مدیر پشتیبانی فنی چارگون توضیحاتی درباره زمینه‌ها و خطاهای غیرعمدی بروز مشکلات در شبکه و سرور سازمان‌ها و شیوه‌های پیشگیری از آلودگی به بدافزارها ارائه کرد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
bahrami

روزبه بهرامی در گفت‌گو با روابط عمومی چارگون گفت: طی اعلام یکی از مشتریان شرکت چارگون مبنی بر عدم دسترسی و امکان استفاده از مجموعه نرم افزاری دیدگاه با بررسی همکاران پشتیبانی فنی متوجه شدیم که متاسفانه سرور با وجود داشتن آنتی‌ویروس و بروز بودن آنها آلوده به بدافزاری است که کلیه فایل‌های داخل سرور را رمزنگاری کرده است.
وی ادامه داد: این اختلال به حدی بود که کلیه بانک‌های اطلاعاتی‌ مشتری رمزنگاری، فایل‌های مهم سیستم عامل نیز به تغییرات و اختلالات زیادی دچار شد و بیشتر سرویس‌ها از کار افتادند؛ ضمن اینکه هارد اکسترنالی که کلیه بکاپ‌های مشتری در آن نگهداری شده است نیز به دلیل متصل بودن به سرور آلوده شد و تمامی فایل‌های بکاپ از دست رفتند.
مدیر پشتیبانی فنی چارگون با بیان اینکه کل سیستم‌های داخل شبکه این مشتری آلوده شده بود گفت: این اختلالات و مشکلات ممکن است برای هر سازمان و شرکتی اتفاق بیفتد که باید تلاش کرد تا از زمینه‌های بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.
بهرامی خاطرنشان کرد : زمانی که شما غیر عمد خطاهایی را انجام دهید، امکان درگیر شدن سیستم، سرور و شبکه به باج افزار و بدافزارها بیشتر می‌شود.
وی ادامه داد: باز کردن یک ایمیل دارای پیوست یا ضمیمه مشکوک و مخرب و یا کلیک روی لینک‌های مخرب که در ایمیل، شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌ها قرار دارند از جمله این خطاهاست.
مدیر پشتیبانی فنی چارگون همچنین بازدید از سایت‌های مخرب و ناشناس را از دیگر خطاها در آلوده شدن شبکه‌های سازمانی دانست و گفت: دانلود فایل‌های مشکوک کرک‌ها، نرم‌افزارهای اجرایی و آلوده از وب سایت‌ها، باز کردن ماکروهای فاسد در اسناد برنامه مثل واژه پردازها word و صفحه گسترها Excel  واتصال به دستگاه‌های جانبی USB مثل memory ،هارد اکسترنال، MP3 player   و … که محتویات آنها مطمئن نیستند یا به سیستم‌های عمومی متصل شده‌اند نیز از جمله بسترهایی است که سیستم‌ها، شبکه‌ها و سرورها را تهدید می‌کنند.

اشتراک گذاری :