پرش به محتوای اصلی

کارشناسان جوان- فرصت‌های یادگیری

بهترین اتفاقی که در روند رشد و حرفه‌ای شدن یک کارشناس تازه‌کار می‌تواند رخ دهد، وارد شدن به محیطی‌ست که در آن امکان کسب تجربه و یادگیری، وجود داشته باشد. اقبالی که تنها در گروی قدرت ریسک‌پذیری و انعطاف سیستم‌های کاری است که کارشناسان را برای اشتغال جذب می‌کنند.

در بسیاری مواقع عدم انعطاف‌پذیریِ رویه‌های جاری در شرکت‌ها -که کم‌کم به شکل قانونی نانوشته در حال اجرا و انجام می‌باشند- باعث می‌شود، سیستم به شکلی خشک و خشن با ایده‌ها برخورد کند و این رویکرد گاهی حتی به حذف رویه‌های نو (با هر اندازه‌ میزان ریسک) و سرخوردگی و دلسردی نیروهای جوان و تازه‌کار منتج می‌شود. اتفاقی که شاید برای بسیاری از کارشناسان با انگیزه رخ‌ داده و نگاه نیروهای جوان را نسبت به مسایل مختلف دنیای کسب‌ و کار عوض کرده باشد.

با توجه به این توضیحات، بهترین حالت در ابتدای ورود به بازار کار برای دانش‌آموختگان، ورود به سیستمی منعطف، پویا و رو به رشد است. سیستمی که به استقبال تغییرات می‌رود و نه تنها از ریسک‌ استقبال می‌کند، بلکه ایستایی و جلوگیری از دگرگونی را سمی برای کسب‌ و کار خود می‌داند. رویکردی که نیروی انسانی را ناچار به زایش افکار جدید و کارامد می‌کند. در چنین شرایطی بستری فوق‌العاده برای رشد انگیزه و تولد و گسترش ایده‌های نو مهیا می‌شود و زمانی که در کنار این حرکت رو به جلو، ارزش‌هایی مانند کار تیمی و تبادل نظر و نقش نظارتی و مشورتی نیروی با تجربه‌تر افزوده شود، محیطی ایده‌آل برای کارشناسان تازه‌کار شکل خواهد گرفت.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

به عنوان مثال، در یکی از تجارب شخصی از این دست در واحد روابط‌عمومی، پیشنهاد جدیدی برای بهبود فرآیند اطلاع‌رسانی در سطح شرکت مطرح شد که حمایت و پشتیبانی مدیران از اجرای این طرح، نه تنها منجر به ایجاد کانال‌های جدید و موثر اطلاع‌رسانی داخلی گردید، بلکه تاثیر محسوسی بر ارتقاء عملکرد واحد روابط عمومی نیز داشت.

اینگونه به نظر می‌رسد که از طریق توجه و حمایت از طرح‌هایی که ابتدا خام و خالی از نکات کارآمد به نظر می‌رسند، بستری مطمئن و قابل اتکا برای پیشرفت و تکامل در شرکت مهیا می‌گردد.

مطالب مرتبط

کارشناسان جوان- فرصت‌های یادگیری
کارشناسان جوان- فرصت‌های یادگیری

بهترین اتفاقی که در روند رشد و حرفه‌ای شدن یک کارشناس تازه‌کار می‌تواند رخ دهد، وارد شدن به محیطی‌ست که ... ادامه مطلب »

شاهین طبری، به عنوان عضو هیات مدیره نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران انتخاب شد.
شاهین طبری، به عنوان عضو هیات مدیره نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران انتخاب شد.

مجمع عمومی عادی سازمان نصر تهران و چهارمین دوره انتخابات هیات مدیره روز پنج شنبه ۱۷مهرماه با حضور پرشور اعضای ... ادامه مطلب »

مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند
مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند

چهارمین گردهمایی سالانه چارگون یکم آذرماه در هتل المپیک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت چارگون در بخش نخست ... ادامه مطلب »

داوری مقالات ارائه شده به چارگون

بهترین مقاله ارائه شده به چهارمین گردهمایی سالانه چارگون تقدیر می‌شود. بهترین مقاله ارائه شده به چهارمین گردهمایی سالانه چارگون ... ادامه مطلب »

روز به یادماندنی چارگون در چهارمین گردهمایی سالانه مشتریان
روز به یادماندنی چارگون در چهارمین گردهمایی سالانه مشتریان

چهارمین گردهمایی سالانه مشتریان شرکت چارگون با حضور نمایندگان بیش از هزار سازمان مشتری از نقاط مختلف کشور در مجموعه ... ادامه مطلب »

حاشیه چهارمین گردهمایی مشتریان چارگون
گزارش نشست خبری در حاشیه چهارمین گردهمایی مشتریان چارگون

نشست خبری رییس هیات مدیره و مدیرعامل چارگون با حضور تعدادی از خبرنگاران در حاشیه چهارمین گردهمایی سالانه مشتریان چارگون ... ادامه مطلب »

چالش‌های صنعت نرم‌افزار کشور
نشست بررسی چالش‌های صنعت نرم‌افزار کشور در چهارمین گردهمایی سالانه چارگون

نشست بررسی چالش‌های نرم‌افزار کشور، در چهارمین گردهمایی سالانه مشتریان چارگون با حضور جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران زبده این ... ادامه مطلب »

مقالات برتر در چهارمین گردهمایی سالانه مشتریان
تقدیر از مقالات برتر در چهارمین گردهمایی سالانه مشتریان چارگون

به گزارش روابط عمومی شرکت چارگون به دنبال فراخوان ارائه مقاله به چهارمین گردهمایی سالانه چارگون که یکم آذرماه در ... ادامه مطلب »

همایش کاربردپذیری
برگزاری همایش کاربردپذیری از سوی شرکت چارگون به عنوان نماینده UXPA در ایران

شرکت چارگون نماینده رسمی UXPA، امسال نیز برای پنجمین سال متوالی، روزجهانی کاربردپذیری را با شعار «زندگی را آسان کنید» ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

یک دیدگاه

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام
    یکی از نکات بسیار قابل توجه در شرکت چارگون وجود ابزاری این چنین برای ارتباط بهتر و صمیمانه تر کاربران (پرسنل یا مشتریان)با چارگون میباشد که ایکاش به روز باقی میماند

    موفق باشید