پرش به محتوای اصلی

بستر منعطف با کارکردی متفاوت؛ رمز موفقیت نرم‌افزار اموال دیدگاه

بستر منعطف با کارکردی متفاوت؛ رمز موفقیت نرم‌افزار اموال دیدگاه

بستر منعطف نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت مجموعه دیدگاه با دو نوع فرآیند نصب و راه‌اندازی متفاوت به نیاز نظارت‌گری و کنترل در دستگاه‌های دولتی و حفظ منافع مالی و دارایی‌های شخصی در شرکت‌های خصوصی پاسخ می‌دهد.

علی گودرزی- سرپرست واحد استقرار لجستیک در گفت‌وگو با روابط عمومی چارگون قابلیت‌های نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت دیدگاه را تشریح کرد و گفت: این نرم‌افزار با دو کارکرد متفاوت در یک بستر منعطف و باز، پوشش‌دهنده‌ بسیاری از نیازهای مشترک دستگاه دولتی و شرکت‌های خصوصی است که همین امر، مزیت رقابتی نرم‌افزار دیدگاه در بازار محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: مدیریت اموال در سازمان‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی بر اساس نظام نوین اموال دولتی و توسط آن دسته از شرکت‌های نرم افزاری که دارای تاییدیه اداره کل اموال دولتی وزارت اقتصاد و امور دارایی باشند، پیاده‌سازی و اجرا می‌شوند که شامل الزامات و قوانینی است که بر اساس آن عمل می‌شود.
به گفته وی، گزارش‌های استاندارد مورد انتظار دارایی یکی از این الزامات است که در قالب فایل‌های با فرمت MDB و DBF با رعایت چارچوب‌های مشخص شده از سیستم، توسط کاربران دریافت و در بازه‌های 6 ماهه برای دارایی ارسال می‌شود. این گزارش‌ها دربرگیرنده جزییات اموال رسیده یا همان اموالی است که در طول سال خریداری شده‌اند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
نرم‌افزار مدیریت اموال (اموال دولتی و شرکتی)
نرم‌افزار مدیریت اموال (اموال دولتی و شرکتی)

سرپرست واحد استقرار لجستیک چارگون خاطرنشان کرد:‌ ارائه گزارش‌هایی از دستگاه‌های دولتی درباره درخواست فروش، اهدا یا انتقال اموال به سازمان‌های دیگر برای دریافت مجوز و به‌روز شدن اطلاعات در دیتابیس اداره کل اموال دولتی وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز نمونه‌ای از نیازهایی است که در سازمان‌های دولتی با استفاده از نرم‌افزار مدیریت اموال پوشش داده می‌شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر شرکت‌های محدودی هستند که دارای تاییدیه از وزارت اقتصاد و دارایی هستند و در بین شرکت‌های حاضر در این فهرست، مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه با یکپارچگی نرم‌افزارهای حوزه مالی، منابع انسانی و اتوماسیون اداری مزیت ویژه‌ای نسبت به سایر نرم‌افزارهای موجود دارد. به عنوان مثال به دلیل یکپارچگی سیستم‌ها پس از ثبت اطلاعات اموال در نرم‌افزار، تمامی کاربران دیدگاه می‌توانند فهرست اموال در اختیار خود را در منوی پیشخوان مشاهده و درخواست خود مبنی بر نقل و انتقال مال یا اعلام اموال مازاد را ثبت کنند.
گودرزی درباره تفاوت‌های فرآیند استقرار نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت در شرکت‌های خصوصی گفت: طبیعی است که در شرکت‌های خصوصی برخی از الزامات دستگاه‌های دولتی مانند گزارش‌های استاندارد دولتی که شامل ثبت فرآیندهای درخواست مجوز و انتقال و یا شماره‌گذاری اموال و ثبت فرآیند ورود اموال و … است اصلا فعال نمی‌شود.
وی با اشاره به پیاده‌سازی تغییرات ماده ۱۴۹ مالیات‌های مستقیم در نرم‌افزار مدیریت اموال دیدگاه گفت: این اقدام برای ایجاد تسریع در موضوع تهیه گزارش‌های استهلاک اموال در شرکت‌های خصوصی بلافاصله پس از ابلاغ از سوی دولت، اجرایی شد و در اختیار مشتریان قرار گرفت.
به گفته وی، در حال حاضر قوانین مرتبط با استهلاک در سازمان‌های دولتی موضوعیت ندارد اما پیش‌بینی می‌کنیم این قوانین برای دستگاه‌های اجرایی به صورت جداگانه توسط اداره کل اموال دولتی تا پایان سال جاری اعلام شود.
وی یادآور شد: با توجه به وجود ابزار و زیرساخت محاسبه استهلاک در نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت دیدگاه و به دلیل اهمیت موضوع و گستره‌ کاربردی نرم‌افزار،آمادگی داریم تا در صورت ابلاغ این موضوع در سازمان‌های دولتی، پیاده‌سازی تغییرات اعلامی در نحوه محاسبه و نرخ‌ها را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهیم و به دلیل نظام‌مند بودن ساختار کالاها و قوانین مرتبط با هر کالا، کاربران به آسانی می‌توانند با نرم‌افزار اموال کار کنند.
گودرزی خاطرنشان کرد: مجموعه‌هایی مانند دانشگاه‌های دولتی که از کدینگ استاندارد اموال دولتی استفاده می‌کنند، نیازی به ارائه گزارش‌های اموال رسیده و درخواست مجوز ندارند، اما می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت دیدگاه از دستورالعمل اعلامی برای محاسبه استهلاک پیروی و اسناد حسابداری را مطابق با پروتکل حسابداری تعهدی صادر کنند.
وی همچنین به ارتباط و یکپارچگی نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت با سایر نرم‌افزارهای دیدگاه اشاره کرد و افزود: اگر یک دستگاه دولتی نرم‌افزار انبار ما را تهیه نکرده باشد، می‌تواند فرایندهای مرتبط با اموال منقول را با نرم‌افزار انبار دیدگاه انجام دهد؛ اما با تهیه نرم‌افزار انبار، امکان بهره‌برداری از فرایند درخواست کالای مصرفی و مدیریت گردش تمامی کالاها میسر می‌شود.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.