پرش به محتوای اصلی

راه‌اندازی نسخه پنجم سیستم مکاتبات دیدگاه در 4 سازمان مشتری چارگون

سیستم-مکاتبات 5-دیدگاه

راه‌اندازی نسخه پنجم سیستم مکاتبات دیدگاه از راهکار اتوماسیون اداری در 4 سازمان مشتری از سوی کارشناسان استقرار چارگون، عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی چارگون، در نخستین اقدام کارشناسان استقرار اتوماسیون اداری، اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم که از سال ۸۴ تاکنون برای انجام امور اداری و گردش مکاتبات خود اتوماسیون اداری دیدگاه بهره می‌برد به نسخه پنجم سیستم مکاتبات دیدگاه مجهز شد. با حضور کارشناس شرکت چارگون در این اداره‌ کل، الگوهای نامه و برخی فرآیند‌های مکاتباتی مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت. همچنین در کلاس‌های آموزشی کاربران با نحوه جستجوی سریع عناوین گیرندگان و جاگذاری خودکار آن بر روی نامه که سهولت گردش مکاتبات را به دنبال دارد، آشنا شدند.

انستیتو پاستور و شرکت آسان سرمایه گستر ایرانیان در فهرست مشتریان چارگون

انستیتو پاستور که از سال ۱۲۹۸ در زمینه تشخیص بیماری‌های مختلف، ارائه روش‌های کنترل و ساخت محصولات بیولوژیک فعالیت دارد از اوایل سال 98 به جمع مشتریان چارگون پیوسته است. در حال حاضر ارتباط این مجموعه و مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های زیرمجموعه، آنلاین و از طریق نسخه پنجم سیستم مکاتبات دیدگاه انجام می‌شود. ارسال مکتوبات به خارج از سازمان به صورت الکترونیکی و paperless نیز از طریق زیرسیستم‌های فکس، ECE و سامانه رصد صورت می‌گیرد.
با راه اندازی نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه در شرکت آسان سرمایه گستر ایرانیان نیز تمامی مکاتبات داخلی این مجموعه با شعب به صورت آنلاین و از طریق نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه ارسال و پیگیری می‌شوند. در این مجموعه نیز از سرویس‌های فکس و ECE برای ارسال نامه‌ها به خارج از سازمان استفاده می‌شود.

همکاران واحد مشاوره فروش جهت ارائه خدمات مشاوره درحوزه‌های مختلف نرم‌افزاری آمادگی دارند.

تغییر نسل سیستم مکاتبات دیدگاه در شرکت پتروشیمی مخازن سبز عسلویه

بنا بر این گزارش، در ادامه فعالیت‌های کارشناسان استقرار اتوماسیون اداری چارگون، کاربران دفتر تهران و سایت عسلویه شرکت پتروشیمی مخازن سبز عسلویه، کارگاه آموزشی نسخه جدید نرم‌افزار اتوماسیون اداری را گذراندند. علاوه بر آموزش چگونگی کاربری نسخه پنجم سیستم مکاتبات دیدگاه و اجرای نسخه جدید دیدگاه در این مجموعه، قابلیت‌های جدید و رابط کاربری منحصربفرد آن نیز مورد توجه کاربران و مسولین ثبت در دبیرخانه، قرار گرفت.

سیستم مکاتبات دیدگاه

نسخه پنجم سیستم مکاتبات دیدگاه، گردش مکانیزه نامه‌ها و مکاتبات سازمانی را در کلیه سطوح تحت پوشش قرار می‌دهد. از ویژگی‌های منحصر به فرد و مهم نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه در سازمان‌های مشتری می‌توان به حذف کامل کاغذ از ساختار اداری (Paperless) اشاره کرد. پیگیری نامه‌ها و آرشیو و مدیریت اسناد، امکان استفاده از بخش‌های مختلف منوی اداری (Multi-Window) و بازکردن چندین پنجره به صورت همزمان از دیگر مزیت‌های این سیستم است.
قابلیت‌های عدم نیاز به آپدیتoffice و وجود فضای تعامل و گفت‌و‌گو chat وcollaboration ،Drag and drop بین کاربران این سیستم با استقبال زیادی مواجه شده است.

مطالب مرتبط

پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون
پنجره‌ای نو برای ارتباط با چارگون

ایجاد بلاگ برای چارگون به معنی ایجاد روش نوین ارتباطی علاوه بر روشهای موجود قبلی است. با ایجاد این بلاگ ... ادامه مطلب »

«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا
«دیدگاه»، نرم‌افزار برگزیده دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا

مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، در دوازدهمین جشنواره ابن‌سینا به عنوان نرم‌افزار برتر شناخته شد. در این جشنواره که در تاریخ 17 ... ادامه مطلب »

استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه
استقبال از آغاز بهره‌بردای از محصولات چارگون در دانشگاه ارومیه

با راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری شرکت چارگون در دانشگاه ارومیه، روابط‌عمومیِ این دانشگاه با درج این خبر، ورود این نرم‌افزار ... ادامه مطلب »

سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم
برگزاری سمینار مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار تیمی در دانشگاه قم

شرکت چارگون با دعوت و همکاری دانشگاه سراسری قم، سمیناری تحت عنوان «مبانی مدیریت پروژه با رویکرد تاکیدی بر کار ... ادامه مطلب »

حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک
حضور چارگون در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک

ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک، به همت دبیرخانه این همایش و مجله مدیریت ارتباطات در روز 31 اردیبهشت ماه در ... ادامه مطلب »

استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون
استقبال از برگزاری نخستین گردهمایی سالانه چارگون

نخستین گردهمایی سالانه شرکت چارگون، با حضور نمایندگان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد. این ... ادامه مطلب »

تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه
تخصیص کد رهگیری به درخواست‌های پشتیبانی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه

شرکت خدمات مشتریان چارگون، برای پاسخگویی سریع و متعهدانه به مشتریان مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، در لحظه ثبت موارد پشتیبانی، با اختصاص و اعلام کد رهگیری، امکان ... ادامه مطلب »

«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات
«صدای شما»، بستر دریافت مستقیم بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات

با تاسیس بخش جدیدی تحت عنوان «صدای شما» در سایت رسمی شرکت چارگون، امکان ارسال مستقیم بازخوردها، نظرات، انتقادات و ... ادامه مطلب »

تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون
تاسیس گروه خیریه شرکت چارگون

گروه خيريه شرکت چارگون، با اهداف خیر‌خواهانه و با محوریت یاری رساندن به افراد نیازمند، فعاليت خود را آغاز كرد. ... ادامه مطلب »

جستجوی مطالب بیشتر

هیچ دیدگاهی ارسال نشده‌است!

در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.