پرش به محتوای اصلی

تغییر نسل مکاتبات دیدگاه، بهینه‌‌سازی اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تهران را محقق کرد

مکاتبات دیدگاه اتوماسیون اداری

کارشناس فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تهران معتقد است: تغییر نسل مکاتبات دیدگاه در دانشگاه، علاوه بر کاربری آسان‌ و با کیفیت، امکان بهینه‌سازی مجدد اطلاعات را فراهم کرده است.

تغییر نسل مکاتبات دیدگاه
تغییر نسل مکاتبات دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران

سمیرا علمی با اشاره به راه‌اندازی نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال ۸۶ گفت: در حال حاضر ۲۷هزار کاربر از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: استقرار نرم‌افزار مکاتبات در دانشگاه به بهره‌برداری از سایر نرم‌افزارهای این مجموعه شامل سیستم‌های حضور و غیاب، تشکیلات سازمانی، پرسنلی از راهکار مدیریت منابع انسانی و نرم‌افزارهای کارها و جلسات اتوماسیون اداری دیدگاه، منجر شد.
کارشناس فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تهران، بهبود قابلیت‌های اتوماسیون اداری در نسخه ۵ را از دلایل تغییر نسل مکاتبات دیدگاه دانست.
او گفت: مهمترین مزیت تغییر نسل مکاتبات دیدگاه، برداشته شدن محدودیت استفاده از اینترنت اکسپلورر و قابلیت بهره‌گیری از تمام مرورگرهای موجود است.
به گفته وی، دقت‌نظر چارگون به رشد تکنولوژی و تنوع کاربرها و ابزارهای الکترونیکی در تغییر نسل مکاتبات دیدگاه، قابل توجه است.
او تاکید کرد: کاربری آسان و بدون پیش‌نیاز نسل جدید اتوماسیون اداری دیدگاه، حفظ امنیت اطلاعات و جلوگیری از هرگونه کُندی سیستم از مزیت‌هایی بودند که تغییر نسل مکاتبات دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی را به راحتی امکان‌پذیر کردند.
علمی یادآور شد: برای اعمال تغییر نسل مکاتبات دیدگاه، چالش‌هایی را پیش‌بینی کرده بودیم که خوشبختانه با همراهی تیم پشتیبانی چارگون در مدت زمانی کوتاه و با کمترین مشکل، انجام شد.
به گفته وی، تیم کارشناسی چارگون با استقرار‌ ۳ماهه در این دانشگاه علاوه بر تسهیل تغییر نسل مکاتبات دیدگاه، آموزش پرسنل و رفع اشکلات آنها و همچنین بهینه‌سازی اطلاعات دانشگاه در سطوح مختلف را برعهده داشت.
کارشناس فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: در کنار تغییر نسل مکاتبات دیدگاه، ممیزی مجدد و بهینه‌سازی اطلاعات و داده‌های سیستمی از طریق تغییر الگوی نامه‌ها، بازنگری سطوح دسترسی کاربران و ساماندهی گروه‌های کارمندی در دانشگاه اجرایی شد.
به گفته وی، در جریان تغییر نسل مکاتبات دیدگاه، قابلیت‌هایی مانند پیاده‌سازی مدل‌های ویژه دبیرخانه‌ها، امکان جداسازی پیش‌نویس‌ها از مستندات رسمی و امکان پیوست فایل از متن اصلی، بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.
کارشناس فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: امکان دریافت گزارش‌های متعدد و متنوع از اطلاعات و داده‌های سیستم به دلیل انعطاف‌پذیری نرم‌افزارهای دیدگاه، ارزش افزوده ویژه‌ای است که به آن دست یافته‌ایم.
علمی با تقدیر از حمایت و همراهی کارشناسان پشتیبانی چارگون گفت: حمایت همیشگی از مشتری و همگامی با تکنولوژی بهترین تعریفی است که درباره چارگون می‌توان به کاربرد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.