خیریه همگام

توانمندسازی استعدادهای امروز، ساختن جامعه فرداست.

همکاران چارگون با احساس مسوولیت نسبت به جامعه و همنوعان خود و با توجه به توانمندی‌ها و سطح بضاعت فردی‌شان آماده هستند تا در ساختن سرنوشت این مرز و بوم، نقشی هر چند کوچک داشته باشند. دغدغه مشترک آنها برای رسیدن به ایرانی بهتر باعث شد تا گروهی تحت عنوان «همگام» با هدف انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه شکل بگیرد. همگام یک مجموعه غیرسیاسی، غیر مذهبی با هدف کمک به همنوع است که با شعار «ما باور داریم توانمندسازی استعدادهای امروز، ساختن جامعه فرداست.» فعالیت می‌کند.
این گروه بصورت خودجوش و پیرو چند سال فعالیت‌های پراکنده چارگونی‌ها در زمینه ارائه خدمات عامل‌المنفعه، از ابتدای سال ۱۳۹۰ فعالیت‌های مستمر خود را بصورت رسمی آغاز نمود.
غایت هدف این موسسه خدمت به هم نوع و جلب رضایت باری‌تعالی است. عمده درآمد این مجموعه از محل حمایت مالی مستقیم شرکت چارگون و کمک‌های نقدی کارکنان آن و نیز حمایت‌های خیرین تامین می‌شود.

فعالیت‌های «همگام» هر چند در ابتدای راه بصورت پراکنده شامل تهیه مایحتاج مراکز و موسسات مشابه، پرداخت کمک هزینه تحصیلی، شناسایی کودکان نیازمند و تهیه بسته‌های عیدی و مدرسه و دیگر بسته‌های مناسبتی می‌شد اما امروز پس از تجربه گذشته، سیاست‌گذاری کلان آن به سمت حمایت تحصیلی و ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به کودکان و نوجوانان مستعد کم بضاعت، جهت فراهم آوردن زمینه خودشکوفایی آنها است. به این ترتیب بیشتر درآمد آن صرف تامین نیازمندی‌های آموزشی، فرهنگی، تحصیلی و … کودکان و نوجوانان مستعد می‌شود. همچنین با توجه به بودجه سالیانه، هر ساله بورسیه تحصیلی به تعدادی از دانشجویان و دانش‌آموزان مستعد اهداء می‌گردد.

نحوه مشارکت

  1. پرداخت حق عضویت بصورت ماهیانه
  2. ارائه خدمات داوطلبانه در کارهای ستادی و اجرایی طرح‌های مجموعه
  3. دریافت قلک خانگی و تحویل دوره‌ای آن برای تخلیه
  4. ارائه خدمات آموزشی درآمدزا به نفع فعالیت‌های همگام
  5. ارائه خدمات آموزشی، هنری و فرهنگی بصورت داوطلبانه و بلاعوض
  6. شرکت دادن آثار فردی در نمایشگاه‌های وابسته به گروه

محل کسب درآمد

  1. دریافت حق عضویت توسط اعضاء
  2. حمایت مالی شرکت چارگون
  3. جلب حمایت و دریافت حق عضویت از شخصیت‌های حقوقی شامل شرکت‌ها و سازمان‌ها
  4. دریافت کمک‌‌های نقدی متفرقه شامل نذورات و …

برای آشنایی بیشتر با این گروه و فعالیت‌های آنها به وب سایت همگام مراجعه کنید.