پرش به محتوای اصلی

سومین دوره کارگاه‌ «هنر شناخت مردم» با حضور نمایندگان مشتریان

کارگاه‌ هنر شناخت مردم با موضوع تیپ‌شناسی شخصیت به روش (MBTI)

سومین دوره کارگاه‌ «هنر شناخت مردم» با هدف ارتقای توانمندی‌های فردی مدیران سازمان‌های مشتری چارگون در کسب و کارهای مختلف برگزار شد.

کارگاه‌ هنر شناخت مردم با موضوع تیپ‌شناسی شخصیت به روش (MBTI)
سارا دانه‌کار- کارشناس ارشد آموزش درباره برگزاری سومین دوره این کارگاه‌ها که 28دیماه برگزار شد به روابط عمومی چارگون گفت: در برنامه‌ریزی این کارگاه‌ها در تلاشیم با آموزش مهارت‌های فردی مدیران و کارشناسان سازمان‌ها، سطح کیفی کسب و کارهای ایرانی را ارتقا دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در چارگون معتقدیم که بخش قابل توجهی از موفقیت ما در صنعت نرم‌افزار کشور، تحت تاثیر حمایت مدیران و کارشناسان سازمان‌های مشتری است. بنابراین هدف ما از برگزاری این کارگاه‌ها، رساندن مراتب قدردانی نسبت به سازمانهای مشتری است.
وی درباره چرایی انتخاب موضوع تیپ‌شناسی شخصیت به روش (MBTI) نیز توضیح داد: ارتباطات در زندگی روزمره ما نقش مهمی دارند و یقینا افراد با آگاهی بیشتر از ویژگی‌های فردی خود و شناخت دیگران، قادر خواهند بود تا ارتباطات موثرتری برقرار کنند و احساس رضایتمندی بیشتری از خود داشته باشند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.
سومین دوره کارگاه‌ هنر شناخت مردم

وی ادامه داد: آقای جهانگیر پورصمیمی که به عنوان مدرس کارگاه‌های «هنرشناخت مردم» از سوی چارگون انتخاب شده‌‌اند از مدیران بسیار باتجربه و موفق در حوزه مدیریت منابع انسانی و جزو معدود افرادی در کشور هستند که مدرک بین‌المللی تدریس MBTI را دارند. استقبال خوب از دوره‌های قبل نشان داد که ایشان بهترین انتخاب برای ارائه این مهارت‌ها هستند.
کارشناس ارشد آموزش چارگون درباره بازتاب برگزاری کارگاه‌ها بین مشتریان نیز گفت: تاکنون 3 دوره از این کارگاه را برگزار کرده‌ایم و همانطور که انتظار می‌رفت با استقبال خوبی از جانب مدعوین این کارگاه مواجه شده‌ و درخواست‌های زیادی برای برگزاری این کارگاه‌ها در سطوح پیشرفته‌تر داشتیم.
بنابر گزارش روابط عمومی چارگون؛ استقبال خوبی که از کارگاه سوم صورت گرفت موید این مطلب است که چارگون در فراهم کردن بستری تعاملی و ارتباطی فارغ از زمینه کاری با سازمان‌های مشتری‌اش، موفق بوده است.
شرکت مهندسین مشاور عمران ایران، سازمان تامین اجتماعی، استانداری لرستان، شرکت افرانت، بیمه کارآفرین، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ،‌ بانک توسعه صادرات ایران،‌ استانداری تهران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی از جمله سازمان‌ها و شرکت‌هایی بودند که مدیران و کارشناسان آنها به عنوان مدعوین این کارگاه، پنجشنبه 28 دی ماه در مرکز آموزش و مشاوره چارگون حضور یافتند.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.