پرش به محتوای اصلی

تحقق میز خدمت الکترونیکی در آبفای خوزستان با سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه

پیشخوان ارباب رجوع در شرکت آب و فاضلاب خوزستان

کارشناس نرم‌افزار شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان از نصب و راه‌اندازی سامانه پیشخوان ارباب رجوع و تحقق «میز خدمت الکترونیکی» در این شرکت خبر داد.
میثم دستگاهی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی چارگون تاکید کرد:‌ برای تحقق میز خدمت الکترونیکی در شرکت و کاهش مراجعات حضوری، سامانه پیخوان ارباب رجوع که محصول خلاقانه‌ای در مجموعه دیدگاه‌ست را انتخاب کرده‌ایم.
وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که با راه‌اندازی این سامانه که به دبیرخانه آبفای خوزستان متصل خواهد شد علاوه بر حذف حضور فیزیکی ارباب رجوع‌، ماهیانه بیش از 200 درخواست شخصی به ثبت برسد.
وی همچنین اظهارکرد:‌ اشخاص حقوقی و مشاورین و پیمانکاران شرکت آبفای خوزستان نیز می‌توانند از میزخدمت الکترونیکی این شرکت برای ایجاد ارتباط و ثبت نامه‌ها و درخواست‌های خود استفاده کنند.
کارشناس نرم‌افزار شرکت آب و فاضلاب خوزستان یاد آورشد: امیدواریم با راه‌اندازی درگاه میز خدمت الکترونیکی و ورود نامه‌ها به نرم‌افزار مکاتبات، فرآیند بررسی و پاسخ به متقاضیان براساس ساختار سامانه ارباب رجوع دیدگاه، تاثیر مثبتی در ارتقای سطح پاسخگویی شرکت و تکریم مراجعین داشته باشد.
به گفته وی، علاوه بر ایجاد تسهیل و تسریع امور مراجعین و افزایش رضایتمندی آنها،‌ سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه،‌ بستری مناسب برای تحقق حقوق شهروندی در نظام اداری کشور و میز خدمت حضوری و الکترونیکی است که راه‌اندازی آن از سوی دولت به دستگاه‌ها، تکلیف شده است.
کارشناس نرم‌افزار شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان یادآورشد: با راه‌اندازی این سامانه در وب‌سایت رسمی شرکت، مخاطبین می‌توانند نامه و درخواست خود را در دبیرخانه ثبت کنند. پس از آن، نامه ثبت شده در نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه به گردش می‌افتد و فرآیند تعریف شده را طی می‌کند؛ ضمن اینکه تاییدیه دریافت نامه از طریق وب‌سایت یا پیامک به مراجعین اطلاع‌رسانی می‌شود.
دستگاهی با اشاره به دامنه نفوذ نرم‌افزارهای دیدگاه درآبفای خوزستان یادآور شد: در حال حاضر نرم‌افزارهای جامع دیدگاه، بخش عمده‌ای از نیازهای اداری و منابع انسانی بیش از 2 هزار پرسنل مجموعه را پوشش می‌دهند.
وی افزود:‌ برخورداری از قابلیت‌ یکپارچگی و بستر مرتبط نرم‌افزارهای دیدگاه در حوزه‌های اتوماسیون اداری، ‌مالی، ‌مدیریت منابع انسانی و لجستیک و BPMS 5 موجب پویایی و روانی امور اداری، پرسنلی و فرآیندهای عملیاتی آبفای خوزستان، شده‌اند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.