دومین کارگاه دو روزه آموزش مدل‌سازی براساس BPMN2 از سوی مرکز آموزش و مشاوره چارگون برای علاقمندان به مفاهیم کارکردی نرم‌افزار BPMS  برگزار می‌شود.

برگزاری مستمر کارگاه آموزش مدل_سازی براساس BPMN2
برگزاری دومین کارگاه آموزش مدل_سازی براساس BPMN2

به گزارش روابط عمومی چارگون، دومین کارگاه آموزش مدل‌سازی فرآیندها بر اساس BPMN2 روزهای بیست و نهم آبان و ششم آذر در دو بخش مجزای آموزش تئوری و مدلسازی عملی، اجرا می‌شود. محور اصلی در این کارگاه آموزشی، چگونگی طراحی فرآیندهای سازمان بر اساس زبان BPMN و امکان پیاده‌سازی آن در نرم‌افزار BPMS است که توسط محسن سیف محمدی- کارشناس ارشد استقرار مدیریت فرآیندها آموزش داده می‌شود.

سرفصل‌های آموزشی این کارگاه عبارتند از:
• مفاهیم مدل‌سازی
• آموزش ابزارهای BPMN
• آموزش مدل‌سازی با BPMN
• آموزش بهینه‌سازی BPMN برای اجرا
• تشخیص نقاط بن بست در فرآیند
• طراحی فرآیند
• اجرای یک فرآیند سازمانی در نرم‌افزار BPMS

ارائه مدرک معتبر و یک امتیاز ویژه به شرکت کنندگان

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

بنابراین گزارش، کارگاه آموزش مدل‌سازی براساس BPMN‌2 به گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر آموزش تئوریک مدل‌سازی یک فرآیند بر اساس استاندارد ارائه شده از سمت کنوانسیون OMG در بخش دوم به طور عملی چندین فرآیند سازمانی از سوی شرکت‌کنندگان، طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند.
مدرک ارائه شده مبتنی بر دانش کسب شده از سوی شرکت‌کنندگان است. در پایان کارگاه از شرکت‌کنندگان درخواست می‌شود تا یک فرآیند سازمانی را در مدت 6 روز طراحی و در نرم افزار BPMS پیاده‌سازی کنند. موفقیت ایشان در طراحی و اجرای این فرآیند، شرط لازم برای دریافت مدرک تخصصی کارگاه مدل‌سازی فرآیندها براساس BPMN2 است. با توجه به سیاست شرکت در جذب نیروی‌های توانمند و متخصص، افرادی که دارای صلاحیت لازم برای همکاری با مجموعه چارگون را داشته باشند می‌توانند از این فرصت برای معرفی توانایی‌های خود استفاده کنند. در صورت جذب در مجموعه هزینه پرداخت شده به آنها، بازخواهد گشت.

چرا کارگاه آموزش مدل‌سازی فرآیندها براساس BPMN2 را انتخاب کردیم؟
زمانی که می‌خواهیم یک  فرآیند انجام کار که متشکل از مجموعه رویدادها و تصمیمات است را با نشانه‌های گرافیکی به نمایش در بیاوریم به سراغ مدل سازی فرآیند می‌رویم. نشانه‌های گرافیکی بسیاری وجود دارند که می‌توانند کنار یک دیگر قرار بگیرند و نحوه انجام یک کار را تعریف کنند به هرکدام از ترکیبات یک زبان مدل‌سازی گفته می‌شود. این زبان‌های مدل سازی در  بیان میزان جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند.
BPMS  مخفف عبارت Business Process Management System به معنای سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار است. این نرم‌افزار دارای توانایی تفسیر فرآیندهای ترسیم شده مبتنی بر زبان BPMN2 است و با استفاده از آن می‌توان یک فرآیند را به صورت سیستمی پیاده‌سازی کرد.
BPMS  دیدگاه به دلیل داشتن بستر یکپارچه با سایر نرم‌افزارهای شرکت چارگون این امکان را مهیا می‌کنند تا کاربران در یک محیط یکپارچه بتوانند به فرآیندهای خود دسترسی داشته باشند و با سایر سامانه‌های دیدگاه، اطلاعات تبادل کنند. برای مثال می‌توان فرآیندهایی طراحی کرد که در مرحله‌ای مشخص از آن یک پیشنویس در نرم‌افزار مکاتبات ایجاد کنند مانند فرآیندهای درخواست گواهی اشتغال به کار و یا بتوان یک پارامتر جدید به فیش حقوقی اضافه کرد که می‌تواند در فرآیندهایی مانند رزرو غذا، مبلغی را کم و یا اضافه کنند.

چرا BPMN ؟
BPMN در نسخه شماره 2 خود دارای این ویژگی است که فرآیند را به گونه‌ای ترسیم می‌کند که قابلیت اجرا شدن به صورت سیستمی را داراست. همچنین این امکان برای سازمان‌ها ایجاد می شود که بتوانند فرآیندهای خود را از نگاه خدماتی که به مشتریان خود ارائه می کنند (End2End ) طراحی کنند. طراحی فرآیند بر اساس E2E به سازمان‌ها کمک می‌کند تا بتوانند از نگرش‌های بهبود فرآیند مانند ناب‌سازی استفاده کنند و خدمات خود را بهبود دهند.

لینک ثبت‌نام کارگاه آموزش مدل‌سازی فرایندها براساس BPMN2

اشتراک گذاری :