سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه از راهکار اتوماسیون اداری در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عملیاتی‌ می‌شود.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

به گزارش روابط عمومی چارگون، سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه با هدف کاهش مراجعات حضوری افراد به سازمان‌های ارائه‌کننده خدمات و انجام امور مراجعین به صورت الکترونیکی طراحی و تولید شده است.
از آنجا که دریافت نامه از ارباب رجوع هنوز در بسیاری سازمان‌ها به روش‌های سنتی و به صورت کاغذی نامه انجام می‌شود و در مراحل ارسال، دسته‌بندی و ثبت نامه‌ها در نرم‌افزار مکاتبات به واحدهای دبیرخانه‌ای هزینه‌های زیادی را تحمیل می‌کند، سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه را می‌توان ابزاری جدی و عملیاتی برای تحقق تکریم ارباب رجوع در سازمان‌ها و شرکت‌ها دانست.
سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه در همه سازمان‌های کاربر نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه که درخواست‌های ارباب رجوع را در قالب نامه دریافت می‌کنند و با ثبت آن در دبیرخانه، نامه را در این نرم‌افزار به گردش می‌اندازند قابلیت بهره‌برداری دارد.
سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با 2000 کاربر نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه از سازمان‌های بزرگی است که در حوزه‌های مختلف کاری خود با تعداد زیاد مراجعین مواجه است. این سازمان در تلاش است تا با توجه به گستردگی حوزه فعالیتش در سراسر کشور از طریق پیشخوان ارباب رجوع  دیدگاه مراجعات حضوری خود را به ویژه برای مخاطبین استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به کمترین سطح  برساند و یا حتی آنها را حذف کند.
سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه علاوه بر کاهش چشمگیر مراجعه حضوری ارباب رجوع برای ارسال و پیگیری نامه، عملیات پرهزینه ارسال نسخه کاغذی نامه‌ها، اسکن و ثبت نامه در سیستم مکاتبات اداری دیدگاه را حذف می‌کند. این سامانه با ایجاد قابلیت نظارت کامل بر فرآیند ثبت نامه براساس دسترسی‌های متنوع کاربران دبیرخانه، پاسخ‌گویی به ارباب رجوع را سرعت می‌دهد.
با قابلیت پیاده‌سازی درگاه ورودی سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه در وب‌سایت سازمان بهره‌بردار وهمچنین دریافت فایل نامه از طریق تکمیل یک فرم ساده و کاربرپسند ارباب رجوع  می‌تواند ثبت نامه به واحد مربوطه را به آسانی انجام دهد و با دریافت پیامک از انجام درست عملیات خود، مطمئن شود. سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه در سازمان بهره‌بردار نیز بر اساس دسترسی‌های تعریف شده، زمینه نظارت کاربر دبیرخانه و تایید یا رد نامه‌ها را فراهم و در صورت تغییر وضعیت پیگیری نامه‌ها به ارباب رجوع پیامک ارسال می‌کند.
امکان ورود به سیستم از طریق شماره همراه و مشاهده وضعیت نامه‌های ارسالی برای ارباب رجوع و همچنین ارسال پیامک پاسخ خاص به ارباب رجوع از دیگر امکانات شاخص سامانه پیشخوان ارباب رجوع دیدگاه است.
لازم به ذکر است که از سوی چارگون، جناب آقای مهدی راد مدیریت این پروژه را در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برعهده دارد.

اشتراک گذاری :