پرش به محتوای اصلی

راهنمای دیدگاه همراه – آی او اس

مقدمه 🔗

برنامه موبایلی دیدگاه اصلی ترین برنامه از مجموعه برنامه¬های موبایلی دیدگاه است که برای استفاده از دیگر برنامه‌های موبایلی دیدگاه، حتما باید بر روی دستگاه نصب شده باشد. علاوه بر اینکه این برنامه امکان ورود به سیستم دیدگاه و خروج از آن و همچنین مشاهده و مدیریت یادآوری‌ها را به کاربر می دهد، تنظیمات کلی که بر روی عملکرد تمام برنامه‌های موبایلی دیدگاه اثر می گذارد نیز، از طریق آن انجام می‌شود.

ورود به سیستم 🔗

 

برای استفاده از برنامه‌های موبایلی دیدگاه لازم است به سرور دیدگاه مربوطه وارد شوید. برای این کار لازم است دسترسی اتصال از طریق موبایل به کاربر داده شده باشد. در صفحه ورود به دیدگاه باید آدرس سرور، نام کاربری و کلمه عبور وارد شود. در صورت وجود بارکد آدرس سرور، می توانید به آسانی با تپ کردن روی آیکن بارکدخوان، صفحه بارکدخوان را باز کرده و دوربین را روی بارکد سرور بگیرید. در ضمن آدرس سرور می تواند به صورت آی‌پی نیز وارد شود. اگر سرور دیدگاه روی پروتکل امن HTTPS قرار دارد، سوییچ اتصال امن باید فعال شود. در نهایت با تپ کردن دکمه ورود می توان به دیدگاه وارد شد. در پایین این صفحه دکمه‌ای برای تغییر زبان تمام برنامه های موبایلی دیدگاه بین زبان‌های فارسی و انگلیسی وجود دارد.

پس از نصب برنامه‌های موبایلی دیدگاه، برای عملکرد صحیح آنها لازم است حتما بعد از اولین ورود به دیدگاه، تمامی برنامه‌ها یک بار از طریق App Switcher بسته شده و دوباره اجرا شوند.

یادآوری ها 🔗

در این قسمت تمامی یادآوری¬های کاربر نمایش داده می شود. در حال حاضر یادآوری‌های برخی از نرم افزارها امکان باز شدن و نمایش محتوا در برنامه‌های موبایلی را داشته که این روند در حال تکمیل می باشد. در صورتی که دسترسی برنامه موبایلی به کاربر داده شده و برنامه مربوط به یادآوری در دستگاه کاربر نصب نشده باشد با تپ بر روی  یادآوری مربوطه با دیالوگ نصب برنامه مواجه خواهید شد. بعد از نصب برنامه با تپ کردن بر روی همان یادآور، برنامه موبایلی مرتبط باز شده و محتوای آن یادآوری نمایش داده می شود.

تعویق 🔗

 

در لیست یادآوری ها امکان تعویق یک یا چند یادآوری وجود دارد. برای تعویق یک یا چند یادآوری می توان بر روی ویرایش تپ کرد و یادآوری (های) مورد نظر را انتخاب، سپس بر روی آیکن تعویق تپ نموده و مدت زمان مورد نظر برای این تعویق را از لیست مدت زمان تعویق انتخاب کرد. برای تعویق یک یادآوری می توان از طریق Swipe هم این عملیات را انجام داد. در صورتی که بدون انتخاب یادآوری‌ بر روی آیکن تعویق تپ نمایید تمام یادآوری‌ها به مدت زمان انتخابی تعویق و از لیست یادآوری‌ها پاک خواهد شد.

لغو 🔗

 

برای لغو یک یا چند یادآوری با تپ بر روی ویرایش و انتخاب یادآوری (های) مورد نظر بر روی آیکن لغو تپ کنید. همچنین برای لغو یک یادآوری میتوان از Swipe هم استفاده نمود. بعد از انتخاب آیکن لغو، یادآوری به صورت دائم از لیست یادآوری ها حذف خواهد شد. در صورتی که بدون انتخاب یادآوری آیکن لغو تپ شود تمام یادآوری ها لغو خواهند شد.

فیلتر 🔗

 

برای سهولت در دسترسی به یادآوری‌ها می توان از فیلتر یادآوری استفاده نمود. به صورت پیش فرض در هنگام باز کردن برنامه موبایلی دیدگاه فیلتر بر روی همه یادآوری‌ها قرار دارد که می توان با تپ کردن بر روی آیکن آن از لیست نرم افزار‌ها، نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب نموده تا فقط یادآوری‌های آن نرم افزار نمایش داده شود. همچنین می توان در نرم افزار وب دیدگاه از طریق تنظیمات شخصی در منوی عمومی یادآوری های دریافتی برنامه موبایلی دیدگاه را محدود نمود.

