نرم افزار حضور غیاب برای اندروید، اپلیکیشنی است که برخلاف نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، در بستر سیستم عامل اندروید اجرا می‌شود. این نرم افزار به مدیران شرکت‌ها کمک می‌کند که با یا بدون استفاده از دستگاه حضور و غیاب، در محیط کارشان نظم لازم را ایجاد کنند. به کمک سیستم اندرویدی کنترل ساعت ورود و خروج کارکنان می‌توان به صورت هوشمندانه حضور و غیاب پرسنل را را مدیریت کرد.

کارمندان سازمان شما هم می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن اندرویدی کنترل تردد، نسبت به ساعات حضور و غیاب و درخواست مرخصی خود اقدام کنند. همچنین شما به عنوان مدیر یک مجموعه می‌توانید با نصب نرم افزار حضور غیاب برای گوشی همیشه و در هر جا بر ساعت ورود و خروج کارکنان خود نظارت کنید.

این سیستم هوشمند کنترل ورود و خروج کارکنان توسط موبایل اندرویدی، دو نوع دارد. برخی از این نرم افزارها را می‌توان بدون دستگاه کنترل تردد پرسنل مورد استفاده قرار داد اما برخی دیگر از نرم افزارهای حضور و غیاب هستند که دستگاه‌های کنترل تردد کارمندان باید به صورت کامل‌کننده و تسهیل‌کننده مدیریت ورود و خروج در کنارشان وجود داشته باشد.

نرم افزار حضور غیاب برای اندروید چیست؟

نرم افزار حضور و غیاب برای موبایل یک نوع اپلیکیشن مناسب گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید است. این اپلیکیشن اندرویدی برای هر مدیر پرکار، یک ابزار کاربردی و سودمند است. تا کنون فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید در هر مکانی که قرار دارید، حضور و غیاب کارکنان خود را مدیریت کنید؟ شاید برایتان پیش بیاید که اول صبح و در ساعات شروع روز کاری ناچار شوید برای کارهای مهم اداری دیرتر به محل کارتان بروید. اگر شما هم با این گونه چالش‌ها مواجه می‌شوید و می‌خواهید در هر مکان و هر ساعتی به اطلاعات حضور و غیاب کارکنان شرکت خود دسترسی داشته باشید، نرم افزارهای حضور و غیاب اندرویدی گزینه بسیار خوبی برای شماست.

نرم افزار حضور غیاب برای اندروید

کاربرد اپلیکیشن حضور و غیاب اندرویدی

می‌توان گفت اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربرد نرم افزار کنترل ورود و خروج اندرویدی این است که مدیر یک شرکت به کمک این اپلیکیشن می‌تواند به آسانی مدیریت و کنترل حضور و غیاب شرکت خود را حتی بدون داشتن انواع دستگاه حضور و غیاب، در دست داشته باشد.

در این نرم افزار کاربردی اطلاعات تمام کارکنان شما و سابقه حضور و غیاب آنها در اختیارتان قرار می‌گیرد. به این شکل مدیر یک مجموعه هر وقت که بخواهد می‌تواند به صورت مستقیم به اطلاعات سازمانی مهم شرکت خود دسترسی داشته باشد. اپلیکیشن اندرویدی حضور و غیاب در هر سازمانی قابل استفاده و کاربردی است. بهتر است بدانید نرم افزار حضور و غیاب برای موبایل، هم برای مدیران و هم برای کارمندان قابل استفاده است. به این شکل که کارکنان با استفاده از انواع نرم افزار حضور و غیاب اندروید احراز هویت می‌شوند و ساعت ورود و خروج خود را ثبت می‌کنند. مدیر مجموعه هم به کمک اپلیکیشن اندرویدی ثبت ورود و خروج کارکنان، حضور و غیاب پرسنل خود را تحت نظر می‌گیرد. با این حال باید توجه داشت که این قابلیت به نوع نرم افزار خریداری شده برای حضور و غیاب کارمندان، بستگی دارد و با یکدیگر متفاوت است.

