پرش به محتوای اصلی

شاهین طبری: گردهمایی سالانه مشتریان مهمترین رویداد در تقویم سالیانه چارگون است

افزایش تعاملات صنف نرم‎افزار

شاهین طبری، رییس هیات مدیره چارگون در گفت‌وگو با روابط عمومی گفت: برگزاری گردهمایی سالانه مشتریان، مهمترین رویداد در تقویم سالیانه چارگون است.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
tabari00

وی با اشاره به برگزاری پنجمین گردهمایی سالانه مشتریان چارگون در تاریخ 5 دی‌ماه خاطرنشان کرد: این گردهمایی بزرگترین کمپین برای همراهی با مشتریان و پاسخ به نیازهای آنان است و علاوه بر تبلیغ و نمایش توانمندی‌های چارگون، محلی برای ارتباط مستقیم و بی واسطه با مشتریان است.
طبری با بیان اینکه بهترین روش تبلیغ از نظر مدیران چارگون، پاسخ به مشتری است، تصریح کرد: به عنوان شرکتی که جایگاهی ویژه در صنعت نرم‌افزاری کشور داریم و توانسته‌ایم اعتماد بیش از یک میلیون و دویست هزار کاربر در بیش از هزار سازمان را جلب کنیم معتقدیم پاسخ گویی شفاف و مناسب به مشتریانی که در سازمان‌های خود از نرم‌افزارهای راهبردی چارگون استفاده می‌کنند مهمترین اصل در ایجاد اعتماد در مشتری‌های قبلی و جذب مشتریان جدید است.
وی پاسخ گویی به مشتریان را شامل روش‌های مختلفی عنوان کرد و گفت: طبیعتا با حضوری که چارگون در فضای رسانه دارد، قسمتی از وظیفه‌اش نسبت به کسانی که به او اطمینان کرده‌اند، ادا می‌شود؛ اما در همه جای دنیا عرف است که شرکت‌های نرم‌افزاری در یک فضای نمایشگاهی که میعادگاه اصلی‌شان با مشتریانشان است، گزارشی از فعالیت‌های سالانه خودشان ارائه و از محصولات جدیدشان رونمایی ‌می‌کنند.
رییس هیات مدیره چارگون با اشاره به برگزاری گردهمایی سالانه شرکت در چهار دوره‌ گذشته گفت: تلاش ما همواره این بوده که در یک روز اختصاص یافته به مشتریانمان، فارغ از مراودات و ارتباطات که با آنها داشته‌ایم با برگزاری برنامه‌های متنوع از گپ و گفتگو گرفته تا برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، زمینه رویارویی بهتر و مستقیم مشتریان با مدیران و کارکنان شرکت را فراهم کنیم؛ ضمن اینکه در این گردهمایی گزارشی از فعالیت یک ساله شرکت و معرفی محصولات جدید و امکاناتی که به سایر محصولات افزوده شده‌اند را به آنها معرفی می‌کنیم.
طبری با اشاره به همکاری و همیاری همه بخش‌ها و واحدهای فعال چارگون برای برگزاری باشکوه گردهمایی سالانه مشتریان تاکید کرد: برگزاری این گردهمایی و فراهم کردن مقدمات اجرای آن در شرکت چارگون همواره موجب نزدیک شدن کارکنان به یکدیگر می‌شود و همه با یک روحیه تیمی و جمعی تلاش می‌کنند تا بهترین امکان را برای همراهی یک روزه با مشتریان فراهم کنند و برای این امر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.