پرش به محتوای اصلی

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه هرمزگان خبر داد: ثبت بیش از 10هزار نامه در سیستم مکاتبات دیدگاه

مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه هرمزگان از تحول بنیادین مکاتبات اداری این مجموعه پس از استقرار نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه خبر داد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

دکتر احمد احمدی در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون با اشاره به ثبت بیش از 10هزار نامه در سیستم مکاتبات دیدگاه دانشگاه هرمزگان گفت: از اوائل مهرماه سال 96 که اتوماسیون اداری دیدگاه را جایگزین سیستم قبلی کرده‌ایم تا به امروز، تغییرات بنیادین و فراوانی در مکاتبات اداری و نگهداری اطلاعات در دانشگاه، رخ داده است.
وی خاطرنشان کرد: ما پس از بررسی و تحقیق بسیار زیاد درباره 4 محصول اتوماسیون اداری رایج و برتر کشور به دلیل قابلیت‌های بیشتر، امکان پوشش نیازهای تازه و گستردگی دامنه نفوذ در عرصه دانشگاهی، نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه را انتخاب کردیم و از این انتخاب‌، رضایت داریم.
دکتر احمدی اضافه کرد: حساسیت تیم فنی چارگون برای استقرار و پیاده‌سازی مناسب سیستم اتوماسیون اداری دیدگاه،  تلاش آنها برای آموزش کاربران و ارائه همه جانبه اطلاعات در بهره‌برداری از کلیه فیچرها و قابلیت‌های این سیستم برای مدیریت دانشگاه بسیار جالب و ستودنی بود.
مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه هرمزگان تاکید کرد: نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه با امکانات مختلف برای نگهداری اطلاعات، جستجو و گزارشگیری از داده‌ها و بایگانی مکتوبات و اسناد،‌ ارزش افزوده فراوانی را به دانشگاه هرمزگان اعطا کرده است.
احمدی همچنین از خرید نرم‌افزار BPMS، پیشخوان ارباب رجوع و اپلیکیشن مکاتبات دیدگاه همراه از مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه خبر داد.
وی افزود:‌ قابلیت‌های دیدگاه همراه برای دسترسی مدیران به کارتابل روزانه‌اشان بدون حضور در محل کار، تاثیر فراوانی در افزایش بهره‌وری سازمانی و تغییر نگاه مدیران به  کارکرد اتوماسیون اداری، داشته است؛ به طوریکه چند نفر از مدیران مخالف تغییر اتوماسیون اداری دانشگاه با آگاهی از قابلیت‌های مکاتبات دیدگاه همراه، یکی از طرفداران جدی این محصول هستند.
مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه هرمزگان همچنین از عملیاتی‌سازی پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه برای ایجاد میز خدمت الکترونیکی خبر داد و افزود:‌ استقرار این نرم‌افزار و ارتباط‌دهی آن با دبیرخانه دانشگاه به اتمام رسیده است و امیدواریم بتوانیم از مزیت‌های این نرم‌افزار برای کاهش مراجعات حضوری به دانشگاه بهره ببریم.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.