انواع نرم افزار حضور و غیاب برای موبایل

به طور کلی اپلیکیشن حضور و غیاب مناسب اندروید را می‌توان به دو نوع تقسیم کرد. این دو نوع با توجه به قابلیت‌های موجود در برنامه، متفاوت هستند. نوع اول نرم افزار کنترل تردد اندرویدی کارمندان، اپلیکیشنی است که حتی بدون استفاده از دستگاه کارت-ساعت‌زن هم قابل استفاده است. یعنی شما بدون خرید دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان می‌توانید از این نرم افزار استفاده و از قابلیت‌های آن بهره‌مند شوید. اما برای استفاده از نوع دوم نرم افزار حضور غیاب اندروید، حتماً به دستگاه حضور و غیاب دارید. در حقیقت این نرم افزار در کنار دستگاه کارت-ساعت‌زن کارایی لازم را دارد. از این نوع اپلیکیشن اندرویدی حضور و غیاب می‌توان برای کنترل اطلاعات ساعت ورود و خروج کارمندان توسط مدیر و بکاپ‌گیری دوره‌ای استفاده کرد.

ویژگی‌های نرم افزار حضور و غیاب برای اندروید

شما به عنوان مدیر یک سازمان از اپلیکیشن حضور و غیاب اندرویدی چه انتظاراتی دارید؟ از نظر شما یک نرم افزار اندرویدی کنترل ساعت ورود و خروج پرسنل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ به طور کلی می‌توان گفت که دقت و سرعت ثبت ورود و خروج کارکنان، یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار حضور غیاب برای گوشی است. اما این نرم افزار ویژگی‌های دیگری نیز دارد که عبارتند از:

 • رابط کاربری مناسب و محیط ساده
 • اجرای پالیکشن روی انواع موبایل اندروید
 • قابلیت گزارش‌دهی از اطلاعات ساعت ورود و خروج پرسنل
 • امکان درخواست، ثبت و تأیید مرخصی کارمندان
 • دقت و سرعت بالا در ثبت ساعات حضور و غیاب کارکنان
 • دارای لایسنس نرم افزار حضور و غیاب

احتمالاً شما هم با این توضیحات برای خرید و استفاده از نرم افزار اندرویدی حضور و غیاب ترغیب شده‌اید. شما با خرید نرم افزار حضور و غیاب برای موبایل و نصب آن بر روی گوشی‌های کارمندان خود می‌توانید به سادگی امور حسابداری (حقوق و دستمزد) خود را نیز پیش ببرید.

مزایای نرم افزار حضور و غیاب برای اندروید

مدیریت حضور و غیاب پرسنل و زمان ورود و خروج آنها برای ایجاد نظم در شرکت و محاسبه دقیق حقوق پرداختی از اهمیت بسیاری برخوردار است. نرم افزار حضور و غیاب چارگون را می‌توان یکی از بهترین نرم افزارها برای سازمان‌ها و شرکت‌ها دانست. استفاده از شیوه‌های قدیمی حضور و غیاب فقط کار شما را سخت‌تر و زمان‌برتر می‌کند. یکی از بهترین راهکارها استفاده از نرم افزار حضور و غیاب است.

نرم افزار حضور غیاب برای اندروید

نرم افزار حضور غیاب برای گوشی مزایای مختلفی دارد. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم.

– افزایش انگیزه و راندمان کار پرسنل

استفاده از نرم افزار حضور غیاب اندروید یکی از بهترین شیوه‌ها برای افزایش نظم و انگیزه کارمندان در محیط کار است. هنگامی که مدیران به ساعات ورود و خزوج پرسنل خود توجه می‌کنند، کارمندان هم تلاش می‌کنند در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند. همچنین با استفاده از نرم افزار حضور غیاب برای موبایل می‌توانید زمان دقیق حضور کارمندان در محل کار را دریافت کنید چرا که این اطلاعات بر روی میزان حقوق دریافتی همه کارکنان بسیار تأثیرگذار است. با چنین روندی، کارکنان شرکت هم برای انجام کارهای خود انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند.

– آسان‌تر شدن روند حضور و غیاب

یکی دیگر از مزایای استفاده از نرم افزار حضور غیاب برای اندروید، سهولت حضور و غیاب کارکنان است. همان‌طور که گفتیم حضور و غیاب با استفاده از شیوه‌های قدیمی، دردسرهای خاص خود را دارد. اما با استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب می‌توان به سادگی، سرعت و دقت روند حضور و غیاب را افزایش داد. با استفاده از این روش مدیران دیگر ناچار نیستند که بخش زیادی از زمان خود را به حضور و غیاب کارکنان خود اختصاص دهند.

