پروژه استقرار «مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه» در جامعه تعلیمات اسلامی با نصب و استقرار نرم‌افزار مکاتبات با موفقیت به پایان رسید. جامعه تعلیمات اسلامی بنا بر نیاز به استفاده از سیستم مکاتبات به صورت تحت وب در سطح ستاد و مدارس تابعه و با توجه به پراکندگی جغرافیایی مدارس کل کشور، تصمیم به خریداری مجموعه نرم‌افزار سازمانی گرفت و با بررسی ویژگی‌های مختلف نرم‌افزارهای سازمانی با توجه به ارائه راهکارهای مبتنی بر وب از طرف شرکت چارگون در تمام حوزه‌های نرم‌افزاری اقدام به خرید نرم‌افزارهای یادشده نمود.

هم‌اکنون، این سیستم‌ها در دفتر مرکزی و مدارس تابعه راه‌اندازی شده است. از منافع ایجادشده در این سازمان به واسطه راه‌اندازی نرم‌افزارهای یادشده، می‌توان به ارسال مکاتبات بدون کاغذ از طریق سیستم مکاتبات دیدگاه و سهولت در پیگیری و جستجو گزارشگیری نامه‌ها و بالا بردن امنیت گردش مکاتبات، اشاره کرد.

جامعه‌ی تعلیمات اسلامی توسط حاج شیخ‌عباسعلی اسلامی، یکی از فعالان فرهنگی و سیاسی، برای فعالیت‌های تبلیغی و دینی علیه سیاست‌های ضدمذهبی پهلوی تأسیس شد. آموزش اصول و مبانی اسلامی، رکن اصلی و اساسی در تعلیم و تربیت مدارس جامعه‌ی تعلیمات اسلامی بود که توانست در طول سه دهه فعالیت صاحب بزرگترین مدارس زنجیره‌ای غیر دولتی در زمان پهلوی دوم شود.

ماده‌ی پنجم اساسنامه، هدف جامعه را چنین بیان می‌کند: «هدف و منظور جامعه تبلییغ و ترویج دین حنیف اسلام و مذهب شیعه‌ی اثنی عشری طبق احکام قرآن و سنن حضرت پیغمبر اکرم(ص) و ائمه‌ی طاهرین(ع) و تقلید از اعلم علمای امامیه است به طریق زیر:

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

الف- تعلیم و تربیت اطفال و سایر افراد به‌وسیله‌ی تأسیس کودکستان‌ها و دبستان‌ها و دبیرستان‌ها، مدارس عالیه و سایر مدارس فنی طبق موازین شرعی و تشکیل کلاس‌های اکابر شبانه‌روزی و تهیه‌ی معلمین فاضل کارآزموده، تأسیسات مزبور فعلا برای داخل کشور و لدی‌الاقتضاء برای سایر کشورها خواهد بود.

ب- تبلیغ به‌وسیله‌ی تشکیل مجالس وعظ و خطابه و سایر وسایل ممکنه برای عامه‌ی مردم و تهیه و اعزام مبلغ به نقاط لازم.

ج- تهیه و چاپ کتب و رسایل و نشریات دینی.

د- تأسیس پرورشگاه‌ها برای یتیمان و بیمارستان‌ها جهت درمان عمومی و انجام سایر امور خیریه به طرز نوین و با رعایت موازین شرعی.»

اشتراک گذاری :