پرش به محتوای اصلی

۵ راه برای افزایش بهره‌وری کارکنان

افزایش بهره‌وری کارکنان

همان‌طور که کسب و کار، امور مالی را ارزیابی می‌کنند و برای رشد آینده برنامه‌ریزی استراتژیک می‌کنند، مشارکت کارکنان باید اولویت اصلی آن‌ها باشد. بهره‌وری کارکنان بسیار مهم است و مدیران کسب‌وکار باید به آن توجه داشته باشند و برای افزایش بهره‌وری کارکنان تلاش کنند.

محل کار شما ممکن است مملو از کارکنان مشغول باشد که حتی اگر شغل خود را دوست داشته باشند، بسیار فعال یا سخت‌کوش نیستند. جالب است که عکس آن نیز می‌تواند صادق باشد. برخی از محیط‌های کاری دارای کارکنان فعال و سخت‌کوش هستند ولی به اندازه کافی حجم کاری برای آنها ندارند. کارفرمایان هوشمند برای دستیابی به آن ترکیب طلایی تلاش می‌کنند. یعنی نیروی کار مشغول که بسیار فعال هستند.

بهبود و بهره‌وری کارکنان در سازمان با مشارکت آن‌ها شروع می‌شود. کارکنانی که در سازمان مشارکت می‌کنند بیشتر دیده می‌شوند، بیشتر می‌مانند و در کل مولدتر هستند. از طرفی هزینه‌ی شرکت‌ها برای نادیده گرفتن بهره‌وری کارکنان زیاد است.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
افزایش بهره‌وری کارکنان

نحوه افزایش بهره‌وری کارکنان

 1. فرصت‌های یادگیری را تشویق کنید

  اولین کار برای افزایش بهره‌وری کارکنان، فراهم آوردن فرصت‌هایی برای آموزش بیشتر است. شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از فرصت‌های یادگیری، به کارکنان خود کمک کنند تا دانش خود را افزایش دهند. به عنوان مثال، یک کارمند شرکت که دارای تخصص در یک حوزه فنی یا مدیریتی باشد می‌تواند تصمیمات دقیق‌تر و سریع‌تری برای سازمان بگیرد، اقدام مؤثرتری انجام دهد و در نتیجه در کنار رشد خود، به رشد سازمان کمک کند.

 2. فناوری را در اختیار کارکنان قرار دهید

  به نظر می‌رسد کارکنانی که ابزارهای مناسب برای کار را ندارند، به‌طور فزاینده‌ای ناامید شده و بهره‌وری کمتری دارند. شرکت‌هایی که می‌توانند از فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته برخوردار شوند با ظهور سیستم‌های فرآیندمحور مانند BPMS و دستگاه‌های تلفن همراه که هزینه‌های سرمایه را حذف می‌کند و دسترسی به اطلاعات و داده‌ها را فراهم می‌کند، کمتر دچار مشکل می‌شوند. ارائه ابزارهای موردنیاز برای موفقیت کارکنان از گام‌های بزرگ در افزایش بهره‌وری کارکنان است.

 3. بر فرهنگ شرکت تأکید کنید

  فرهنگ یک شرکت شامل چندین عنصر کلیدی از جمله محیط کار،‌ چشم‌انداز شرکت، اخلاق و اهداف است. مطالعات نشان می‌دهد که بهره‌وری کارکنان در محیط‌های کاری که بر ایجاد رابطه تأکید می‌کند و به کار تیمی پاداش می‌دهند، افزایش می‌یابد در حالی که شرکت‌هایی که بر سلسله‌مراتب و موفقیت فردی تمرکز می‌کنند بهره‌وری را از بین می‌برند. دستیابی به این هدف زمانی آغاز می‌شود که شرکت‌ها شیوه‌های استخدام خود را تنظیم کرده و اطمینان حاصل کنند که کارکنان جدید به خوبی با دیگران کار می‌کنند تا به کارکنان فعلی نیرو و انگیزه بدهند.

 4. تقویت راه‌های ارتباطی

  مشاغلی که فاقد ارتباط باز بین مدیران و کارکنان هستند، مشکلات مربوط به بهره‌وری را در محل کار بیشتر احساس می‌کنند. مدیران باید برای کارکنان خود قابل دسترس باشند و انتظارات و مسئولیت‌ها را به‌طور مؤثر بیان کنند. این رویکرد مدیریت کسب‌وکار به افزایش بهره‌وری کارکنان کمک می‌کند، زیرا کارکنان احساس می‌کنند به‌طور مستقیم با مأموریت و اهداف سازمان در ارتباط هستند. درنهایت، اجرای پروتکل‌های ارتباطی مؤثر می‌تواند کارایی را افزایش داده و رضایت شغلی را بیشتر کند.