– دسترسی به اطلاعات حضور و غیاب کارکنان در هر زمان و هر مکان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تعداد زیادی از مدیران به استفاده از نرم افزار حضور و غیاب روی بیاورند، قابلیت خروجی گرفتن از اطلاعات حضور و غیاب پرسنل در زمان دلخواه است. با استفاده از نرم افزار حضور غیاب برای گوشی می‌توانید در هر زمان که خواستید، اطلاعات مربوط به تردد کارکنان شرکت را دریافت کنید.

– ذخیره شدن تمام اطلاعات مربوط به حضور و غیاب پرسنل

یکی از قابلیت‌های ارزشمند نرم افزار حضور غیاب اندروید که مزیت مهمی محسوب می‌شود، ذخیهر شدن تمام اطلاعات ورود و خروج کارکنان برای مدت طولانی در سیستم است. به این ترتیب، می‌توانید همه اطلاعات مربوط به حضور و غیاب پرسنل سازمان خود را به صورت طولانی‌مدت در حافظه اپلیکیشن حضور و غیاب نگه دارید تا اگر در آینده هم به آنها نیاز داشتید، بتوانید بار دیگر به آنها دسترسی داشته باشید.

– استفاده از اطلاعات حضور کارمندان برای محاسبه حقوق پرداختی

یکی دیگر از دلایلی که مدیران را به استفاده از نرم افزار حضور غیاب برای اندروید تشویق می‌کند، امکان محاسبه سریع حقوق دریافتی بر مبنای ساعات کاری هر کارمند است. با استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب می‌توانید حقوق کارکنان سازمان خود را با توجه به ساعات حضور آنها در محل کار محاسبه کنید، برای این کار می‌توانید نرم افزار حضور غیاب برای موبایل را به راحتی به نرم افزار حقوق و دستمزد وصل کنید.

– پایبندی به قانون

قوانین کار دولتی بر مبنای پرداخت‌های قانون کار، پرداخت اضافه‌کاری و بیمه استوار شده‌اند. از این رو هنگامی که از نرم افزار حضور و غیاب به طرز صحیح مورد استفاده قرار گیرد، به این معناست که نهادهای قانونی نیز می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. به جای وارد شدن به دعواهای حقوقی و قانون کار، کارفرما می‌تواند با انتخاب نرم افزار حضور و غیاب، ثت آمار و اطلاعات را به طور دقیق انجام دهد و به عنوان مدرک به نیروهای اداره کار ارائه دهد.

خوشبختانه اداره کار و حتی بیمه، نتایج نرم افزار حضور و غیاب را می‌پذیرند. از این رو این نرم افزار می‌تواند مزیت بزرگی برای ما به شمار بیاید.

– در دسترس بودن یک پایگاه داده

با داشتن یک نرم افزار حضور و غیاب، اطلاعاتی همچون زمان وورد و خروج، ساعات کاری و اضافه‌کاری، روزهای مرخصی و حقوق و دستمزد را در حافظه سیستم داشته باشید و از آن به عنوان یک پایگاه داده مستند برای مراجع قانونی و خود شرکت استفاده کنید.

– جلوگیری از کاهش وقت کاری زمان صرف ناهار و معاشرت‌ها

بنا بر آمار، بیش از 75 درصد از کارکنان قسمتی از زمان کاری خود را به مواردی همچون گپ و گفت با دوستان یا صرف ناهار یا میان‌وعده اختصاص می‌دهند. نرم افزار حضور و غیاب اندروید، علاوه بر کنترل این موارد، تمام زمان تلف شده را محاسبه می‌کند و در هنگام پرداخت دستمزدها درج می‌کند.

– اطلاع داشتن کارکنان از وضعیت کاری خود

ممکن است برای یک کارمند این سؤال ایجاد شود که چند روز از سهم مرخصی‌هایش باقی مانده است؟ یا آیا ساعات اضافه‌کاری‌اش ثبت شده است یا نه؟ نرم افزار حضور و غیاب این امکان را به کارکنان می‌دهد که به جای صرف زمان و بررسی پرونده پرسنلی، از وضعیت مرخصی و ساعات کاری خود اطلاع یابند. کارکنان همچنین می‌توانند هر زمان که می‌خواهند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

این ویژگی نرم افزار حضور و غیاب اندروید، کار مدیران را نیز راحت‌تر کرده است. چرا که مدیر هر تیم می‌تواند برنامه روزانه و حتی ماهانه خود را بر روی حافظه این نرم افزار قرار دهد.

