پرش به محتوای اصلی

شاهین طبری: نرم‎افزاری‎ها برای ورود غول‎های فناوری اطلاعات آماده باشند

افزایش تعاملات صنف نرم‎افزار

شاهین طبری،رییس هیات مدیره چارگون و مسئول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان تهران در گفت‌گویی با روزنامه فناوران از حضور شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری و سخت ‌افزاری پس از توافق ایران و 5+1سخن‌ گفته است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

811829439_98752_10143947151139633039

اوایل هفته گذشته همزمان با برگزاری نمایشگاه جیتکس 2015 در دوبی، مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد؛ غول‎های صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات اروپا و آمریکا (اوراکل، مایکروسافت و آی‌بی‌ام)با حضور در پاویون ایران در جیتکس خواستار ورود به بازار ایران شده‎اند. پس از توافق هسته‎ای در تیرماه سال‎جاری بسیاری از شرکت‎های بزرگ نرم‎افزاری و سخت‎افزاری در سطح جهان مطالعات گسترده‎ای را برای ورود به بازار ایران آغاز کردند و در 3 ماه گذشته با برخی از شرکت‎های مطرح و صاحب نام داخلی در مورد اخذ نمایندگی جهت همکاری به توافق رسیده‎اند. هرچند به گفته کارشناسان، باز شدن در ایران به روی غول‎های فناوری اطلاعات جهان برای برخی از شرکت‎های نرم‎افزاری داخلی فرصت و برای برخی دیگر تهدید محسوب می‎شود، اما در مجموع این امر به توسعه و رونق بازار IT کشور کمک می‎کند و باعث افزایش سهم فناوری اطلاعات در تولید ناخالص ملی خواهد شد.

لزوم تغییر سیاست‎کاری

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

مسئول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران با بیان اینکه حضور شرکت‎های بزرگ نرم‎افزاری به کشور برای شرکت‎های داخلی که دید بین‌المللی ندارند و برای ورود به بازار جهانی برنامه‎ریزی نکرده‌اند، قطعا تهدید محسوب می‌شود، گفت: این شرکت‎ها اغلب به دلیل اینکه برنامه‌ریزی درستی ندارند و محصولات خارجی را برای استفاده داخل کشور بومی کرده‌اند، نمی‎‌توانند در بازار رقابتی پس از ورود شرکت‎های بزرگ دوام بیاورند.
شاهین طبری افزود: اما یکسری از شرکت‎ها همواره در کار خود ابتکار عمل داشته‎اند و با کیفیت جهانی کار کرده‎اند که به طور یقین ورود شرکت‎های بزرگ نرم‎افزاری برایشان فرصتی بزرگ و سکوی پرش آنها به بازارهای بین‎المللی است.
طبری همچنین عنوان کرد: شرکت‎هایی که از حضور نرم‎افزاری‎های مطرح جهان در کشور احساس خطر می‎کنند باید سیاست کاری خود را تغییر داده و با یک برنامه‎ریزی مشخص به فعالیت بپردازند در غیر این صورت از گردونه بازار خارج می‎شوند.
وی افزود: اگر آنها چرخش کسب و کار ایجاد کنند، نمایندگی شرکت‎های بزرگ را بگیرند و یا کیفیت محصولات خود را افزایش دهند، محکوم به زوال نخواهند بود.

زمستان، فصلی نو برای نرم افزاری‎ها

مسئول کمیسیون نرم افزار نصر تهران با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات اکنون در حال بررسی و چیدن مقدمات برای حضور به بازار ایران هستند، گفت: به احتمال بسیار زیاد از زمستان شاهد آغاز فعالیت این شرکت‌ها در کشورمان خواهیم بود. طبری همچنین با تاکید بر اینکه حضور شرکت‎های بزرگ IT باعث می‎شود که صنعت نرم‎افزار ایران جایگاه خود را پیدا کند، گفت: اکنون صادرات نرم‎افزارمان در حد صفر است و از این رویداد می‌توان برای معرفی شرکت‎ها به بازار جهانی استفاده کرد چراکه صد در صد موجب افزایش کیفیت محصولات داخلی خواهد شد. وی افزود: ورود غول‎های فناوری اطلاعات به کشور فرصتی مغتنم است که نمی‎توان به تهدید آن بهایی داد و قطعا حضور آنها در هر کشوری باعث رشد صنعت IT آن کشور شده است. تنها باید برنامه‎ریزی داشت و ورود آنها را به درستی مدیریت کرد.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.