امکانات جدید 🔗

ویژگی‌هایی که به تازگی در برنامه‌های موبایلی دیدگاه اضافه شده به تفکیک ویژگی‌ها در این قسمت به اطلاع کاربر می رسد. با باز کردن هر قسمت توضیح کوتاهی به کاربر ارائه شده و در انتهای متن با دکمه بیشتر بخوانید به صفحه راهنما برای دریافت اطلاعات بیشتر هدایت خواهد شد.

تنظیمات 🔗

 

 

زبان 🔗

در صفحه تنظیمات گزینه انتخاب زبان وجود دارد که مانند صفحه لاگین امکان انتخاب زبان تمام برنامه‌های موبایلی دیدگاه بین دو زبان انگلیسی و فارسی را به کاربر می دهد. بعد از تغییر زبان، ضروری است برای هر کدام از برنامه­های موبایلی دیدگاه مراحل زیر انجام شود:

  • اگر برنامه­ موبایلی مورد نظر باز است، از App Switcher بسته شود.
  • برنامه موبایلی مورد نظر باز شود.
  • برنامه موبایلی مورد نظر مجدد از App Switcher بسته شود.

در این صورت تغییر زبان در برنامه موبایلی مورد نظر با موفقیت اعمال شده است.

لازم به ذکر است زبان برنامه های موبایلی مجزا از زبان برنامه های وب دیدگاه می باشد.

نوع تاریخ 🔗

برای تغییر نوع تاریخ می­توان در صفحه تنظیمات برنامه موبایلی دیدگاه یکی از تاریخ های میلادی و شمسی را انتخاب کرد. با انتخاب نوع تاریخ در این برنامه موبایلی دیدگاه تاریخ در برنامه های موبایلی مکاتبات، پیشخوان، جمع‌دار و انباردار هم تغییر خواهد کرد.

همگام سازی 🔗

این تنظیم نحوه دریافت یادآوری ها توسط برنامه دیدگاه را مشخص می کند. با انتخاب گزینه در لحظه، دریافت یادآوری‌ها از سرور توسط مکانیزم Push Notification صورت می‌گیرد؛ به این معنی که در صورت اتصال دستگاه به اینترنت، بلافاصله یادآوری¬ها دریافت خواهند شد. وقتی همگام‌سازی بر روی گزینه در لحظه تنظیم باشد، در صورت دریافت یادآوری جدید، اگر لیست یادآوری‌ها در حال نمایش باشد، لیست به روز شده و یادآوری جدید در ابتدای آن نمایش داده می‌شود؛ در غیر این صورت یادآوری جدید در Notification Center  دستگاه نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه دستی، خود کاربر باید لیست یادآوری‌ها را با کشیدن لیست به سمت پایین (Pull to Refresh) به روز کند.

استفاده از اثر انگشت 🔗

در صورت وجود سنسور اثر انگشت در دستگاه کاربر در قسمت تنظیمات برنامه موبایلی دیدگاه سوییچ فعالسازی استفاده از اثر انگشت نمایش داده می شود. این سوییچ در صورتی که اثر انگشت بر روی دستگاه کاربر تعریف شده باشد امکان فعالسازی دارد. پس از فعالسازی این ویژگی، هنگام به کار بردن امضا در تمامی برنامه‌های موبایلی دیدگاه، کاربر باید از اثر انگشت برای احراز هویت خود استفاده نماید.

دریافت مجدد تنظیمات از سرور 🔗

این ویژگی کمک می کند که بدون خروج از برنامه، تغییرات اعمال شده سمت سرور در قسمت‌های متفاوت از جمله نرم‌افزارهای در دسترس کاربر، سمت‌های کاربر، دسترسی‌های کاربر، گروه­های کارمندی شخصی، اولویت‌ها و هات ‌کی های کاربر بر روی دستگاه نیز دریافت شود.

خروج 🔗

 

با تپ بر روی این گزینه در صفحه تنظیمات یک دیالوگ برای اطلاع از پاک شدن اطلاعات تمام برنامه های موبایلی دیدگاه به کاربر نمایش داده می شود و هنگام تپ کردن بر روی گزینه بله کاربر از تمام برنامه های موبایلی دیدگاه خارج می شود.