نرم افزار حضور غیاب برای اندروید

 

در نرم افزار حضور و غیاب برای اندروید به دنبال چه چیزی باشیم؟

برخی از ویژگی‌های ضروری که هنگام انتخاب یک نرم افزار حضور غیاب برای گوشی برای کارمندان باید به دنبال آنها باشید، عبارتند از:

استقرار آسان: یک نرم افزار حضور و غیاب اندروید باید آسان باشد و وابستگی ناچیزی به سخت‌افزار اضافی داشته باشد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

سهولت استفاده: از آنجایی که نرم افزار حضور غیاب برای موبایل توسط کارمندان و مدیران به طور یکسان مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از آن حتی برای کارکنانی که مهارت فنی کمتری دارند نیز باید آسان باشد.

ویژگی‌ها: کارمندان باید به راحتی با استفاده از نرم افزار، ساعت ورود و خروج خود را ثبت کنند. یک نرم افزار حضور و غیاب برای موبایل باید این اجازه را به کارمندان بدهد که این عمل را به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام دهند.

هشدارها و یادآوری‌های خودکار: نرم افزار حضور غیاب اندروید باید به کارمندان، سرپرستان و مدیران هشدارهایی خودکار برای به‌روزرسانی‌های مهم مانند مرخصی‌ها، غیبت‌ها و تغییرات شیفت ارسال کند.

گزینه‌های مدیریت: بهترین بنرم افزار حضور و غیاب دارای گزینه‌های مدیریت مرخصی، غیبت و اضافه‌کاری برای ردیابی ساعات کاری است.

مدیریت حقوق و دستمزد: نرم افزار حضور و غیاب باید به راحتی با بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد موجود در شرکت ادغام شود.

قیمت: این نرم افزار باید یک راه‌حل مدیریت زمان و حضور و غیاب مقرون به صرفه باشد که متناسب با بودجه شما باشد.

پشتیبانی: در نهایت، تیم پشتیبانی نرم افزار حضور و غیاب باید بتواند پشتیبانی خوبی از مشتری ارائه دهد.

سؤالات رایج در خصوص نرم افزار حضور غیاب برای اندروید

آیا اپلیکیشن حضور و غیاب، نیاز به دستگاه کارت-ساعت‌زنی دارد؟

خیر! این نرم افزار بدون نیاز به دستگاه کارت-ساعت‌زنی کار می‌کند.

حضور و غیاب با موبایل بر چه اساسی ورود و خروج پرسنل را ثبت می‌کند؟

فناوری Gps (معمولاً‌ بر روی گوشی‌های هوشمند با نام لوکیشن (Location) قرار دارد.)

برای نصب و راه‌اندازی نرم افزار حضور غیاب اندروید، دقیقاً‌ به چه مواردی نیاز است؟

 1. کارکنان باید گوشی هوشمند مجهز به GPS داشته باشند.
 2. نصب نرم‌افزار اصلی بر روی سرور
 3. نصب اپلیکیشن بر روی گوشی کارکنان
 4. تعیین محدوده‌‌های جغرافیایی (لوکیشن) برای ثبت تردد
 5. پرسنل با ورود به محدوده‌های تعیین شده می‌توانند با فشردن دکمه ورود یا خروج بر روی اپلیکیشن، تردد خود را ثبت کنند.

آیا نرم افزار حضور غیاب اندروید به اینترنت نیاز دارد؟

بله! در زمان ثبت تردد بر روی اپلیکیشن کاربران، باید اینترنت و لوکیشن تلفن همراه آنها فعال (روشن) باشد. در ضمن برای کار با اپلیکیشن و مشاهده ترددها، نیاز به اینترنت خواهید داشت، چرا که اپلیکیشن از طریق اینترنت به سرور متصل شده و اطلاعات را برای شما نمایش می‌دهد.

آیا در اپلیکیشن حضور و غیاب، امکان ثبت ورود و خروج در خارج از محدوده‌‌های تعریف شده وجود دارد؟

خیر! به هیچ وجه چنین امکانی وجود ندارد. چرا که لازمه ثبت تردد توسط اپلیکشن، الصاق وضعیت لوکیشن به آن است و اگر لوکیشن الصاق شده به ساعت ثبت شده با محدوده‌های تعریف شده همخوانی نداشته باشد، تردد ثبت نخواهد شد و کاربر خطایی به همراه نقشه‌ای از موقعیت فعلی خود و موقعیت جغرافیایی مجاز دریافت می‌کند.

