رییس مرکز برنامه‌ریزی و توسعه فناوری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تاکید کرد: نرم‌افزار مکاتبات اتوماسیون اداری دیدگاه این مجموعه را از کاربرد کاغذ، بی‌نیاز کرده است.

رئیس مرکز برنامه ریزی و توسعه فناوری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفتگو با روابط عمومی چارگون گفت: میل و احساس نیاز شدید به سامانه اتوماسیون مکاتبات اداری در ابتدای سال 86 در مجموعه ایجاد شد. مرکز برنامه‌ریزی و توسعه فناوری به عنوان متصدی مستقیم انجام تحقیقات و تصمیم‌گیری در این زمینه تعیین شد. در نهایت با بررسی‌های متعدد و آزمایش اکثر سامانه‌های مطرح در آن دوره، دیدگاه را جامع‌ترین و کاربر پسند‌ترین یافتیم و نسبت به تهیه آن برای دفاتر تهران و قم اقدام کردیم.
سید علی شجاعی افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد میان کارشناسان دو مرکز و نیازسنجی‌های اولیه، پروژه استقرار و بومی سازی در پژوهشگاه انجام شد و از ابتدای خرداد ماه ۸۶ دیدگاه در مجموعه پژوهشگاه کار خود را رسما آغاز کرد.
وی افزود: امکانات و قابلیت‌های سامانه مکاتبات دیدگاه در آن دوره، به ویژه سرویس لینک سرور که برقراری ارتباط میان دو مرکز را فراهم می‌ساخت با استقبال ویژه مدیران و کارمندان پژوهشگاه مواجه شد.
شجاعی اضافه کرد: آنچه باعث موفقیت این پروژه در پژوهشگاه شد، همراهی و مساعدت ویژه ریاست مجموعه و ابلاغ دستورات اولیه ایشان جهت لازم الاجرا کردن استفاده از سامانه بود. این امر باعث شد ضریب نفوذ دیدگاه در پژوهشگاه به سرعت افزایش یابد و سازمان به سمت سازمانی الکترونیک در حوزه مکاتبات و پیپرلس شدن پیش برود که حاصل آن وجود بیش از ۴۰۰ کاربر در سامانه و ثبت حدود ۲۵۰ هزار نامه است.
رئیس مرکز برنامه ریزی و توسعه فناوری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تاکید کرد: سرعت انتقال اسناد و مدارک و امکان پیگیری مکاتبات و تهیه آرشیوهای الکترونیک از تمام مکاتبات و گردش‌های اداری، دیدگاه را به سامانه‌ای بی‌بدیل در پژوهشگاه تبدیل کرد.
وی ادامه داد: در مرحله دوم نسبت به تهیه مجموعه سیستم های مالی و لجستیک اقدام کردیم که در حال حاضر سامانه‌های حسابداری مالی، بودجه و اعتبارات، اموال، انبار،خرید و تدارکات، پرسنلی و حضور و غیاب در مجموعه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جایگاه خاص چارگون در بازار رقابتی

شجاعی در خاتمه افزود: چارگون را مجموعه ای پیشتاز، پیشرو و خلاق در حوزه کاری خود می‌دانم و معتقدم که گام های بزرگ و شایسته ای در جهت توسعه فرهنگ استفاده از سامانه‌های اتوماسیون سازمانی و نیل به سمت سازمان‌های الکترونیک برداشته و حضور مدیرانی خوش فکر و خلاق در راس شرکت و همکارانی دلسوز و مسلط به حوزه کاری خود، نقشی اساسی در ارتقای جایگاه چارگون در جامعه و در بین رقبا داشته است.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

راهکار اتوماسیون اداری دیدگاه

راهکار اتوماسیون اداری دیدگاه از مجموعه نرم‌افزارهای مکاتبات اداری، جلسات،‌ کارها، مدیریت اسناد و سامانه پیشخوان ارباب رجوع تشکیل شده‌است. نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری علاوه بر پوشش مکانیزه مکاتبات اداری و آرشیو مستندات و اسناد سازمان راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری،‌ صرفه‌جویی در هزینه‌های مالی و سرمایه‌های انسانی و ایجاد نشاط و پویایی سازمانی از طریق نرم‌افزارهای جلسات، کارها و سامانه پیشخوان ارباب رجوع را برای سازمان‌ها به همراه دارد.

نرم‌افزار مکاتبات اداری حوزه اتوماسیون اداری دیدگاه از اولین نرم‌افزارهایی است که در شرکت چارگون توسعه داده شده و پس از سال‌ها تجربه استفاده بیش از یک میلیون کاربر در سازمان‌های مشتری از کامل‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزارهای دیدگاه است. در ساده‌ترین حالت نرم‌افزار مکاتبات با ارائه مفاهیم جدیدی مانند پیش‌نویس الکترونیک، مفهوم نامه داخلی و شیوه‌های الکترونیک پیگیری، عملکرد سازمان را بهبود می‌بخشد و موجب ارتقای بهره‌وری می‌شود.

  • برخی امکانات شاخص نرم‌افزار مکاتبات اداری
  • پیاده‌سازی هرنوع معماری خاص و مدل‌های ویژه دبیرخانه‌های مختلف
  • جداسازی پیش‌نویس‌ها از مستندات رسمی سازمان
  • اجرای نرم‌افزار دیدگاه در مرورگرهای Safari، Chrome، Firefox و IE
  • تعریف محدوده دسترسی برای Admin سیستم (Local Admin)
  • جلوگیری از ثبت نامه دریافتی در دبیرخانه‌های غیرمرتبط
  • امکان تعریف دفتر اندیکاتور به صورت نامحدود
  • ایجاد رابط کاربری به چند زبان (فارسی و انگلیسی

اشتراک گذاری :