پرش به محتوای اصلی

مهاجرت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نسل جدید اتوماسیون اداری دیدگاه

نرم‌افزار جلسات دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران

فاز اول و دوم بهینه‌سازی و تغییر نسل اتوماسیون اداری همراه با استقرار نرم‌افزار مکاتبات ۵ دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران عملیاتی شد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
مکاتبات دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران
مکاتبات دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران

حامد حاتم -کارشناس مسئول استقرار اتوماسیون اداری دیدگاه در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون یادآور شد: در فاز اول این پروژه، روال‌های مکاتباتی، اطلاعات نرم‌افزار و دسترسی‌ها در سازمان مرکزی دانشگاه، بررسی و بهینه‌سازی شدند.
به گفته وی، در فاز دوم نیز برای کاربران ستاد مرکزی و تمامی معاونت‌های دانشگاه، کلاس آموزشی چگونگی بهره‌برداری از نرم‌افزار مکاتبات ۵ برگزار و در جریان پیاده‌سازی نهایی نرم‌افزار به سئوالات کاربران پاسخ داده شد.
حاتم تاکید کرد: هم اکنون کاربران واحدهای ذکر شده تمام مکاتبات خود را از طریق اتوماسیون اداری دیدگاه انجام می‌دهند و از امکانات و قابلیت‌های جدید آن برای تسهیل فرآیندهای مکاتباتی، بهره می‌برند.
وی تصریح کرد: در جریان تغییر نسل دیدگاه، قابلیت‌هایی مانند پیاده‌سازی انواع معماری‌های خاص و مدل‌های ویژه دبیرخانه‌های مختلف، امکان جداسازی پیش‌نویس‌ها از مستندات رسمی و اجرای نرم‌افزار در همه مرورگرهایSafari ،‌Chrome ، Firefox و IE  مورد استقبال کاربران اتوماسیون اداری دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.
وی همچنین از آغاز فاز سوم پروژه تغییر نسل اتوماسیون اداری دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و افزود: این فاز از مدیریت پروژه شامل آموزش و عملیاتی کردن نرم‌افزار مکاتبات ۵ در دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز تحقیقاتی و شبکه‌های بهداشت دانشگاه‌ست.
به گزارش روابط عمومی چارگون، دانشگاه علوم پزشکی تهران از کاربران قدیمی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه است و تاکنون نرم‌افزارهای مختلفی از راهکارهای اتوماسیون اداری، ‌منابع انسانی، مدیریت فرآیندها، پایشگر و دیدگاه همراه در آن عملیاتی شده‌اند.
در حال حاضر علاوه نسل پنجم نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه، نرم‌افزارهای مدیریت اسناد،‌ فرم‌ها، کارها،‌ پرسنلی، حضور و غیاب، تشکیلات سازمانی در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند.
بنابراین گزارش، علاوه بر تغییر نسل اتوماسیون اداری دیدگاه، پروژه هوشمندسازی سیستم منابع انسانی در حوزه بهداشت و درمان را نیز می‌توان از دیگر اقدامات موثر چارگون در این دانشگاه دانست.
در این پروژه که با هدف کاهش خطای کاربران طراحی و اجرا شد، اتفاقات مهم و تاثیرگذاری در جمع‌آوری اطلاعات و دسته‌بندی آنها رخ داده است که از مهمترین آنها می‌توان به کاهش خطا در ثبت اطلاعات و در نتیجه ارائه آمار و اطلاعات دقیق و مرتب به نهادهای بالادستی به ویژه وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد.
با هوشمندسازی سیستم منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کاربران می‌توانند با بهره‌گیری از ابزار پیشرفته گزارش‌گیری، آمارها و گزارش‌های دقیق‌تر و کارآمدتری را در اختیار مدیران خود، قرار دهند.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات
روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات

پیدایش و توسعه تکنولوژ‌ی‌های مختلف اطلاعاتی و ارتباطی، باعث ایجاد تحولات عمیق و محسوسی در زندگی افراد از اقشار مختلف ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.