درخواست دموی نرم افزارهای دیدگاه در بستر وب و موبایل

آیا در نرم افزار حضور غیاب با موبایل، امکان ردگیری ثبت اشتباه در خارج از محدوده وجود دارد؟

بله! از لحاظ فنی این امکان وجود دارد و در بخش گزارشات می‌توان اقدام به ثبت تردد در محدوده‌‌های اشتباه را مشاهده نمود.

نرم افزار حضور غیاب با موبایل به جز Gps، راهکار دیگری برای ثبت تردد دارد؟

بله! بعضی شرکت‌‌‌ها امکان ثبت تردد آنلاین با استفاده از بلوتوث (Bluetooth) و Wifi را نیز دارند. البته برای ثبت تردد با بلوتوث باید یک دستگاه بلوتوث از شرکت خریداری کنید و در محل ورود و خروج کارکنان نصب کنید.

آیا نرم افزار حضور غیاب اندروید، رایگان است؟

خیر! این سیستم‌ها پلن رایگان محدود دارند که به مدت 3 هفته الی 1 ماه در اختیار شما قرار می‌گیرد و پس از آن باید آن را خریداری نمایید.

چرا به اپلیکیشن حضور و غیاب، سیستم حضور و غیاب با موبایل یا نرم افزار حضور غیاب اندروید هم می‌گویند؟

به دلیل اینکه ثبت تردد بر روی این نرم افزار مبتنی بر اپلیکیشن موبایل است و پرسنل از طریق اپلیکشن نصب شده بر روی موبایل، ورود یا خروج خود را ثبت می‌کنند به آن سیستم حضور و غیاب با موبایل هم می‌گویند. این اپلیکیشن‌ها معمولاً بر روی تمامی سیستم عامل‌های گوشی از جمله اندروید و Ios نصب می‌شوند، اما به دلیل استفاده بیشتر از گوشی‌های اندروید، به آن نرم افزار حضور و غیاب اندروید نیز می‌گویند.

سخن پایانی

وجود نرم‌افزار حضور غیاب برای اندروید در کنار دستگاه ثبت ورود و خروج بسیار ضروری است. حتی با وجود این برنامه می‌توانید دیگر از دستگاه‌های معمول هم استفاده نکنید و علاوه بر ساده و آسان شدن روند ثبت حضور و غیاب کارکنان، بسیاری از هزینه‌های مربوط به تعمیر و خرید مجدد دستگاه حضور و غیاب نیز کاهش می‌یابد. کسب و کارهای زیادی از این نرم افزارها بهره می‌برند؛ با این حال تعداد بسیاری از آنها از وجود چنین اپلیکیشن و نرم افزاری آگاه نیستند. ما تلاش کردیم در این مقاله مزایا و ویژگی‌های نرم افزار حضور غیاب برای اندروید را معرفی کنیم و یک راهنمایی کامل برای انتخاب بهترین نرم افزار حضور غیاب ارائه دهیم.

 

 

 

 

 

 

 

نرم افزار حضور و غیاب اندروید چیست؟

نرم افزار حضور غیاب برای اندروید، اپلیکیشنی است که برخلاف نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، در بستر سیستم عامل اندروید اجرا می‌شود. این نرم افزار به مدیران شرکت‌ها کمک می‌کند که با یا بدون استفاده از دستگاه حضور و غیاب، در محیط کارشان نظم لازم را ایجاد کنند. به کمک سیستم اندرویدی کنترل ساعت ورود و خروج کارکنان می‌توان به صورت هوشمندانه حضور و غیاب پرسنل را را مدیریت کرد.

ویژگی‌های نرم افزار حضور و غیاب اندروید چیست؟

رابط کاربری ساده، قابلیت گزارش‌دهی از اطلاعات ساعت ورود و خروج پرسنل، امکان درخواست، ثبت و تأیید مرخصی کارمندان، دقت و سرعت بالا در ثبت ساعات حضور و غیاب کارکنان و... از جمله ویژگی‌های این نرم افزار اندرویدی است.

مزایای نرم افزار حضور و غیاب اندروید چیست؟

افزایش انگیزه و راندمان پرسنل، آسان‌تر شدن روند حضور و غیاب، دسترسی به اطلاعات حضور و غیاب کارکنان در هر زمان و مکان، ذخیره شدن تمام اطلاعات مربوط به حضور و غیاب پرسنل، استفاده از اطلاعات حضور کارمندان برای محاسبه حقوق پرداختی، پایبندی به قانون، اطلاع داشتن کارکنان از وضعیت کاری خود و... تنها برخی از مزایای این نرم افزار است.

اشتراک گذاری :