پرش به محتوای اصلی

مدیر پشتیبانی فنی چارگون تشریح کرد: شیوه‌های مقابله با بدافزارها و اختلالات شبکه‌ها

مدیر پشتیبانی فنی چارگون توضیحاتی درباره زمینه‌ها و خطاهای غیرعمدی بروز مشکلات در شبکه و سرور سازمان‌ها و شیوه‌های پیشگیری از آلودگی به بدافزارها ارائه کرد.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
bahrami

روزبه بهرامی در گفت‌گو با روابط عمومی چارگون گفت: طی اعلام یکی از مشتریان شرکت چارگون مبنی بر عدم دسترسی و امکان استفاده از مجموعه نرم افزاری دیدگاه با بررسی همکاران پشتیبانی فنی متوجه شدیم که متاسفانه سرور با وجود داشتن آنتی‌ویروس و بروز بودن آنها آلوده به بدافزاری است که کلیه فایل‌های داخل سرور را رمزنگاری کرده است.
وی ادامه داد: این اختلال به حدی بود که کلیه بانک‌های اطلاعاتی‌ مشتری رمزنگاری، فایل‌های مهم سیستم عامل نیز به تغییرات و اختلالات زیادی دچار شد و بیشتر سرویس‌ها از کار افتادند؛ ضمن اینکه هارد اکسترنالی که کلیه بکاپ‌های مشتری در آن نگهداری شده است نیز به دلیل متصل بودن به سرور آلوده شد و تمامی فایل‌های بکاپ از دست رفتند.
مدیر پشتیبانی فنی چارگون با بیان اینکه کل سیستم‌های داخل شبکه این مشتری آلوده شده بود گفت: این اختلالات و مشکلات ممکن است برای هر سازمان و شرکتی اتفاق بیفتد که باید تلاش کرد تا از زمینه‌های بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.
بهرامی خاطرنشان کرد : زمانی که شما غیر عمد خطاهایی را انجام دهید، امکان درگیر شدن سیستم، سرور و شبکه به باج افزار و بدافزارها بیشتر می‌شود.
وی ادامه داد: باز کردن یک ایمیل دارای پیوست یا ضمیمه مشکوک و مخرب و یا کلیک روی لینک‌های مخرب که در ایمیل، شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌ها قرار دارند از جمله این خطاهاست.
مدیر پشتیبانی فنی چارگون همچنین بازدید از سایت‌های مخرب و ناشناس را از دیگر خطاها در آلوده شدن شبکه‌های سازمانی دانست و گفت: دانلود فایل‌های مشکوک کرک‌ها، نرم‌افزارهای اجرایی و آلوده از وب سایت‌ها، باز کردن ماکروهای فاسد در اسناد برنامه مثل واژه پردازها word و صفحه گسترها Excel  واتصال به دستگاه‌های جانبی USB مثل memory ،هارد اکسترنال، MP3 player   و … که محتویات آنها مطمئن نیستند یا به سیستم‌های عمومی متصل شده‌اند نیز از جمله بسترهایی است که سیستم‌ها، شبکه‌ها و سرورها را تهدید می‌کنند.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات
روابط عمومی الکترونیک معلولی از دنیای فناوری اطلاعات

پیدایش و توسعه تکنولوژ‌ی‌های مختلف اطلاعاتی و ارتباطی، باعث ایجاد تحولات عمیق و محسوسی در زندگی افراد از اقشار مختلف ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.