 5. شناسایی و همسویی اهداف با عملکرد

  اگر کارکنان در موقعیتی قرار گیرند که اهداف قابل دستیابی را هدف قرار دهند، بهره‌وری بیشتری خواهند داشت. تعیین هدف به کارکنان کمک می‌کند تا خود انگیزه داشته باشند و به توانایی خود در موفقیت اطمینان حاصل کنند. با تعیین اهدف مشخص می‌توان کارکنان را مجبور به پیروی از سیستم تجزیه و تحلیل عملکرد کرد.

  تعیین اهداف برای کارکنان

تعیین اهداف معنادار برای مشاغل و کارکنان می‌تواند عملکرد بهتر و بهره‌وری را افزایش دهد. همچنین می‌تواند کارکنان را تشویق به همکاری و کار تیمی کند. رهبران شرکت باید به‌طور مرتب با کارکنان خود در مورد اهداف و پیشرفت شخصی خود مشورت کنند و به نوبه خود پاداش‌هایی را برای یک کار خوب در نظر بگیرند. اگر تمرکز شما یافتن راه‌هایی برای الهام بخشیدن به کارکنان برای به دست آوردن موفقیت کلی شرکت با افزایش بهره‌وری آن‌ها است، آن‌ها را تشویق کنید تا انگیزه‌ی بالاتری برای انجام دادن کارها داشته باشند.

مطالب مرتبط

مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند
مشتریان چارگون گردهم جمع می‌شوند

چهارمین گردهمایی سالانه چارگون یکم آذرماه در هتل المپیک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت چارگون در بخش نخست ... ادامه مطلب »

شروع پربار چارگون در سال جدید
شروع پربار چارگون در سال جدید

تیم فروش شرکت چارگون روزهای نخست سال ۹۴ را با تعریف پروژ‌ه‌های مختلفی در سازما‌ن‌ها، نهاد‌ها و شرکت‌های دولتی و ... ادامه مطلب »

سازمان‌های مشتری چارگون
اختتام بیش از ۲۰ پروژه متنوع در سازمان‌های مشتری چارگون

تیم استقرار چارگون بیش از 20 پروژه متنوع را در سازمان‌ها و شرکت‌های مشتری خود به اتمام رساند. به گزارش روابط عمومی ... ادامه مطلب »

شرکت توزیع نیروی برق
عملیاتی‌سازی نرم‌افزار دیدگاه همراه در شرکت توزیع برق یزد

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب و عملیاتی‌سازی نرم‌افزار دیدگاه همراه دامنه همکاری ... ادامه مطلب »

اتوماسیون اداری چارگون در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین استقرار می‌یابد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم افزارهای حوزه اتوماسیون اداری ... ادامه مطلب »

مجموعه نرم‌افزارهای دیدگاه در تبریز
استقرار نرم‌افزار حقوق و دستمزد دیدگاه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم‌افزارهای راهکار ... ادامه مطلب »

تکمیل نرم‌افزارهای منابع انسانی دیدگاه در شرکت صنایع نفت OICO
تکمیل نرم‌افزارهای منابع انسانی دیدگاه در شرکت صنایع نفت OICO

شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت OICO با خرید لیسانس و ارائه خدمات نصب، آموزش و عملیاتی‌سازی نرم‌افزارهای مجموعه دیدگاه ... ادامه مطلب »

گزارشی از اختتام پروژه‌ها در واحد استقرار چارگون
دست پُر مدیران پروژه چارگون در روزهای پایانی سال 95

مدیران پروژه شرکت چارگون در روزهای پایانی سال 95، پروژه‌های متعددی را در سازمان‌های مشتری با موفقیت عملیاتی کردند. به ... ادامه مطلب »

گزارشی از اختتام پروژه‌ها در واحد استقرار چارگون
گزارشی از عملکرد تیم فنی چارگون در 2 ماه ابتدای سال 96

تیم فنی و استقرار شرکت چارگون در دو ماه ابتدای سال 96 عملیات نصب و استقرار نرم‌افزارهای مختلف مجموعه دیدگاه ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.