پرش به محتوای اصلی

سیستم مکاتبات دیدگاه مهمترین ابزار ما برای تحول اداری و ساختاری است

مهندس شایق. مدیر انفورماتیک میراث فرهنگی استان فارس

مدیر انفورماتیک اداره ‌کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس معتقد است: سیستم مکاتبات دیدگاه و پیشخوان ارباب رجوع به دو ابزار جدی اداره ‌کل در ارزشیابی همکاران و نظام اداری تبدیل شده‌اند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
مهندس شایق سیستم مکاتبات دیدگاه مهمترین ابزار ما برای تحول اداری و ساختاری است
مهندس شایق سیستم مکاتبات دیدگاه مهمترین ابزار ما برای تحول اداری و ساختاری است

مهندس شایق در گفت و‌گو با روابط عمومی چارگون تاکید کرد: سیستم مکاتبات قبلی در ساختار اداری میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس صرفا ابزاری آرشیوساز بود و در تعریف مکانیزاسیون اداری نمی‌گنجید.
وی ادامه داد: ما پس از آشنایی با محصولات دیدگاه و پیاده‌سازی سیستم مکاتبات دیدگاه در ساختار اداری و بهره‌برداری از قابلیت‌های آن در پوشش کلیه مکاتبات داخلی، طعم واقعی مکانیزاسیون اداری را چشیدیم.
مدیر انفورماتیک اداره ‌کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری دیدگاه را ابزار تحول و انقلاب اداری معرفی کرد و افزود: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمانی نظارتی است که مکاتبات، پایه‌ای‌ترین و محوری‌ترین ابزار آن برای نظارت و عمل به وظایفش محسوب می‌شود.
به گفته وی، در حال حاضر علاوه بر پوشش کامل مکاتبات داخلی و بین دستگاهی از طریق سیستم مکاتبات دیدگاه، امکان ثبت نامه و دریافت خدمات مناسب برای متقاضیان و مخاطبان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از طریق پیشخوان ارباب رجوع و میز خدمت الکترونیک دولت فراهم شده است .
وی ادامه داد: استفاده از این دو ابزار تحول و انقلاب بزرگ اداری برای اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس محسوب می‌شود؛ چراکه علاوه بر اینکه توانسته‌ایم خدمات مناسبی به مراجعان و مخاطبان هر 3 حوزه ارائه کنیم و از مراجعات حضوری آنها بکاهیم، امکان پیگیری نامه‌های افراد غیرحقوقی و شرکتی را نیز به راحتی اجرایی کرده‌ایم و دایره وسیعی از مکاتبات و افراد حقیقی و حقوقی را پوشش می‌دهیم.
مهندس شایق خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی نیازمند ارتباط با انواع سامانه‌های ارتباطی دولت و اتصال به آنها هستند که خوشبختانه مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه توانسته است این وجه ارتباطی را نیز به خوبی پوشش دهد.
وی اضافه کرد: بستر ارتباطی دیدگاه امکان اتصال بین دبیرخانه و سایر واحدهای اداری و سامانه‌های دولتی را  به گونه‌ای فراهم کرده که تقریبا به جرات می‌گویم که دیگر هیچ نامه‌ای به طور دستی و غیرسیستمی در اداره کل میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری به ثبت نمی‌رسد.
مدیر انفورماتیک اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به کاربری 240 نفر از سیستم مکاتبات دیدگاه خاطرنشان کرد: از این سیستم و نظارت بر جریان مکاتبات و رسیدگی و پیگیری آنها به عنوان ابزاری برای ارزشیابی کارکنان نیز بهره می‌بریم. در حال حاضر مدت زمان رسیدگی کاربران به نامه‌ها و انجام موظفی‌هایشان قابل اندازه‌گیری است.
مهندس شایق، پشتیبانی برخط و آنلاین از کاربران را ویژگی منحصر به فرد چارگون دانست و گفت: پشتیبانی خوب و پیگیرانه کارشناسان شرکت و تلاش‌های آنها برای استقرار کارآمد و موثر نرم‌افزارها را بارها و بارها شاهد بوده‌ایم.‌ ما مطئنیم که چارگون همه تلاش خود را برای همراهی و همکاری کامل با سازمان مشتری به کار می‌بندد و بابت همین پیگیری و تعامل است که می‌گوییم طعم اتوماسیون اداری را با نرم‌افزارهای دیدگاه چشیده‌ایم.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.