پرش به محتوای اصلی

 شاهین طبری: افزایش تعاملات صنف نرم‎افزار، شرط لازم توسعه این صنعت

افزایش تعاملات صنف نرم‎افزار

اولین جلسه کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر تهران در سال94 با حضور بیش از 40نفر از اعضای این کمیسیون و کارگروه‎های آن و معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی چارگون به نقل از روابط عمومی نصر تهران در این نشست که عصر روز شنبه 22 فروردین‌ماه در محل دبیرخانه سازمان برگزار شد، شاهین طبری، مسئول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر تهران در خصوص اهداف و ماموریت‎های این دوره از کمیسیون نرم‎افزار گفت: در چهارمین دوره فعالیت کمیسیون نرم‎افزار، اولین هدفمان، ایجاد انگیزه و ترغیب مدیران شرکت‌های مطرح عضو سازمان به سمت مشارکت صنفی بوده است تا با تشکیل تیمی یکدست و توانمند در کمیسیون، بتوانیم ارتباط خود با سازمان‌های دولتی را افزایش دهیم.

طبری افزایش تعاملات درونی و بیرونی صنف نرم‎افزار را شرط لازم توسعه این صنعت خواند و ادامه داد: خوشبختانه موفق شدیم از تمام طیف‎های فعال در کسب و کار نرم‎افزار، به شکلی متقارن، مدیران شرکت‎ها را جذب کمیسیون کنیم.

مسئول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر تهران، درخصوص معرفی کارگروه‎های فعال این کمیسیون گفت: در حال حاضر 11 کارگروه کمیسیون نرم‎افزار از جمله نرم‌افزارهای پیشرفته سازمان (ERP)، سلامت الکترونیکی، وب و پورتال، نرم‎افزارهای پخش، نرم‌افزارهای آماده، نرم‎افزارهای  نظام بانکی، بازی‎های رایانه‌ای، اتوماسیون اداری و زیرمجموعه آن، تبادل الکترونیکی مکاتبات(ECE)، نرم‎افزارهای متن باز و نرم‎افزارهای بازار سرمایه، به عنوان بازوان اجرایی کمیسیون نرم‎افزار فعالیت مستمر دارند.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

طبری با تاکید بر لزوم تعامل دوسویه کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر با سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: علاوه بر حفظ ارتباط میان سازمان نصرو شرکت‌های نرم‌افزاری و مشارکت در تصمیم‎سازی‎های سازمان، کمیسیون نرم‎افزار به دنبال توسعه ارتباط خود با تمام دستگاه های مرتبط با صنعت فناوری اطلاعات است.

در ادامه این نشست پس از معرفی اهداف و ماموریت‎های کارگروه‎های کمیسیون نرم‎افزار، رضاباقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران در تشریح رویکرد جدید دولت در حوزه ICT گفت: خوشبختانه در حال حاضر بخش عمده‎ای از بدنه دولت به اهمیت حیاتی فناوری اطلاعات و تاثیر کلیدی آن در توسعه کشور پی برده است و به دنبال بازتعریف نقش خود در به کارگیری ICT است.

وی اصل با تاکید بر اینکه، سازمان فناوری اطلاعات و شورای عالی فناوری اطلاعات، آماده دریافت پروتکل‎ها و پیشنهادهای بخش خصوصی در زمینهICT است، ادامه داد: تمام تلاش دولت بر این است که با کناره‌گیری از تصدی‌گری، بستر لازم را برای مشارکت فنی بخش خصوصی در پیشبرد پروژه‎های فناوری اطلاعات فراهم کند.

او در ادامه به معرفی پروژه‎های معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات پرداخت و از شرکت‎های صاحب ایده و توانمند نرم‎افزاری دعوت کرد تا در مناقصات این سازمان با هدف اجرای این پروژه‎ها مشارکت کنند.

مطالب مرتبط

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
حضور شرکت چارگون در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

مقاله ارسالی توسط روزبه بهرامی، رییس واحد راه‌اندازی منابع انسانی شرکت چارگون، به هفتمین کنفرانس توسعه منابع‌ انسانی، در میان ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.