کرد: «در حوزه جبران خدمات، از شغل‌محور بودن به فردمحور بودن گذر کرده‌ایم. در گذشته همواره تمرکز بر شغل افراد بود با این پیش‌فرض که شغل‌های برابر باید پرداخت‌های برابر داشته باشند. اما امروزه به جای تمرکز روی وظایف، تمرکز بر فرد و شایستگی‌ها و توانایی‌های فرد است و در واقع پرداخت برابر مساوی است با شایستگی‌ها و مهارت‌های برابر.»

در بخش دیگری از وبینار جعبه ابزار منابع انسانی، خشایار رفعتی مدیر توسعه BI به مزایای استفاده از دیتا در داشبوردها و محصولات مبتنی بر BI در سازمان و فرایندهای منابع انسانی اشاره کرد و افزود: «امروزه گسترش استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی منابع انسانی در سازمان‌ها منجر به تسریع و کاهش هزینه‌های عملیات مرتبط با فرایندهای منابع انسانی شده و مزایای استفاده از این سامانه‌ها برای مکانیزاسیون این فرایندها برای صاحبان صنایع و سازمان‌ها بسیار توجیه‌پذیر شده است.»

در بخش پایانی رویداد نیز سخنرانان به سؤالاتی که مخاطبان در خصوص مباحث مرتبط با سیستم‌های منابع انسانی مطرح کردند پاسخ دادند.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.