معماری

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد.

در این جشنواره که در تاریخ 17 بهمن 1389 در سالن ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن اهداء جایزه به برگزیدگان حوزه‌های آموزش و پژوهش دانشگاه، با معرفی مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه» به عنوان نرم‌افزار برتر، از دکتر ترابی، مشاور رئیس دانشگاه در حوزه انفورماتیک، تقدیر به عمل آمد.

دکتر ترابی در گفتگویی، سازمان مجازی دانشگاه را برجسته‌ترین مدل پیاده‌سازی مشارکتی در سطح دانشگاه خواند و گفت: سازمان مجازی دانشگاه تبلور هم‌گرایی واحدهای مختلف دانشگاه بوده و یکی از مصادیق هم‌افزایی شبکه‌ای در فضای مجازی و توسعه زیرساخت‌های لازم برای مدیریت نوآوری دانشگاه محسوب می شود.

وی افزود: اولین مرحله استقرار سازمان مجازی در سال 1386 با انتخاب پیمانکار مناسب آغاز شده و به منظور توسعه آن در واحدهای مختلف دانشگاه تاکنون ساعت ها جلسات آموزشی به صورت آبشاری برگزار شده است.

دکتر ترابی با اشاره به نقش سازمان مجازی دانشگاه در ایجاد دیدگاه مدیریت مشترک گفت: با راه اندازی و توسعه سازمان مجازی، تسهیم فعالیت مدیریتی، رهبری، مالکیت تسهیم شده، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری جمعی، عملکرد بر مبنای اعتماد، هم سرنوشتی و ریسک‌پذیری گروهی به وجود آمده و در افق آینده آن با مشارکت جدی واحدهای مختلف دانشگاه، زیرساخت‌های لازم برای توسعه مدل جدیدی از کار مجازی فراهم می‌شود، این مدل بسیار منعطف بوده و در آن ترکیبی نوین از انجام کارها به صورت حضوری و مجازی ارائه می‌شود.

جشنواره ابن‌سینا رئیس دانشگاه در حوزه انفورماتیک، با بیان مزایای سازمان مجازی گفت: حجم فعالیت‌های کاربران سازمان مجازی دانشگاه، هر سه ماه نسبت به سه ماه قبل رشد 100 درصدی داشته است و با حذف کاغذ از نظام اداری، این سیستم به ازای تک تک کاربران امکان توسعه قابلیت‌های فردی و گروهی در فضای مجازی را فراهم نموده است.

وی سازمان مجازی را فراگیرترین نرم افزار موجود در دانشگاه دانست و گفت: در حال حاضر سازمان مجازی با بیش از 120 واحد محیطی و بالغ بر 16 هزار کاربر در حوزه تحت پوشش دانشگاه، روزانه بیش از 3500 نفر کاربر آنلاین و 830 گیگابایت میزان فضای اشغال شده برای آرشیو فایل‌ها در قالب بیش از 5 میلیون فایل، پیشگام توسعه مجازی در میان سازمان‌ها و دانشگاه‌های کشور است.

مشاور رئیس دانشگاه در حوزه انفورماتیک افزود: با توجه به ادغام دو دانشگاه پیش بینی می شود که تعداد کاربران سازمان مجازی تا حدود 25 هزار نفر افزایش یابد.

دکتر ترابی در پایان، موفقیت سازمان مجازی دانشگاه را حاصل مشارکت همه جانبه مدیران و کارکنان دانست و گفت: اجرای موفق سازمان مجازی در دانشگاه محصول همکاری مدیران سطوح مختلف دانشگاه و مشارکت انبوه راهبران عملیاتی و راهبران فنی در قالب شبکه ای متشکل از قطب های منتخب می باشد.

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، محصول اصلی شرکت چارگون و شامل ده‌ها نرم‌افزار در حوزه‌های اتوماسیون اداری، مالی، منابع انسانی و لجستیک می‌باشد و از سال 1386 در مجموعه دانشگاه علوم‌پزشکی تهران به عنوان زیرساخت سازمان مجازی دانشگاه مورد بهره‌برداری قرار گرفت است.

اصل متن خبر را در سایت روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات درمانی تهران مشاهده نمایید.

درباره ی سمیه جلیلی

سمیه جلیلی کارشناس بازاریابی محتوایی که در حوزه بازاریابی محتوایی و روابط عمومی با محوریت استراتژی محتوا، برنامه‌ریزی تولید محتوا و مدیریت بازاریابی در شبکه های اجتماعی فعال است.

همچنین ببینید

جعبه ابزار مدیران منابع انسانی در دوره دورکاری

تفکر استراتژیک و بهره‌گیری از ابزارهای مناسب توسط مدیران منابع انسانی به عملکردی بهینه و …

2 دیدگاه

  1. شاهین طبری

    جا داره دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یک الگوی موفق به کارگیری فناوری‌های اطلاعات در کشور معرفی بشه.

  2. و جا داره از تمامی عزیزانی که در چارگون فعالیت می کنند و این سیستم رو به ایرانی ها ارائه کردند هم تشکر اساسی بشود.

    ممنونم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 7